• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Връзката между 2 свята
chapara - майстор
Е на 4 та страица да кажеш че си сбъркал с един метър височина......нямам думи🤤
Ruslan88 - помощник
пет яну 01, 2021 10:01 pmchapara написа:
Е на 4 та страица да кажеш че си сбъркал с един метър височина......нямам думи🤤
След като съм объркал един път,после става по инерция...
Hoвoceлckи - майстор
Е толкова изказали се наши специалисти да не се усетят, че за къщичка идват множко ... та чак от "другия свят" ни отвориха очите ... :wink:
chapara - майстор
пет яну 01, 2021 10:08 pmHoвoceлckи написа:
Е толкова изказали се наши специалисти да не се усетят, че за къщичка идват множко ... та чак от "другия свят" ни отвориха очите ... :wink:
Аз лично не се замислих защото сградата в която живея е с 3.40 м.височина. Но при така създалата се ситуция загубих интерес към темата, защото не ми харесва усещането на идиот. :?
Hoвoceлckи - майстор
Много на сериозно се вземаш. Не вярвам да смяташ себе си за безгрешен?
И мен не ме кефи това, че не отговаря на поставените въпроси, но съм свикнал вече ... не само тук се "теглят с ченгел" уточненията ...
От друга страна не си бил безполезен в тази тема - за пръв път срещнах зависимостта "63". Вероятно и други , и в бъдеще ...
nikolay_1 - специалист
Божо, и всички, за много години ! :)

Аз не мисля че опитите да решите трудна или направо невъзможна задача с височина 362 правят който и да е на идиот. Напротив, за пореден път се кефя на добрите съвети на chapara, Lazar и другите.

Аз бих направил горния завой с 3 стъпала, както е долния. Вмъквам едно стъпало между 11 и 12. И трапеца 10 си го правим на стандартно правоъгълно Така общо стават 14 , което прави 18 см и нещо средно, което е поносимо.

Малко по-трудно е добавянето на още едно стъпало и в долния край на стълбата, което ще се падне някъде пред радиатора, тоест ще увеличим линейния размер с още едно стъпало. Така стават 15 , което е 17.5 см , направо идеално.

Вероятно и двата варианта включват сериозни промени при всички стъпала, освен ако нямаш късмет. Трябва да видим височините на всички чела.
Ruslan88 - помощник
Стъпала: 1-11,5/2-19,0/3-18,5/4-18,5/5-20,5/6-20,5/7-ляво-22,дясно-21/8-21,7/9-ляво 20,0дясно 19,0/10-19,5/11-ляво 19,0 дясно 23,0/12-ляво 22,5 дясно 21,5/13-ляво 24,5 дясно 26,5. Това са размерите...
Hoвoceлckи - майстор
Би ли добавил нещо отвън?
Ruslan88 - помощник
съб яну 02, 2021 1:10 pmHoвoceлckи написа:
Би ли добавил нещо отвън?
Какво значи да добавя нещо отвън?
Hoвoceлckи - майстор
Половин стълбище. Долната част, която би се оказала под тоалетната (на втория етаж), да я изпълниш отвън. Със съответното затваряне.
Прикачен файл:
IMG_20210102_145235.jpg

Това е опит за "изглед от вън". Зеленото ще бъде вътре, върху сегашното стълбище. Черното ще е новоизграденото отвън. Показал съм само покриването му, но идеята е да си го затвориш според възможностите ти. На отворите като за врати може и да няма, освен ако случайно нямаш "чакащи" такива или пък просто решиш, че са ти важни.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Ужасно стълбище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: