• 1
  • 2
Връзката между 2 свята
Благодаря за отговорите!
Като ми остане време ще снимам стълбите. Значи най-ниските стъпала са последни, тоест преди втория етаж. Лошото е, че най-високите са точно на чупката на стълбите. Не виждам как биха се докарали еднакви размери на стъпалата във височина, освен добавяне на стъпало най-долу, но за съжаление това не е вариант, тъй като вече има положени плочки в коридора.
Мислех си да се пробвам да докарам до горе долу една височина 10 от стъпалата, а най-ниските след завоя да ги оставя както са си. Смятах, мислих, на височина от 1,96 м. (където идва десетото стъпало) излизат по 19,6 см. на стъпало.
Не ми е ясно обаче с какво да се пробвам да изправя стъпалата (чела и височина). Вариант е с цимент (земновлажна замаска), но ще трябва да кова кофраж. Друг вариант е да:
1. Полагам грунт
2. Слагам малко теракол и след това фибран за под, а над него мрежа и още малко теракол
Какво ще кажете за тази идея? Така ще мога да контролирам височината доста точно, като няма да се наложи да бъркам цимент и да правя кофраж.
Virtex - майстор
Да не би да има снимки и аз да не ги виждам ?
chapara - майстор
Никакъв фибран за стълби, само замазка, правиш си един калъп с точните размери и започваш от горе надолу, с добре трамбована земновлажна замазка стъпало по стъпало :wink:

Ето една преправяна стълба по същия начин, донадиха и се две нови стъпала :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

,ако не беше вратата в ляво на последната снимка щях още едно стъпало да добавя да намаля стръмното, но и така стана добре.
Руди - майстор
Към автора на темата:
Добавете стъпало, по-добре две. Плочки се сменят, стъпалата
се качват цял живот, от ден на ден все по-трудно. Сега е момента
да ги направите удобни.
На моите години вече съм убеден: ако ще е къща, да е едноетажна!
Но това е друга тема. Стъпала по-високи от 18 см са мъка и за деца,
и за възрастни хора.
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за изравняване стъпала на вътрешно стълбище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: