• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
Antonii - майстор
Незнам човека пуснал тази тема, защо се е обърнал въобще към полицията.
При положение, че този форум се оказва пълен със следователи които могат да му решат проблема.
Някой ако може да ми каже кой ми сви гумите с джантите от гаража преди три години.
Пък ще почерпа. :partyman:
Chefo77 - майстор
joro1968 написа:
Chefo77 написа:
Аз пък мисля, че темата не трябва да се трие. Ако въпросният майстор реши да си търси правото да не бъде клеветен без причина, да има възможност да се защити (дори и с доказателства от темата). Заключването би било достатъчно.
Нещо да не те жегна темата майсторе :?: Просто питам :)
Ооо, не, ни най-малко! Аз съм писал доста в тази тема по-горе, както виждаш. Просто считам, че ще бъде некоректно към въпросния майстор, ако темата изчезне, а той реши да си търси правото да не бъде клеветен.
И, подобно на "Чираче", не вземам позиция - нито съм обвинил автора, нито съм защитил майстора. Би било некоректно сляпо да защитим или обвиним която и да е от двете страни в този казус.
egomen66 - майстор
Много внимание сте му отделили на този господин. #-o
nikolovvd - майстор
Antonii написа:
Някой ако може да ми каже кой ми сви гумите с джантите от гаража преди три години.
:?
:idea: Комшията от дясно. :-D
Antonii - майстор
Колега - имена, адреси, ЕГНета и ако може номера на обувките.
lovech2001 - специалист
Сега има много "майстори" дето чули че някой някъде със 20 години стаж взимал едни пари ... и хайде и те да не останат по-назад, въпреки че това им е вторият път където го правят това нещо....
Ама и този клиент е луд за връзване, викал майстори, те му работели, той не им плащал, карал да ги преправят, дръпнали му нов гипсокартон, той го развалил.... за 5ти път ... и о ... яйца.

Сега това със яйцата е супер некоректно, правилната процедура във този случай е тояга ф5 и бой по клиента докато не се счупи :-D

А иначе "недоволният" клиент оставя долният коментар за майстора:
(някой трябва да направи рейтинг за клиентите между другото :axe: )
Първо искам да отбележа, че съм изключително взискателен клиент. Не капризен, но определено взискателен. Провел съм над 20 интервюта с майстори и бригади и добре познавам манталитета на българският „майстор“. Нищо чудно, че много хора проклетосват с това да ти влезе майстор в къщата. Поради тази причина, аз дълго време избирам и дори да имам най-малко съмнение за хората, ги отпращам.

Избрах Иво защото ми направи впечатление, че е уверен в способностите си и не се уплаши от историите, за изгонени майстори, на които не съм платил, които умишлено разказах на първата ни среща. Другото е, че отлично познаваше технологиите и материалите. Точно като по учебник. Повярвайте ми, 90% от майсторите не ги познават.

Имаше два варианта – или да е самонадеян теоретик или наистина да си разбира от работата. Трябваше да проверя и го наех.

Първото нещо, което прави впечатление е бързината на работа. Двамата с Дичо за 1 ден вършеха 50% повече работа отколкото предните трима.

Комуникацията беше добра. Цените за които се разбрахме останаха непроменени. Което излезе допълнително, беше на нормалните за пазара цени.

При мен правиха картон и шпакловка. Изправиха всичко на конец – ъгли, вътрешни, външни, стени, трегери, всичко стана безупречно.

Не ме разбирайте погрешно. Като във всеки ремонт си имаше и неща, които трябваше да се преправят. Това обаче е нормално. Ако очаквате всичко да стане идеално от раз, значи просто никога не сте правили ремонт. Важен е крайният резултат.

И за финал, нещо което почти няма как да срещнете в този бранш – Иво държи на думата си. Бяхме се разплатили, бях казал, че ревюто в сайта ще е добро, но имаше един таван, който бях приел, но не харесвах съвсем и имах някои дребни забележки. След няколко часа без аз да го търся, Иво ми се обади и каза, че ще се върне за да го направи идеален.

Та така, Вие си решете дали да изживеете проклятието „да ти влезе майстор в къщата“, че да можете после да разказвате за премеждията си или предпочитате да си спестите всички тези нерви и работата да бъде свършена бързо, прецизно и на уговорената цена
nikolovvd - майстор
Antonii написа:
Колега - имена, адреси, ЕГНета и ако може номера на обувките.
Номера на обувките го няма в Националната база данни. :sad:
http://www.grao.bg/nbd.html
ksl - напреднал
lovech2001 написа:
Сега има много "майстори" дето чули че някой някъде със 20 години стаж взимал едни пари ... и хайде и те да не останат по-назад, въпреки че това им е вторият път където го правят това нещо....
Ама и този клиент е луд за връзване, викал майстори, те му работели, той не им плащал, карал да ги преправят, дръпнали му нов гипсокартон, той го развалил.... за 5ти път ... и о ... яйца.

Сега това със яйцата е супер некоректно, правилната процедура във този случай е тояга ф5 и бой по клиента докато не се счупи :-D

А иначе "недоволният" клиент оставя долният коментар за майстора:
(някой трябва да направи рейтинг за клиентите между другото :axe: )
Не бях влизал отдавна в темата, ама гледам развихрили сте си фантазиите и то яко.

Ако ви откраднат колата, няма много да се радвате, ако съда каже, че крадецът я е взел само да се повози, ама тук доста хора се припознават и определено биха се радвали да се размине на майсторите.

Това, което си развивате в главата е плод на собственото Ви въображение. Единтвената бригада която не си взе парите беше заради измама. Когато открих измамата сами си тръгнаха и пари не са искали защото знаеха колко са загазили. Другите взеха и отгоре, не че се престараха нещо да кажеш.

Имаше един картон дето аокаха други преди Иво, но не 5 пъти, а веднъж, ама картон с вълни от по 1 см на всеки 50 сантиметра няма да приема. Съжалявам, ако ви е толкова майсторлъка, одете да метете улици.

Накрая толкова ми беше писнало, че Иво се радва на най-внимателно отношение и щедро заплащане. Е да, боядиса тавана перпендикулярно на светлината, но се разбрахме и си го оправи. Ако мислите, че може да боядисвате напреко на светлината, тавана да стане на черти и клиента дори да не се обади, пак одете да метете улици. Мога да ви покажа идеално боядисани тавани,които сам съм правил. Има си чалъм. Не се ползва валяк за екстериорно боядисване с дълъг косъм, има си едни за интериорно боядиване. Боядисва се успоредно на светлината с 50% застъпване. Въобще не е трудно, мога да ви покажа как става.

Относно рейтинга на клиентите, никой не ви кара да работите. Иво всяка седмица си получаваше парите и предплата за следващата седмица. Ако не му харесва, казва че не му се работи и си тръгва. Винаги е бил напред с парите.

Не се дръжте така, все едно клиентът е длъжен да ви даде хляба в ръцете. Ако не ви харесва клиента, не почвайте, ако почнете, но не ви хареса, взимате си парите и си тръгвате.

И да бригатата на Иво получи добро ревю защото на фона на другите, направо блестяха. То куцо, кьораво и сакато вече майстор се пише. Ама майстор значи да го направиш по-добре от човек, дето за първи път го прави. 90% от "майсторите" сте си едни общи работници. Няма майсторлък. Иво го има за картона, но не знае как се боядива, старае се колкото може. Не оплеска таваните нарочно, а от неопитност и после много се страра да ги оправи.

Освен това накрая като извади онези влажни очи да ме пита дали ще има добро ревю, викам си, станалото станало, пиши там да се радва човека. Все още мисля, че е едни от добрите майстори на фона на това, което видях.
Фърбата - специалист
Ми що тогава не си го боядиса сам, след като можеш по-добре от майстора, че и на нас-неумеещите си можел да ни научиш ?
И какво е развитието с полицаите? Разнищиха ли случая с яйцата, че Великден наближава- всеки за яйца говори- как се боядисват, с какво...
kolcho - специалист
ksl написа:

Не бях влизал отдавна в темата, ама гледам развихрили сте си фантазиите и то яко.
Охо - колегата ksl пак се появи! Отвърнал е на "фантазиите" с поредното дълго и отровно есе. Само дето е пропуснал да си припомни, че му бяха зададени съвсем конкретни въпроси, които не са плод на никакви фантазии, а са базирани на стопроцентови факти от собствените му изяви!
Нека му ги припомня:
1. Какво стана с обещанието да се даде инфо за установеното от полицията? Защо и до този момент няма дума за това, след като собственоръчно написахте:
ksl написа:
Вчера специализираната група от 07 РПУ дойде да изземе още вещетвени доказателства.
Очаквайте още новини как се развива случая от петък, когато се връща районният инспектор и започват разпитите.
2. Какво стана с обещанието, което дадохте на админа в професионалния форум за ремонти - да пуснете оплакването си по установения ред на правилното място и по правилния начин? Защо след като сам и напълно доброволно заявихте :
Благодаря, не се бях запознал с правилата, признавам. Ще пусна където трябва с изискваната информация.
и до ден-днешен не сте го сторили?

Накрая, бонус-въпрос:
3. Мислите ли, че огорчението от вероятната некоректност на един занаятчия / нещо, което тепърва трябва да докажете по надлежния ред!/ Ви дава правото сам да бъдете ДОКАЗУЕМО и ПУБЛИЧНО некоректен в изявите си по случая? Мислите ли, че печелите нещо в очите на хората с подобно поведение?
Оставям Ви да обмислите поредното си многословно есе, с което да се опитате да замажете очевидните факти!
Хубав ден!
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26

Тема "Пазете се от този майстор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: