Връзката между 2 свята
sokolov.91 - майстор
Здравейте.
Трябва да сменя коридорната врата на първия етаж в къща. Понеже стълбището не се отоплява искам да сложа добре уплътнена врата.
Моля ви за да ми препоръчате коректна фирма, занимаваща се с интериорни врати в София. Идеята е да е коректна фирма с добри монтажници. Да дойдат да вземат размера и след това да монтират вратата лато хората. Отделил съм 500лв. бюджет. Мисля, че ще са достатъчни.
Предварително ви благодаря.

П.С. Касата на сегашната врата е 30см. широка.
шоп - майстор
нед фев 17, 2019 3:14 pmsokolov.91 написа:
Отделил съм 500лв. бюджет.

П.С. Касата на сегашната врата е 30см. широка.
Мисля, че с 500 лв бюджет няма да си доволен от резултата.
Все пак не си дал основното. Височина х ширина х дебелина на вратата. Заключване и обков?

Можеш да погледнеш вратите на Хьорман, но лично когато аз търсих те не покриха очакванята ми.
naster - майстор
Интериорна врата в пълния смисъл ли търсите или входна за приложение на закрито? Само топлоизолационните качества ли са важни - трябва ли да е съгласувана стилово с останалите врати в жилището. Къщата еднофамилна ли е? И така...
sokolov.91 - майстор
Стандартна врата - 2 метра на 85см. отвор. Не съм никак придорчив към дръжки и панти. Искам от едната страна да е с топка вместо дръжка и да е със секретен ключ. По-важното е да е добре уплътнена вратата и ако има вариант да е с малко прагче за да не духа отдолу.
Обмислям вариант да изкъртя старата врата и да подмажа и шпакловам зад старата каса и тогава да взимам размера за новата.
sokolov.91 - майстор
нед фев 17, 2019 7:28 pmnaster написа:
Интериорна врата в пълния смисъл ли търсите или входна за приложение на закрито? Само топлоизолационните качества ли са важни - трябва ли да е съгласувана стилово с останалите врати в жилището. Къщата еднофамилна ли е? И така...
Абсолютно чисто интериорна врата разделяща коридора от вътрешното стълбище. Не ме интересува цвят и релеф. Само да не е със стъкло. Другите врати на етажа са стари, така че не търся определен модел за да се върже с тях.
naster - майстор
Благодаря. От собствен опит акъл не мога да дам на този етап. Дори и външните входни врати са от пвц дограма (прагът е равен, с алуминиева лайстна, елегантно), но с термопанел 2х24мм вместо стъклопакет (само аз си ги харесвам, точно защото за мен е най-важна топлоизолацията и цялостната обвивка на къщата).

Иначе попаднах на интериорни изолирани врати. А защо да не се говори с някой производител да изпълни нормална интериорна врата с полиуретанов пълнеж например и някакви по-читави уплътнения плюс някаква по-читава четка за гол линията.
https://doordecor.bg/blog/toploizoliras ... vrati.html
EDI - майстор
Соколов, иди в Практикер или друг от големите и си вземи една готова врата.Има алуминий, МДФ , фазер, цени от 70 до 200 и малко.Сложи си я сам, не е никаква философия.С другите пари си купи нещо друго.
sokolov.91 - майстор
нед фев 17, 2019 7:58 pmnaster написа:
Благодаря. От собствен опит акъл не мога да дам на този етап. Дори и външните входни врати са от пвц дограма (прагът е равен, с алуминиева лайстна, елегантно), но с термопанел 2х24мм вместо стъклопакет (само аз си ги харесвам, точно защото за мен е най-важна топлоизолацията и цялостната обвивка на къщата).

Иначе попаднах на интериорни изолирани врати. А защо да не се говори с някой производител да изпълни нормална интериорна врата с полиуретанов пълнеж например и някакви по-читави уплътнения плюс някаква по-читава четка за гол линията.
https://doordecor.bg/blog/toploizoliras ... vrati.html
Е, няма да се вкарвам в такъв филм чак, че пяна и тн. Достатъчно е да е качествена права здрава врата. Не искам дограмаджийска врата. Не ми харесва освен за баня. Идеята ми беше да ми предложите коректна фирма с добър монтаж и читави врати. :)
sokolov.91 - майстор
нед фев 17, 2019 8:04 pmEDI написа:
Соколов, иди в Практикер или друг от големите и си вземи една готова врата.Има алуминий, МДФ , фазер, цени от 70 до 200 и малко.Сложи си я сам, не е никаква философия.С другите пари си купи нещо друго.
Преди 3 години тъща ми си прави ремонт на етажа от къща. Ходих с нея тогава до Баумакс да гледа врати. Имаше много модели и цветове, но всички бяха с каса по една педя... в практикер незнам кави са.
Билян - специалист
Щом коридора не се отоплява отвън студено вътре топло и вратата ще се изкриви не сте за интериорна врата.а

Тема "Интериорна врата на коридор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: