Връзката между 2 свята
sokolov.91 - майстор
нед фев 17, 2019 8:21 pmБилян написа:
Щом коридора не се отоплява отвън студено вътре топло и вратата ще се изкриви не сте за интериорна врата.а
Хммм... ами?
nikolov333 - майстор
У нас при ремонта преди 10-на години си купих 1.5м2 чамов материал 5см талпи и в дърводелския цех на баща ми направихме плътни чамови табли и каси с лицево подлепване с гръцки ламиниран мдф, после ги лакиране и байцвах первазите и станаха към 50-60 кила врати с дебелина 5см.. Монтирани са на 4-ри панти и до сега не са мръднали. По спомен ми излязоха 500-600лв за брой, като включвам надниците за майстори и материали. Това като информация за цената на производството, но ако си поръчаш такива сигурно ще ти ги оферират * 3-ри..
Билян - специалист
нед фев 17, 2019 8:28 pmsokolov.91 написа:
нед фев 17, 2019 8:21 pmБилян написа:
Щом коридора не се отоплява отвън студено вътре топло и вратата ще се изкриви не сте за интериорна врата.а
Хммм... ами?
Метална блиндирана с пълнеж от каменна вата. Аз си монтирах интериорна така за година и малко вече е крива и не уплътнява добре като преди
joroantonov - специалист
Пиши ми на Л.С. да не вкарвам реклама.
sokolov.91 - майстор
Някой има ли мнение за фирма Master Profil, Петър Михайлов и Ко?
sokolov.91 - майстор
Малко да повдигна темата. Доста пообиколих фирми за врати и стгнах до заключението, че както по-горе бяха споменали вратата ако е обикновена интериорна ще се изкриви от температурната разлика в коридора и стълбите. От тук на там имам 3 варианта. ПВЦ, алумин или масив. Първите два варианта не ми се искат и ги оставям за последен избор. Някой да има идея къде мога да проверя колко би ми струвала врата от масивна дървесина?
naster - майстор
ЧЕРВЕНКОВ, на Черни Връх 122?
sokolov.91 - майстор
пон мар 11, 2019 3:18 pmnaster написа:
ЧЕРВЕНКОВ, на Черни Връх 122?
Лоши отзиви прочетох за тях по други форуми :?
naster - майстор
И аз го открих мнението във форума Мати Болгарии. Споделих, защото видях цяла къща на приятел, изпълнена с техни врати и ми харесаха като визия и детайли. Но, мисля, че са шпервани, а не чист масив. Не са евтини никак...
sokolov.91 - майстор
В Ролпласт видях мостра на входна врата от масив смърч. Казаха ми, че излизала към 1600лв. :shock: Ама все пак беше входна врата. Вътрешна не е ли нормално да е под 1000лв.? В 90% от сайтовете за дървена дограма и врати няма цени... не мога да обикалям из София все едно съм на екскурзия.

Тема "Интериорна врата на коридор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: