Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
fore - майстор
Virtex,
първо от тия Търговци не можеш да искаш конкретни технически факти. Второ аз когато ги исках от тях и купих първият 25 литров Паксайт получих само общи приказки и нищо смислено. После опитно сам разбрах как стоят нещата. Сега и клапана ще си го регулирам сам.
Не виждаш ли че говорят само за това кой какво бил купил на едро и препродал....

Да ти подчертая пак че не съм фен на тази марка на Лидл, даже напротив ! Имат някой интересни неща и на добра цена -
Флекса на батерия и перфоратора примерно, но имат и тотални Китайци.........
Скоро си купих и 50 литров Ейнхел на 10 бара и е в гаража - чатка яко болтове !
Идеята ми е да изцедя малко повече и от Лидлският на вилата. Това е. Което е напълно възможно.

Ето ти факти- аз пробвах Лидллският гайковерт на 25 литровият с изведен директен накрайник от бутилката и 10 мм макруч, но без особен ефект. Чак когато вдигнах от презостата налягането до към 9 бара и започна да мъчи да отвива. Но сега като помпи е макс до към 8,6 заради предпазният клапан и няма сила. На 50 литровият Енхел на 10 бара ги чука яко болтовете без компромис.

А тук ми даваха тези съвети за директният накрайник и по дебелият маркуч. Да ама си иска налягане всъщност ! Може да се види назад в предходните теми даже. Това говори за Хора даващи съвети придобити не от личен опит, а чути от някого си и интерпретирани тук !

plamen6703, моите възможности мога да ги определя като задоволително добри и смея да твърдя че притежавам доста добра и даже с прекалено излишно високи параметри за моите цели любителска и полу-професионална техника. Естествено от различни марки.
Давам оценка точно за неща които съм ползвал и които имам и точно в Правилната тема !!! А ти от къде се появи да квалифицираш хората тук не разбрах точно .... Но тук не е тема за най добрите търговци и маковата им фалшива техника и малко си се объркал ми се струва .......Не търсиме мнение за това какво си докарал от някъде си и как си го реализирал ........... Темата за алъш-вериша е друга.

Аз не хваля нищо аз задавам технически въпроси за реглажи по конкретна машина, независимо от марката и !!!

Това е основното - няма значение дали е Райдер, Ейнхел и тнт, въпроса е кака се манипулира с нея правилно, а не какво ти смяташ за боклук и какво си продал.
Тоест говориме за техника, а не за маркова далавера !


Гост, аз на някого да съм бръкнал в преценката и да му казвам купи си 25 литровият Паксайт ?!
За мене е идеален ако отиде на 10 бара. Понеже е мобилен и мога да го разкарвам из къщата. 50 литровият тук вече е доста тегав за развозване ! Имам и двата типа и мога да преценя кое как. Прах не хваща а издухва от моторната коса 323 ката, 36-цата и от духалката Маклуч на Шведите !

И понеже аз работя с техника, а не продавам краставици мога да ви кажа и две приказки за този новият- първо са му вдигнали цената леко заради рамката за навиване на привода и понеже са вдигнали налягането с 2 бара от презостата с реглажният винт, като са сложили по як предпазен клапан на 10 бара. Изходящият дебит е същият при различните налягания както и на 8 баровият понеже е същият. :lol: Така че нищо не са влошили, а само са вдигнали леко работното налягане за да е по ефективен тоя балон.

Небе изходен дебит не де чудо..... Като искате 300 и нагоре литра/м си купете 150 литров с вашите неограничени маркови възможности. От 25 литра едно-бутален колко бил дебита....... :prayer: и децата го разбраха вече нали cholev :wink:


Едит


plamen6703, това ли ти е марковата техника - правен компресор от хладилник...... :prayer: Боже....
Последна промяна от fore на вт сеп 26, 2017 2:03 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
fore написа:
plamen6703, моите възможности мога да ги определя като задоволително добри и смея да твърдя че притежавам доста добра и даже с прекалено излишно високи параметри за моите цели любителска и полу-професионална техника. Естествено от различни марки.
Давам оценка точно за неща които съм ползвал и които имам и точно в Правилната тема !!! А ти от къде се появи да квалифицираш хората тук не разбрах точно .... Но тук не е тема за най добрите търговци и маковата им фалшива техника и малко си се объркал ми се струва .......Не търсиме мнение за това какво си докарал от някъде си и как си го реализирал ........... Темата за алъш-вериша е друга.
plamen6703, това ли ти е марковата техника - правен компресор от хладилник...... :prayer: Боже....
Твоите възможности "изгряха" в една друга тема за разни далавери и потребители, които се бяха опарили от "възможностите" ти :wink:
На мен "марков" компресор за моята работа не ми е необходим, ако ми беше необходим щях да имам такъв. Направил съм си от хладилен компресор, защото е в пъти по-добър от това, което се предлага в хранителните хипермаркети :-D
Давай си оценките колкото искаш, ако някой се върже на твоите оценки си е изцяло за негова сметка :-D
fore - майстор
Аз не споря за тази разлика от 50 лева. Когато купувах Лидлският, още нямаше тези евтинджоси. Сега 50 литровият Ейнхел го взех на 300 пари. А онзи ден гледам в брошурата на Практикер че дават с него и накрайници и кофти спирален привод да има......
Е дояде ме, но какво ........ :wink:


plamen6703, ти си от тия досадните "експерти"......
Незнам за какви други теми и далавери говориш, но психопатите са много и винаги чакат да правят лудница и да пишат глупости по форумите щото само там им обръщат внимание. А и не знаех че тяхната дума има такава голяма тежест тук като квалифициря някого едикакси ........

Моята оценка за тази техника е субективна, но по важното е че не получих конкретен и правилен отговор на въпросите си. Вместо това ти се появи и започна да квалифицираш хората. Това е лошото.

Екстра ти е компресора от хладилник, може и климатици да вакуумираш ако искаш даже..... :wink:

Аз ако кажа че ти си крадец и направя отделна тема за теб, това вярно ли ще е ???!!!
Последна промяна от fore на вт сеп 26, 2017 2:28 pm, променено общо 1 път.
fore - майстор
cholev, бе да ти кажа върши работа....... е ако беше 2 бутален щеше да е ...........но и така е добре.

Нещо светеше лампата на Мерцедеса за аирбега. И незнам защо реших че проблема е в лентовият кабел под волана. Тия завили волана с един конусен болт и намацали от синият осигурител. Е с какви ли не тръби го напъвах и не. Накрая с 50 литровият като го изпуках на завиване и на развиване без да държа контра изобщо и поддаде директно......

Оказа се че се е скъсал кабел в ключалката на колана, но поне тествах и компресора на Компресора на жената и добре че не пипнах тоя лентов кабел тип детелина......... :wink:

Това ме навежда на мисълта за оня патронник на ударният винтоверт дето не можах да го отвия с 25 литровият. Тоя дали няма да го изпука и него този път........ :?
Последна промяна от fore на вт сеп 26, 2017 2:39 pm, променено общо 1 път.
fore - майстор
plamen6703 написа:
fore написа:

Екстра ти е компресора от хладилник, може и климатици да вакуумираш ако искаш даже..... :wink:
Не се опитвай да разбираш от климатици, колкото "разбираш" от компресори, почти толкова и даже по-малко "разбираш" от климатична техника :lol:
По темата, че се отклоних да храня трол, компресора на Лидъл за тези пари е много скъп и не бих посъветвал никой да дава толкова много за толкова малко... :partyman:
Добре щом ти казваш значи всичко е така Разбираче !

Други ценни съвети и оценки ще даваш ли............да ги даваш сега да не изпуснеме нещо от ценната информация че е голяма рядкост да попаднеш на такъв извор на знания. Чак ме притеснява да не се издавиме тука.......

И все пак ако обърнеш тоя компресор от хладилник да смуче ще върши и добра работа при вакуумиране. :roll: Голяма сила е, спор няма.
fore - майстор
Ма верно ли. Браво ! :) Кво съм седнал да се обяснявам на ........

Тоя па и за пишки почна да говори :prayer: Ти пробва ли ми я бе бастун ....... Майче си търсиш белята......... :axe:
То аз имах съмнения за мека китка, но сега вече......
Гост - специалист
fore написа:
Ма верно ли. Браво ! :)

Тоя па и за пишки почна да говори :prayer: Ти пробва ли ми я бе бастун ....... Майче си търсиш белята......... :axe:
Кой говори за твоята, бе?
Това е сравнение- литературен прийом.
Като кажа, че нещо е все едно да ближеш сол през стъкленица- не се има в предвид точно ТИ да ближеш сол.
Ама щом се разпознаваш като този с малката / меката...- аз нищо не мога да направя!

P.S.- Ако имаш наистина съмнения за мека китка- иди на лекар и се прегледай- ще ти кажат хората- мека ли ти е, обратна ли ти е ... захапката- всичко ще диагностицират.
Последна промяна от Гост на ср сеп 27, 2017 11:54 am, променено общо 1 път.
fore - майстор
Ами точно това си написал бе -"малката си" как ти звучи.

Да обяснявам технически неща и да задавам технически въпроси на хора говорещи само за Глупости и пишещи Глупости като пишки и милост е напълно безмислено.

Поне темата е правилната.

Тема "отцепена тема от дискусията за Лидл със заяждания и обиди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: