Връзката между 2 свята
daley - специалист
Ще стане ли достатъчно здрав пода на коридор, ако се залепи фибран за под върху бетонната плоча, а отгоре фибрана се залепи теракот/гранитогрес? Дали ще се отлепят плочките от фибрана или евентуално фибрана да се смачка?
marnik - специалист
Не мисля, че ще издържи дълго. Стъпиш ли в края на плочката има голяма вероятност да потъне. Сложи поне един ред гипсфазер на кръст върху фибрана.
daley - специалист
Няма да има достатъчно място за гипсфазер върху фибрана. Нивото което трябва да се вдигне е 3 см.
torbalan - Дървен философ
фибрана ще се смачка...
плочките ще се сцепят или разлепят и т.н.
daley - специалист
Добре, благодаря за отговорите. А някакъв съвет за вдигане на нивото с 3 см, освен със замазка?
torbalan - Дървен философ
най-лесно, най-евтино и най-бързо ми се вижда със замазка да стане...

иначе - два пласта гипсофазер (гипсокартон или каквото е там за под) с лепилото между тях ще дойде горе-долу 3 см.
masterval - майстор
Наскоро правих на един балкон следното. Първо наредих 2 см фибран, след това го шпакловах с лепило за плочки от типа флекс. След това дойдоха алпинисти да работят по стените навън и 3 дена използваха този балкон. Когато те свършиха наредих метална мрежа и направих замазка, но ми направи впечатление, че преди това лепилото издържа на ходенето и никъде не се продъни.
Което значи, че спокойно можеш да го шпакловаш с пластмасова мрежа и добро лепило, мисля че ще издържи плочките, особено ако са наредени с 12 мм маламашка.
сола 180 - специалист
masterval написа:
Наскоро правих на един балкон следното. Първо наредих 2 см фибран, след това го шпакловах с лепило за плочки от типа флекс. След това дойдоха алпинисти да работят по стените навън и 3 дена използваха този балкон. Когато те свършиха наредих метална мрежа и направих замазка, но ми направи впечатление, че преди това лепилото издържа на ходенето и никъде не се продъни.
Което значи, че спокойно можеш да го шпакловаш с пластмасова мрежа и добро лепило, мисля че ще издържи плочките, особено ако са наредени с 12 мм маламашка.
Първо какво означава"шпакловах" колко мм стана шпакловката?Аз лично мисля, че фантазираш.Ще стане на ювка твоята шпакловка върху фибрана ако се разходят двама калфи.

Иииииии ако те кефят турските наименования що не се кръстиш Фикрет ами Вал?????
Говоря за местоживеенето ти......
silllveto - Майсторица
Що не купиш няколко чувала пясък и цимент и не направиш замазка със земновлажен разтвор. Хем става по-равно, хем съхне бързо.
svetliopi44 - Чирак...
Каква дебелина фибран мислиш да слагаш?
Аз съм я правил тая гимнастика само че с 5см. фибран и несъм имал проблем ... мачка се само ако има голяма тежест на малка точка ... но сложиш ли плочки от рода на 30х30 или по-добре 40х40 нямаш проблем ... :rock:

Тема "Теракот залепен директно върху фибран?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: