Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
Здрасти на всички.Имам проблем с пустата му Самара и се надявам някои да може да ми даде съвет.Колата от извесно време прекъсва като подавам газ,отдавам го на центровката,но проблема е че е с електроно-няма делко което да мога да регулирам.Някои може ли да ми каже как да ргулирам центрожката?
hygro - майстор
За да регулираш началния ъгъл на предварение на запалването ти трябва стробоскоп. Наслуки не става - само ще влошиш положението, а и обикновено в процеса на експлоатация донастройка не се налага, освен след демонтаж.

Не е невъзможно да е от запалването, на ако прекъсва за кратко при подаване на газ, по-вероятно е да е запушена преходната система на първичната или вторичната камера. Ако прекъсва още в началото на подаването на газ е първичната, ако прекъсва с отварянето на вторичната дроселова клапа, е вторичната.

Ако увеличава оборотите нормално, но от един момент нататък гасне, причината може да е в горивната помпа, в запушен горивен филтър или в главната горивна система на вторичната камера.

Опиши по-подробно симптомите - кога, и по какъв начин прекъсва.
evdoki - специалист
Здравей,
Много вероятно проблемът ти да се дължи на повреден комутатор.Отиваш до магазин за авточасти или автоморга и вземаш назаем комутаторът . Сменяш го на място и ако не се оправи им го връщаш, без да се набутваш .Представлява черен щекер с гумен похлупак.Намира се на стената, между двигателя и купето, монтиран е близо до дистрибуторът.
Успех
Благодаря за отговорите,ще опитам и двата варианта.И весело изкарване на прзниците.
crez - майстор
markoni написа:
Здрасти на всички.Имам проблем с пустата му Самара и се надявам някои да може да ми даде съвет.Колата от извесно време прекъсва като подавам газ,отдавам го на центровката,но проблема е че е с електроно-няма делко което да мога да регулирам.Някои може ли да ми каже как да ргулирам центрожката?
Провери си иглата на карбуратора. "Озона" прави този дефект. С времето иглата коята се командва от поплавъка има конусен край който затваря отвор, от износване около мястото на контакта се появява улей и това прави крбуратора неконтролируем, при подаване на газ заглъхва от постъпване на повече гориво Този дефект увеличава и малко разхода на гориво. Провери и това плюс електрониката.
radius - майстор
Бацка, ти си моделиран от 4@T@

Тема "Лада самара" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: