Връзката между 2 свята
zz_stefanov - майстор
То арматура може да има, но като гледам как цялото стълбище лежи върху пълнежа, си мисля че няма да е достатъчна за да носи стълбището без това отдолу.
MamaMy - майстор
Под моите стълби е кухо, но няма начин да се направи каквото и да било отдолу. Едно време си мислех, че мястото е идеално за едно котле, но сега си мисля, че ще е грешка. Целия боклук срещу входната врата.

ПП Ако там се направи тоалетна ще трябва да си свалям гащите на вън и заднешком с гъза напред да влизам :-D
Стоян Михайлов - помощник
съб сеп 17, 2022 10:02 pmMamaMy написа:
Под моите стълби е кухо, но няма начин да се направи каквото и да било отдолу. Едно време си мислех, че мястото е идеално за едно котле, но сега си мисля, че ще е грешка. Целия боклук срещу входната врата.

ПП Ако там се направи тоалетна ще трябва да си свалям гащите на вън и заднешком с гъза напред да влизам :-D
При мен може да стане 150х90см. И това ме устройва. Коя година е строена къщата при теб и извити ли са ти стълбите?
Lutchezar - майстор
А водата и каналът колко са ти близо?
Стоян Михайлов - помощник
съб сеп 17, 2022 10:52 pmLutchezar написа:
А водата и каналът колко са ти близо?
Каналът е зад къщата на метър от където мисля да е тоалетната, а кухнята е в съседната стая там има вик. Единственното притеснение ми е дали е безопасно да се махне пълнежа с тухли под стълбите.
Lutchezar - майстор
Ако бяха на арматура щяха да са кухи отдолу.
В най-лошия случай събаряш стълбището и го правиш наново. Така ще си сигурен.

Намираш конструктор, идва смята, казва ти къде да дупчиш за проба и ти смята къде и как можеш да копаеш и как да укрепваш ако е възможно. Няма да стане със снимки и съвети от форум.
MamaMy - майстор
съб сеп 17, 2022 10:10 pmСтоян Михайлов написа:
Коя година е строена къщата при теб и извити ли са ти стълбите?
Стълбите са ми почти същите. Къщата е строена 29'
schuldiner - майстор
99% съм сигурен, че това е шайба от единички. Стълбището може да се държи само от арматурата си, но горната плоча не може без тази шайба. Което не значи, че няма вариант да се замени с П-образна стоманена подпора. Обаче най-сигурното е, че това не е за направисам.
Аз бих търсил друго решение за тоалетна, ако ще да е кабинка в овала до стълбите...
Стоян Михайлов - помощник
нед сеп 18, 2022 6:27 pmschuldiner написа:
99% съм сигурен, че това е шайба от единички. Стълбището може да се държи само от арматурата си, но горната плоча не може без тази шайба. Което не значи, че няма вариант да се замени с П-образна стоманена подпора. Обаче най-сигурното е, че това не е за направисам.
Аз бих търсил друго решение за тоалетна, ако ще да е кабинка в овала до стълбите...


Шайба ще рече ред с тухли шахматно нали? Мисля, че ще излезне точно така.

Прикачен файл

Screenshot_20220919-054001_Gallery.jpg

Прикачен файл

IMG-ff59f510cb8c7d35d0056776c10ac4c6-V.jpg

Прикачен файл

20220830_220038.jpg
schuldiner - майстор
Важно е дали зидарията е правена преди стълбите и горната плоча. Личи си, както каза zz_stefanov, по пълнежа над тухлите. Ако е бетон - гаранция не бива да пипаш. Ако е зидарски разтвор - евентуално може би.
Ако беше моя къща, там задълижително щях да искам Г-образна превръзка, т.е. въпросната стеничка да е носеща.
От друга страна...
Виж как едната стена на кухнята е отбелязана удебелена като оградните 50 см - това е шайба. Под стълбите няма такава, но пък има едно странно хиксче, което може да е някаква колона. Вкъщи имам такава колона, а зидарията е четворки, затова лесно мога да преценя, че е само пълнеж. 60-те четворки много-много е нямало. Стената, дето те интересува, все пак е отбелязана като удебелена линия, но какво означава на практика... Ако е изправена тухла /под 10 см дебелина на зида/, махай смело.
Трябва да разкриеш най-горния ред от зидарията и да пробиеш стената на 2-3 места, за да установиш дебелината. Тогава викаш специалист за оценка.

Тема "Тоалетна под стълбище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: