• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Връзката между 2 свята
shotik - майстор
Имам наблюдение в две къщи с такива стълби.
Едната е строена за къща, стълбите са полегати и не се усеща голямо натоварване.
Другата с строена за вила, като от двора се влиза на средния етаж, отстрани на склона се влиза на долния етаж. Стълбата между двата етажа е с по- високи стъпала и се чувства натоварване.
Ако и вашата къща е била за вила, то не е чудно, че е с по- високи стъпала и по изправена.

На първата къща някои разлики в стъпалата се коригираха с направа на мозайка, вероятно ще може и с подходящи плочки, без да се стига до бутане и правене на ново, а и като гледам няма място ,където да се правят площадки и да се удължи , за да намалее наклона.
Дали трябва да се бутне и прави на ново ми се струва спорен въпрос.
Това е моето мнение, без да съм на "ти" със строителството.
EDI - майстор
Стига бе, нищо му няма, ще събаряте, ама, ха .. :lol: с малко играчка ще стане удобно за ползване, не издребнявайте.Направи сам ли сме или художествена гимнастика за мъже....пу, пу, анатема...... :rock: :finga:
Ruslan88 - помощник
чет дек 31, 2020 1:58 pmshotik написа:
Имам наблюдение в две къщи с такива стълби.
Едната е строена за къща, стълбите са полегати и не се усеща голямо натоварване.
Другата с строена за вила, като от двора се влиза на средния етаж, отстрани на склона се влиза на долния етаж. Стълбата между двата етажа е с по- високи стъпала и се чувства натоварване.
Ако и вашата къща е била за вила, то не е чудно, че е с по- високи стъпала и по изправена.

На първата къща някои разлики в стъпалата се коригираха с направа на мозайка, вероятно ще може и с подходящи плочки, без да се стига до бутане и правене на ново, а и като гледам няма място ,където да се правят площадки и да се удължи , за да намалее наклона.
Дали трябва да се бутне и прави на ново ми се струва спорен въпрос.
Това е моето мнение, без да съм на "ти" със строителството.
Предполагам е строена за вила както написахте, защото от двора се влиза на средния етаж а къщата се намира в Драгалевци(София) и самият двор е под наклон. И до колкото знам е строена от семейството от което я купихме и техни приятели преди около 30 години.
fbr - майстор
За да има нормално стъпало едно стълбище, стъпалото не трябва да е по-тясно от 25 см, а височината,не по-високо от 17см. За да постигнеш височина от 360см ти трябват най-малко 21 стъпала, а за да ги развиеш по дължина ти трябва 500см.Това без площадките в началото и края. Ти това разстояние го нямаш, остава варианта на две рамена с площадка по средата, но и за площадките ти трябва едно 70 см. Асансьор ми идва най-близко на ума.
ky-kyy - майстор
чет дек 31, 2020 1:59 pmEDI написа:
.Направи сам ли сме или художествена гимнастика за мъже....пу, пу, анатема...... :rock: :finga:
Направи си сам и събори си го сам, понякога е едно и също :)
zz_stefanov - майстор
чет дек 31, 2020 2:07 pmfbr написа:
За да има нормално стъпало едно стълбище, стъпалото не трябва да е по-тясно от 25 см, а височината,не по-високо от 17см. За да постигнеш височина от 360см ти трябват най-малко 21 стъпала, а за да ги развиеш по дължина ти трябва 500см.Това без площадките в началото и края. Ти това разстояние го нямаш, остава варианта на две рамена с площадка по средата, но и за площадките ти трябва едно 70 см. Асансьор ми идва най-близко на ума.
Така е, стълбището ще стане много стръмно. Не е само стълбището сбъркано, а и къщата.
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз го виждам така - там, където са стъпалата 1,2 и 3 се прави междинна площадка, само че на височина 180см, като тази площадка е двойно по-широка от стълбището, а после от нея надолу в обратна посока още толкова стъпала
fbr - майстор
чет дек 31, 2020 2:37 pmLazarGanev написа:
....
И за това няма пространство. Ако има площадка 70см междинна, и 70см в началото и края, стават 140, за стълбище остава 160 см. В това разстояние може да развиеш 6 стъпала на едното рамо и 6 стъпала на другото, общо 12, къде е 20 стъпала.
LazarGanev - "Велик майстор"
Е няма в началото и края - в края си завършва както сега (само се промена вертикалната планировка, а в началото си почва от долното помещение. Ще се получват по 10 стъпала нагоре и надолу от площадката, всяко с шина 23см и височина 18см - е, ядва се
fbr - майстор
А може и вита стълба.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Ужасно стълбище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: