Връзката между 2 свята
въпросът ми е доста тъпичак, но все пак да питам:

искам да сложа огледало в коридора, стените са от тухла. За целта ми трябва да сложа 2 дюбела, хилта имам, ама не съм сигурен точно каква е процедурата. Колко голям отвор да направя, да е малко по-малък от дюбела или сащия размер?? Много се страхувам да не загрозя апартамента си...

Всички отговори са добре дошли, ама имайте впредвид, че никога не сам се занимавал с каквото и да е свързано със строежи и ремонти на жилища. :?
kvo-be
..zna4i,bate..zemi si ot si4ki vidove diubeli i vint4eta,shtot neznaesh kva tuhla she prasnesh...otvori si edna biri4ka i zapo4ni s nai malkata dupka..ako stane labava slagash po debel diubel..i taka do postigane na jelania efekt...)))) uspeh....
masteradmin - майстор
Просто иди в магазина и искай дюбели за тухли.
HD - специалист
Предварително се извинявам, че пиша малко късно, но чак сега видях темата :)

Относно дюбелите - наистина вземи дюбели за тухла (едни пластмасови, съвсем обикновени са май), обаче вземи поне два размера, ЗАЩОТО ще ти кажа какво се получи при мен: купих дюбели Фи 8 мм, съответно и свредло за бетон Фи 8мм (а, да - диаметрите на дюбелите и свредлото трябва да съвпадат по принцип), започнах да пробивам стената, обаче се оказа, че е от единични тухли, и на няколко места уцелих мазилката между тухлите (която беше някаква много ронлива) - свредлото играеше насам-натам, и съответно отвора стана по-голям от Фи 8 мм, дюбелите се оказаха малки съответно, но понеже беше неделя, и нямах наблизо работеща железария, та се наложи да набивам около дюбела едни стари пирони, за да уплътни :?
Грозна работа общо взето - толкова се стараех да стане хубаво, а то стана ....
Е, добре че пироните не се виждат все пак, че иначе голяма излагация.
Защо лъжете човека с тези дюбели? Вие май не четете какво иска да сложи - ОГЛЕДАЛО!!! Това означава, че тези отвори няма да са скрити зад предмита а ще са на окачвачите. Дюбелите за тухла основно са с пирон - тоест в тях не се навиват винтове. За този случай си купи готови дървени дибли - кръгли, с размер какъвто пожелаеш, но да не е по- малък от ф 6. Ако при пробиването случайно отвора ти стане по- широк - имаш два варианта:
1. около дюбела забиваш малки тресчици или клечки за зъби или разцепен на две пластмасов дюбел;
2. забъркваш малко гипс и потапяш дървеният дюбел в сместа и тогава го набиваш, като накрая също замазваш фино около дюбела.
HD - специалист
Не съм сигурен, че няма да останат скрити дюбелите, тъй като човека не е казал как му се захваща огледалото.
И освен това според мен пластмасовите дюбели за тухла с винт ще му свършат по-добра работа (ако ще са скрити за огледалото разбира се).
Последна промяна от HD на чет авг 10, 2006 9:19 am, променено общо 1 път.

Тема "как да пробия стената и да сложа 2 дюбела?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: