Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
toolegittoquit - майстор
Колко квадрата, колко стаи, апартаментът в кооперация да разбирам, всичко ли е тотал щета?
hidrazin написа:
egomen66 написа:
Защо изтри колко струва колата.... :?
Ми за да може да събере повече пари като не дразни хората.
Щото може да хвърли по тая купчина ламарина 13 000 лева а не може да отдели 50-100 лева за застраховка на жилището.
Освен това:
Затова опирам до тук, защото съм черпила много информация от този форум във връзка с ремонта, който си бяхме направили.
Много е черпила и още иска да "черпи" ама и един пост няма във форума освен тези.
Поне да благодари на тези от които е почерпила....
:partyman:
Леле..не очаквах такава враждебност и арогантност, но уви зад компютъра е най лесно..хора всякакви. Блока наскоро получи акт 15 и още няма акт 16, поради тази причина съм останала в заблуда, че не може да се застрахова. Черпила съм идеи и информация от тук и за тази цел не ми е била нужна регистрация, нямам необходимото време за тази цел. Не видях къде в поста си аз прося и събирам пари?
egomen66 точно заради коментари, като горния промених мнението си, защото не смятам, че някой го касае толкова цената на колата и може да ми държи сметка, колко и какви пари струва, варианта да се продаде не е вариант за нас, тъй като без нея сме за никъде.
Който иска да заповяда да види, да се запознаем и да погледне, не сме върнали никой.
toolegittoquit написа:
Колко квадрата, колко стаи, апартаментът в кооперация да разбирам, всичко ли е тотал щета?
56 квадрата. Три стаи общо, като това включва кухня с хол. Банята е цяла, разтопени са там само пластмасовия вентилатор и външни компоненти по бойлера. Също се надявам външното тяло на климатика да е здраво. Има и една холна маса, която може да стане за нещо, все още не сме започнали почистването, тъй като всичко е замръзнало на камък.
toolegittoquit - майстор
Мисля, че с 3500 ще оправите поне ел.инсталация, ламинат, врати, дограма. Не се отчайвайте.
toolegittoquit написа:
Мисля, че с 3500 ще оправите поне ел.инсталация, ламинат, врати, дограма. Не се отчайвайте.
Днеска само за инсталация ми поискаха 1 800,00
egomen66 - майстор
Най-искрено съжалявам , за създалата се ситуация.Всичко е въпрос на приоритети. А при вас , има неща и факти , които ви задължават да изберете правилните. И тогава да търсите помощ.Не се сърдете на колегите... Ние , също по някакъв начин , сме изпадали в трудности...и сме търсили съвети и помощ. Затова е форума....да си помагаме. Всеки сам ще си прецени какво да направи. И дали да помогне.Тука са все умни и доброжелателни хора. Въпросите ми , не бяха зададени случайно :?: . Извинявам се на съфорумниците , че говоря и от тяхно име.
Последна промяна от egomen66 на вт яну 19, 2016 12:44 am, променено общо 1 път.
toolegittoquit - майстор
krystal написа:
Днеска само за инсталация ми поискаха 1 800,00
...Ако я прави фирма - да, до никъде няма да стигнат парите. Както виждате - тук е форум "Направи сам". С малко сръчност и планиране, примерно мъжо може да направи инсталацията. Ако пуснете тема с изискванията и разпределение на помещенията, може да се измисли нещо, например.
Инсталация като проводници, заедно с контактите и ключовете, може да се докара като 100лв на помещение.
hidrazin - майстор
krystal написа:
Леле..не очаквах такава враждебност и арогантност, но уви зад компютъра е най лесно..хора всякакви. Блока наскоро получи акт 15 и още няма акт 16, поради тази причина съм останала в заблуда, че не може да се застрахова. Черпила съм идеи и информация от тук и за тази цел не ми е била нужна регистрация, нямам необходимото време за тази цел. Не видях къде в поста си аз прося и събирам пари?
.... защото не смятам, че някой го касае толкова цената на колата и може да ми държи сметка, колко и какви пари струва, варианта да се продаде не е вариант за нас, тъй като без нея сме за никъде...
Леле, чиче ... фактите са други. Не е нито враждебност, нито арогантност да покажеш истината.
Как сте останали в заблуда че не може да направите застраховка? Като питахте в застрахователната компания?
До сега сте нямали регистрация тук заради липса на време. Сега как намерихте време?
Не събирате пари. А какво ви прави тук банковата сметка? Сега ще кажете защото са ви я поискали но тя си беше в линка към BMW форума който оставихте.
А защо решихте че никой не може да ви държи сметка за колата, след като искате помощ и събирате пари?
Купили сте си месец май миналата година кола за 7000 (май беше и повече) и после сте хвърлили по нея още 5-6 000 за 8 месеца.
Това прави по 750 лева средно на месец. Че то има хора дето работят за по-малко на месец.
Нормално би било да си продадете колата и да си вземете нещо по-евтино и тогава да търсите помощ.
Тук вероятно има доста хора дето карат коли за по 1000-2000 лева. Защо това не може да бъде и вашият вариант?
Така ще ви останат пари, пак няма да сте за никъде без кола и ще покажете на хората че все пак сте направили някакъв опит сами да се справите.
Съжалявам но вие НЕ СТЕ крайно нуждаеща се.
Имате работа, имате доходи, имате къде да живеете за сега, имате и с какво да се возите.
Бих се съгласил за помощ от сорта на дрехи, мебели, строителни материали ... но за пари твърдо не.
Та това е истината и дали ви харесва или не, няма никакво значение.
Получихте и един съвет който не изпълнихте:
Сложи един списък с неща, които са ви най-необходими и го редактирай, когато получите нещо.
Това мисля много ще улесни нещата.
Успех и бързо справяне с последствията.
:partyman:
Pooh - майстор
Хидра, начина по който се обръщаш към хората е под всякаква критика. Дано никога не ти се наложи да молиш за помощ, някой като теб.
И добре, че повечето хора в България не са като теб, а помагат безкористно и винаги, когато могат. Как пък малко човещина нямаше бе? Кое е най-многото което си губил? Може би малко пари, връзка ключове? Кога за последно ти се е случвало, да си помислиш, че света се е сринал и случвало ли ти се е изобщо? Помогни първо на някой, а после се прави на съдник. Не ми отговаряй, просто се опитай да осмислиш, какво ти казвам, защото иначе живота сам ще те научи на смирение.

krystal, сигурен съм, че тук можете да намерите специалисти, които да Ви помогнат за възстановяването на щетите, ако не безплатно - поне на символични цени. Преди всичко обаче, Ви предстои цялостното изтърбушване и почистване на жилището. Това трябва да свършите сами и с приятели, като го оставите на ниво груб строеж - чак тогава се набелязват възстановителните работи и се търсят хора за всяка една.
Късмет и дано всичко се оправи бързо и успешно.
chapara - майстор
Потресен съм че темата се дирижира :?:
Бях пуснал пост в който обещах да видя какво мога да направя по случая и обясних с най -нормален тон какво е трябвало да се направи преди това като застраховка. Не за друго а за обица на останалите които не са стигнали такъв случай. Кой и..от истри поста искам да знам, явно някой който кара БиИмВе???? А за темата , дори няма да я следя, защото намирисва на изгоряло. Пух , не си прав :idea:

Тема "Останахме без дом- помагайте!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: