Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
Kasap - специалист
шоп написа:
Дори и да имахте застраховка мислите ли, че застраховател би изплатил щета на застрахован обект без акт 16?

Реално Вие живеете незаконно там и нямате разрешение за ползване. И аз да бях застраховател и аз нямаше да изплатя щета.

Кофти работа с тия жилища на зелено!
Няма никакъв проблем да се изплати щетата. Но добре е, че не си застраховател :)
шоп - майстор
Сигурен ли си?
Имота е без право на ползване. Реално се обитава незаконно. Застрахователите лесно пари не дават.
Все едно имаш каско, но си пил, или ГО, но не си минал преглед:-)

Все пак не съм застраховател и само мисля логично, може и да бъркам. :)
ArturDent - Почти Безобиден
krystal написа:
Блока няма акт 16 все още, тъй като...
И аз да съм от лошите
Щом няма Разрешение за ползване (Акт 16), Вие нямате правото да обитавате жилището, т.е. нарушили сте закона.
Гадно, но факт!
Kasap - специалист
шоп написа:
Сигурен ли си?
Имота е без право на ползване. Реално се обитава незаконно. Застрахователите лесно пари не дават.
Все едно имаш каско, но си пил, или ГО, но не си минал преглед:-)
Значи... бъркаш щатите яко. Това, дали и как се обитава не е предмет на застрахователното дело. Мога да застраховам и строеж ако желая. Ако застрахователя е приел да го застрахова, не може да откаже да го плати. Може да опита, но за това си има надзор...
Ако имам ГО, щета по нея се изплаща, без никакво значение дали нямам ГТП или не съм си платил данъка на колата.
toolegittoquit - майстор
Kasap написа:
.
Ако имам ГО, щета по нея се изплаща, без никакво значение дали нямам ГТП или не съм си платил данъка на колата.
Щета се изплаща, а после регресивен иск. Защото си се движил на технически неизправно МПС.

Тема "Останахме без дом- помагайте!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: