• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Връзката между 2 свята
chapara - майстор
Май събаряне му е майката. И за да сме съвсем точни стъпалата трябва да са 22 бр.х164,54 мм. Площадките както колеги казаха са хубаво нещо но изяждат линейно пространство, а то тук дори го няма за без площадки. Дълбочината на стъпалата ще е 232,5 мм. Т.е. обща линейна дължина на стълбището 5115 мм., като дължината се мери през центъра на стъпалата заради клиновидните стъпала. От 13 стъпала до 22 бр. разликата е очевадна и който казва че от това нещо става стълбище :-D :-D :-D :-D :-D :lol: :lol: :lol: :lol: Съмнявам се и вито метално стълбище да може да се развие. :? Струва ми се че е излишно да го смятам. По скоро, макар че не знаем разположението и плана на къщата, може би вариант е да се намери друго място на стълбището, а този отвор да се затвори, което пък изисква инж. конструктор да се изкаже възможно ли е и това, дали няма да се наруши, ако въобще е мислено, устойчивостта против земетръс. Ми така е а съжаление, беднотия, първо купуваме, после гледаме.

2В + Н = 63 см.
chapara - майстор
чет дек 31, 2020 2:37 pmLazarGanev написа:
Аз го виждам така - там, където са стъпалата 1,2 и 3 се прави междинна площадка, само че на височина 180см, като тази площадка е двойно по-широка от стълбището, а после от нея надолу в обратна посока още толкова стъпала
Там където подсказваш за площадка се обзалагам че има врата :-D :yawinkle:
Ruslan88 - помощник
Къщата е купена преди 20 години,като се има предвид, че баща ми не разбира от такива неща. Врата няма на долната площадка, има на втория етаж, веднага в ляво след като се качиш.

Прикачен файл

20201231_175745.jpg
kozl - майстор
След тази снимка начертай стълбищната клетка с размери и къде са вратите.
От първия етаж стълби се виждат и надолу, вероятно към мазето :?
shotik - майстор
Ruslan88, прочети си лично съобщение от мен .
EDI - майстор
Човека иска да го пооправи, на Вас дай Ви да събаряте. :lol: Случва се смятането да пречи на творчеството.Айде, по-смело.
fbr - майстор
Правенето на стълбище, въобще не е работа за подценяване, еле пък с такава височина. Преди години в изблик на строителен ентусиазъм, направих стълбище към двора от 3 стъпала, по подобие на долните и горните на коментираните. В рамките на 6 месеца, двама различни хора от семейството, почти не се пребиха по тях. На следващата година бяха разбити и подменени с право стълбище. За да се уверим, че е фукционално, по стълбището трябва да можеш да се движиш със затворени очи.
Kondor1 - специалист
чет дек 31, 2020 6:12 pmEDI написа:
Човека иска да го пооправи, на Вас дай Ви да събаряте. :lol: Случва се смятането да пречи на творчеството.Айде, по-смело.
Леко встрани от темата - Вас и Ви с главни букви означават обръщение към един човек. А по смисъл звучи да е към коментиращите в темата. Така че си положил старание, което е не излишно, а грешно.
ulieliadi - специалист
Аз пък защо си мисля че си объркал размера :lol:
Не е ли 2.62м :?
chapara - майстор
Ами тогаава Лазар ти е казал за варианта. Може да не е бетон, а дървсена консструкция с цялостна дървена облицовка за олекотяване.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Ужасно стълбище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: