Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
Chainsaw - напреднал
Ха ха...какво си заварял бе - форумен трол и шут ! Заварял асмата на вилата...
То голямо заваряване ще е паднало ха ха ха...ще падна от масата :lol: .Вместо да си губиш времето тук,вземи кандидатствай в "Комиците" или най-добре стани рекламно лице на някоя шараджийска фирма.И твоята преценка е грешна и сбъркана,както за хората около теб и вероятно и за теб самия.Бил съм търговец...на теб май сериозно ти хлопа дъската,ами язък,че не съм наблизо да ти я закова с големия чук.

Аз лично не мога да проумея две неща:
1.Защо администратора на този форум нехае,вместо да изкорени такива,като Райдърния трол с всичките му постове и да му реши проблема по IP адрес.И всяка следваща проява от страна на Райдърната ламя да си надигне главата да бъде отсечена по IP отново...докато не проумее,че начина му на прояви и действия във форума са тотално грешни.

2.Драгозов какъв наивен търговец е,че продава на такива като Fore ? То не бяха : слухови апарати,калпави батерии,соларни маски,които и половин година не изкарвали с батерия и т.н и т.н.Как така,ГАД ДЕМИТ никой друг не се оплака от шлемовете му,а само това същество?
Сигурно всички са подкупени,нали Fore...ли се "мазнят" ? Хората ако имат проблеми със стоката на Драгозов,ще му се обадят и ще решат проблема по мъжки,а не като някои ощипани госпожици да пишат тук...
Мен лично ако някой ме обиди и има наглостта да казва,че соларната маска,която му е продадена е калпава (съдейски по факта,че си позволява да дава мнения за стоката,а изрично Драгозов на няколко пъти му написа да му прати шлема,че ще му даде комплект батерии и какво ли не...само и само да миряса и да е доволен) автоматично влиза в графа черен списък с купувачи и на такива не бих продал и гайка повече !
Да ходи да си купува от Практикер,че имал връзки там...

Истината е,че Fore e майстор по всичко и си вре носа там където не му е работата.Затова нещата му се чупят и не стават,а не че стоката е калпава,защото освен "калпава" стока има и хора,които не умеят да я ползват,както трябва.

И за да не бъда голословен,ето и други какво мислят за трола :
stan73 написа:
Фори, пак почна с глупостите !?
Драгозов, Пансим, а и доста други колеги поне са помогнали на сумати и народ във форума със съвети, знания и инфо от "кухнята", а ти само го флуудиш с шантавите си (а и ултра неиздържани технически) въпроси и коментари...
Спирам да пиша тук,защото няма смисъл...или поне ако някой от тримата търговци не си каже мнението относно моята идея.
Трола и другия му брат близнак ги вкарвам в игнор листата...то бива бива заяждане,ама това вече ми идва в повече !
Avas_co - майстор
agj написа:
Virtex написа:
Avas_co написа:
Като цяло повечето хора купили си инвертор са много далеч от материята, перкат си с веженчета и си мислят, че са взели супер машина, истината е, че едва ли има инвертор, който да не работи добре с вежен и подобни, но някои търсят и друго.
Далеч съм от мисълта, че съм компетентен на тема заваряване и заваръчна техника, на мен силата ми е другаде, но от нямане накъде съм се понаучил да заварявам, а и си падам малко перфекционист, та работата с вежен хич не ми допада.Истината е, че не всеки инвертор работи добре с базични електроди, как и що, да кажат по-компетентните.
Е ти поне от Пловдивската сбирка би трябвало да си разбрал кое ,как и що?Та в тоя ред на мисли и във връзка с темата за правенето на клипове, ми идва на ум да попитам:Мислиш ли че ако бяхте пуснали филмирания материал от сбирката (без никакви коментари),някой щеше да усети разликите между машинките...имам в предвид това как работят с различните видове електроди, а не размери и вид?Щото аз лично мисля че не!Друго си е като барнеш ръкохватката и почнеш да заваряваш ...особено пък ако си и по близо до материята веднага се усещат нещата....
Филмов материал не е имало, не съм сигурен дали Николсон не прави някакви снимки, но то все тая.
Инъче съм напълно съгласен с мнението ти.
Като цяло от присъстващите само koveslav е по на ти с материята, но и той не е про, аз както казах съм силен другаде, електродъговото заваряване ми е по необходимост, там понаучил съм някой и друг фокус от разни профита, но толкова, на мен ми стига, аз заварчик няма да стана.
Инъче да, направил съм си някой изводи.
Цялата работа с тия клипове е ... , ми то не е истина как могат да се манипулират нещата, в зависимост какви електроди се ползват.Пък и Гогата е абсолютно прав, че едно е да си играеш на едно парче желязо, но в реална обстановка ...
Последно с koveslav си играхме с новата ми машинка и я мъчихме с 7-8 различни вида електроди, май пет от тях базични, ми има си разлика, и аз тия дни нещо пак си играх там с едни базични, два вида, ми ... с едните 2,5 мм. успявах да държа дъгата до завъртяна врътка на минимум ( 30 А) , с другите на 50 А дъгата умираше, нали- не говорим за заваряване.
В тая връзка се сещам за един спор тук - за електроди, ми май верно не всички електроди, на които пише 7018, са баш базични.
Подробности, евентуално в друга тема.
П.П.
Тия дни имам работа по твоя край, но пак ситуацията е под пара, та пак едва ли ще има време да се обадя, да се запознаем лично и да пием по бира.
gogo7777 написа:
На тая сбирка имаше ли някой, който да може да преценява възможностите на машините. Видове електроди, ток, дължина на дъгата, полярността, скорост на заваряване, форма и цвят на окото, все важни нещица. Когато Торбалан ни покани на сбирка, щях да ангажирам истински екзаминатор да прецени и оцени всяка машина. Без професионален поглед, всякакви клипчета показващи наваряване върху прокат с електрод 7018 са безполезни и нищо не доказват.
Гога, мисля по горе съм ти отговорил, ясно и точно.
П.П.
Що ли се намесих в тая тема, тук свинщината си е все същата.
Общо взето, си е благодат за разни психо терористи.
Пак ПП.
Нещо съм омотал с цитатите, и ... все едно всичко го е писал agj, не е така.
Сега ме мързи да видя какво съм омотал, но мисля става ясно, кое от кого е писано.
fore - майстор
Chainsaw написа:
Ха ха...какво си заварял бе - форумен трол и шут ! Заварял асмата на вилата...
То голямо заваряване ще е паднало ха ха ха...ще падна от масата :lol: .Вместо да си губиш времето тук,вземи кандидатствай в "Комиците" или най-добре стани рекламно лице на някоя шараджийска фирма.И твоята преценка е грешна и сбъркана,както за хората около теб и вероятно и за теб самия.Бил съм търговец...на теб май сериозно ти хлопа дъската,ами язък,че не съм наблизо да ти я закова с големия чук.

Аз лично не мога да проумея две неща:
1.Защо администратора на този форум нехае,вместо да изкорени такива,като Райдърния трол с всичките му постове и да му реши проблема по IP адрес.И всяка следваща проява от страна на Райдърната ламя да си надигне главата да бъде отсечена по IP отново...докато не проумее,че начина му на прояви и действия във форума са тотално грешни.

2.Драгозов какъв наивен търговец е,че продава на такива като Fore ? То не бяха : слухови апарати,калпави батерии,соларни маски,които и половин година не изкарвали с батерия и т.н и т.н.Как така,ГАД ДЕМИТ никой друг не се оплака от шлемовете му,а само това същество?
Сигурно всички са подкупени,нали Fore...ли се "мазнят" ? Хората ако имат проблеми със стоката на Драгозов,ще му се обадят и ще решат проблема по мъжки,а не като някои ощипани госпожици да пишат тук...
Мен лично ако някой ме обиди и има наглостта да казва,че соларната маска,която му е продадена е калпава (съдейски по факта,че си позволява да дава мнения за стоката,а изрично Драгозов на няколко пъти му написа да му прати шлема,че ще му даде комплект батерии и какво ли не...само и само да миряса и да е доволен) автоматично влиза в графа черен списък с купувачи и на такива не бих продал и гайка повече !
Да ходи да си купува от Практикер,че имал връзки там...

Истината е,че Fore e майстор по всичко и си вре носа там където не му е работата.Затова нещата му се чупят и не стават,а не че стоката е калпава,защото освен "калпава" стока има и хора,които не умеят да я ползват,както трябва.

И за да не бъда голословен,ето и други какво мислят за трола :
stan73 написа:
Фори, пак почна с глупостите !?
Драгозов, Пансим, а и доста други колеги поне са помогнали на сумати и народ във форума със съвети, знания и инфо от "кухнята", а ти само го флуудиш с шантавите си (а и ултра неиздържани технически) въпроси и коментари...
Спирам да пиша тук,защото няма смисъл...или поне ако някой от тримата търговци не си каже мнението относно моята идея.
Трола и другия му брат близнак ги вкарвам в игнор листата...то бива бива заяждане,ама това вече ми идва в повече !
----------------
Virtex, видно е че този потребител е просто поредният провокатор тук. Не е за пръв път да се появяват такива. Продължава да се заяжда, не виждам той да казва или да дава нещо смислено по темата до този момент и изобщо. Не виждам да разбира от нещо.
Въпроси всеки може да задава и да се заяжда без изобщо да е наясно какво говори.
Подобни глупости от такива глупаци вече на никого не са интересни.
Така че мисля че е редно да вземеш отношение в този случай щом смяташ че не трябва да има спам в темата и на мене ми го показваш основно.
Avas_co - майстор
stan73 написа:
Фори, пак почна с глупостите !?
Драгозов, Пансим, а и доста други колеги поне са помогнали на сумати и народ във форума със съвети, знания и инфо от "кухнята", а ти само го флуудиш с шантавите си (а и ултра неиздържани технически) въпроси и коментари...
Ако някой се чуди, какво имам наум.
То не е ясно и кой се крие зад резачката, де.
fore - майстор
Зад Резачката се крие някой стар артист вероятно, видно от това че се рови назад в темата. Поне да можеше да заварява и да работи с подобна техника. А то само да спамят знаят такива елементи.

Иначе да оценява другите и да се прави на умен не е проблем.

Личи си и колко разбира от техника и от схеми като коментира класическа схема на Мосфет инвертор от 200А с 3 трафа х 4 транзистора. Това че крайните дросели за базични (7018) са налични при модела, което е рядко при производните машини на конкурентите. И няма да се учудя ако Кенде произвежда и на конкурентите платките...........но в по орязан вид заради цената.
Общо взето и с 5мм електрод точно този Мосфет 3х4 ще работи без особено затруднение. Но това е напълно безмислено за любителски цели. Както видях с профила от 30 мм плътно желязо. И снимки съм слагал на платките вътре.......

За някой субекти няма нищо стойностно ! Фактите са без значение, дори и да ги осъзнават. Въпроса е на търговия и сеир.

Спамаджия........

Тема "offtopic от инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: