Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
Leon - специалист
krystal написа:
....комина не е почистван от 18 години. ...
... Блока наскоро получи акт 15 и още няма акт 16, ...
:?
velsi - Почетен майстор
chapara написа:
Кой и..от истри поста искам да знам...
Най-вероятно аз, няма кой друг. Не помня буквално какво беше писал, но щом съм го изтрил, не е било свързано с темата.
8180 - майстор
krystal написа:
Това което ни е необходимо на първо време е някакъв скрин, гардероб или ракла.
Ако Ви устройва мога да подаря 4-5 единици такива неща. Би трябвало да има и стабилно бюро, разтегателна холна маса и др. - соц. дизайн, тъмни, лакирани срещу изнасяне от мазе. Разглобени са (преди 6-7 год.), бяха здрави, комплект - руски или сръбски.
chapara - майстор
velsi написа:
chapara написа:
Кой и..от изтри поста искам да знам...
Най-вероятно аз, няма кой друг. Не помня буквално какво беше писал, но щом съм го изтрил, не е било свързано с темата.
Напротив, много свързано беше с темата, а именно за да няма повече такива теми и застрахователите да оправят нещата и да не се чака на волни пожертвувания. Аман от българи които при всяка трагедия казват:-Ами сега кой ще ми помогне, държавата... и тем подобни. Защото като седнеме в кръчма ядеме като за последно, но 36лв. на година за застраховка няма да извадиме, само 36. Там където живееш без застраховки ли е? да-ама НЕ :-D :wink:
chapara написа:
Напротив, много свързано беше с темата, а именно за да няма повече такива теми и застрахователите да оправят нещата и да не се чака на волни пожертвувания. Аман от българи които при всяка трагедия казват:-Ами сега кой ще ми помогне, държавата... и тем подобни. Защото като седнеме в кръчма ядеме като за последно, но 36лв. на година за застраховка няма да извадиме, само 36. Там където живееш без застраховки ли е? да-ама НЕ :-D :wink:
Интересни обобщения, но ако визирате мен то е редно да ме познавате за да давате такъв анализ, който няма общо с реалността. Тъй като темата тръгна в посока, която не очаквах, ще помоля модератора тя да бъде изтрита, защото нито търся някой да ми плаща сметките и грешките, които съм допуснала, нито искам да се приема по този начин. Този мой дом съм го изграждала 10 години, най- вече сама и съм отгледала три деца в него, като всичко това рухна, като подарък за Коледа при мен. Пак ще се оправи..не е непоправимо, важното е да сме живи и здрави. Щеше да е по лесно да ми помогнете със съвети за настилката, дограмата и ремонта, относно оферти, качество и цени, но човещинката е друга работа и никой разбира се не ми е длъжен с нищо. Извинявам се за напрежението, което провокирах с тази тема не съм искала по никакъв начин това да се случи. Ние не сме социално слаби и нямаме нужда от социална помощ. Благодаря на всеки един от вас, който по някакъв начин се опита да помогне в темата, диалога за съжаление не се получава с такова напрежение, а в този момент точно от това аз нямам нужда!
шоп - майстор
Като пожарникар почти ежедневно се срещам с такива житейски неволи. За радост тук има само материални загуби. Това са бели кахъри на фона на трупове на загинали хора при пожари.

Пожара е най-вероятната причина за унищожаването на едно жилище. Земетресение, наводнение, свлачище са много малко вероятни. Изумен съм от хора, които изолират отвътре жилищата си със стиропор или фибран. Това е 100% смърт от цианидни газове. Изумен съм и от хора, които няма да дадат няколкостотин лева за дефектнотокови защити или 50 лв за застраховка, а на ламарината пред блока подписват каско!

Не на последно място останаха много разминаваня в инфото. Няма отговор как комина не е почистван от 18 години, а обекта още няма акт 16!!!
шоп написа:
Като пожарникар почти ежедневно се срещам с такива житейски неволи. За радост тук има само материални загуби. Това са бели кахъри на фона на трупове на загинали хора при пожари.

Пожара е най-вероятната причина за унищожаването на едно жилище. Земетресение, наводнение, свлачище са много малко вероятни. Изумен съм от хора, които изолират отвътре жилищата си със стиропор или фибран. Това е 100% смърт от цианидни газове. Изумен съм и от хора, които няма да дадат няколкостотин лева за дефектнотокови защити или 50 лв за застраховка, а на ламарината пред блока подписват каско!

Не на последно място останаха много разминаваня в инфото. Няма отговор как комина не е почистван от 18 години, а обекта още няма акт 16!!!
Няма разминавания. Блока няма акт 16 все още, тъй като строителят е построил два допълнителни етажа и се съдихме с него, но той обяви фалит и изчезна. През годините събирахме пари и миналата година ЖСК нае фирма, която да изпълни присъединяването и всъщност декември месец получихме акт 15. Очакваше се началото на годината да получим и акт 16, но този пожар отмени събитията. Изобщо нашия блок е един голям парадокс, тъй като имаме индивидуални партиди в енергото от 7-8 години и индивидуални водомери.
Около нашия комин поставихме стъклена вата преди 10 години, но и тя е почти изгоряла. От пожарникаря с който говорих разбирам, че 80 % от жертвите при пожар са от задушаване, което е страшно. Късмет голям, че не сме били там. Това са и страховете ми...всичките комини са напукани, на някои съседи през годините им е излизал пушек от контактите.., но когато отворих въпроса на общото събрание за почистването и проверка на комините, всеки вдига рамене и се спасява сам.
chapara - майстор
krystal написа:
Интересни обобщения, но ако визирате мен ...
Не визирам теб, а се стремя хората да си извлекат поука от случилото ти се!
шоп - майстор
Дори и да имахте застраховка мислите ли, че застраховател би изплатил щета на застрахован обект без акт 16?

Реално Вие живеете незаконно там и нямате разрешение за ползване. И аз да бях застраховател и аз нямаше да изплатя щета.

Кофти работа с тия жилища на зелено!
chapara - майстор
krystal написа:
..... все още не сме започнали почистването, тъй като всичко е замръзнало на камък.
Kaто първи съвет, в знак че аз не се заяждам, ще ви подскажа че разчистването може да го стартиратае независимо от студа. Във времето преди 10.11.89г. работех в строителството, като зимно време никога не се спираше, стъкла на прозорците не се поставяха, защото се сменяваха до издаването на обекта "Н" пъти. Правеха се дървени рамки от най обикновенни нерендосани дъски по размер на отвора, които се монтираха вместо дограма-временно. На тях се наковаваше армиран наелон. За да не се издуха от течението се ковяха дъски на кръст на рамката, които стабилизират рамката и наелона. Така се получава завет, а при вас ще се акумулира макар и малка, но работна температура след някой и друг ден, като леко с пяна ще опушите дупките м/у временната каса и зида. Все пак сградата е обитаема. Следваща стъпка е да съборите всичко до тухла и плоча, защото в противен случай миризмата на изгоряло няма да изчезне никога. Дали ще измазвате или ще направите изцяло гипсокартон с вата е въпрос на финансово проучване. Преди измазване/картон всички окабелявания и друг вид инсталации. Преминавате към измазване/картон. Като ги завършите и са готови за боя свиркате и закупувате на моята фирма всичко като санитария, облицовки и настилки, батерии и други от фирма с отстъпки м/у 10-25% , каквито имам. Това е ако не сте намерили по ефтин вариант. За случката може да намерите телефона ми в интернет или на Л.С. След приключване на настилките боядисвате и обзавеждате. Ето ви перспективен план, който дори и не изглежда страшно. Ами залавяйте се за работа с приятели и нещата ще станат.
Успех. :wink:

Тема "Останахме без дом- помагайте!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: