Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
Avas_co - майстор
agj написа:
Pansim1 написа:
agj написа:
Пазарувал съм без касов бон и фактура и от производители и от търговци и не считам че това накърнява моя интерес, а напротив. Получавам стоката на по ниска цена.В сайтове на доста търговци цените са обявени без ДДС ,и съответно потребителя получава стоката с 20% по евтино.Това обаче не е никаква пречка да бъде издадена гаранционна карта, и гаранционните условия да бъдат спазени.
Ти осъзнаваш ли какво написа?
Неосъзнавам какво толкова те изненадва в написаното?!Тези неща ги дъвчим вече с години!Хасковските фирми си продават стоките точно по този начин.Обаче има нещо за което и друг път е ставало въпрос но е оставало без отговор - ако вземем примерно хасковски електрожен, купен за 250 лв.и му прибавим ДДС -то ще получим цена близка, та дори в някой случай и по висока от цената на машина продадена с начислено ДДС и то с гарнция на една или две ами цели четери или пет години.В тоя случай лично аз не съм убеден че, параметъра за баланс цена-качество е по лош .Единственото водещо и печелившо е дългата гаранция.
agj, пишеш за неща, които са ти отвъд компетенцията.
В публично пространство ти обявяваш съпричастността си с данъчни измами.
За да сме честни - едва ли има някой, който се е занимавал с предприемачество, който да не е взимал пари на ръка, и който ако може не би взел пак.
Да, но вече не е както преди 10-15 години, и ...
Аз лично предлагам услуги, а не стоки, та ... едната от фирмите, с които работя е предназначена само за физически лица, ДДС няма, но си има фактура и касов бон, просто се внимава да не се допусне да се стигне прага, това само в услуга на клиентите.
Другата фирма е предназначена само за корпоративни клиенти, тя даже няма касов апарат, всичко по банка.
Та хасковлии, що не я играят тая схема ?
Пансим примерно си ми издаде най-чинно данъчна фактура, е нали, леко ми стана тъпо, че е без ДДС, ама явно на него му е друг таргета.
Надявам се, си ми схванъл мисълта, и не търся по никой начин конфронтация.
Лека!
П.П.
Това с тия прагове и т.н. за мен е някаква пълна пумиярщина, за мен всички фирми трябва да са по ДДС, то си е от полза за фирмата, ми нали тая фирма има разходи, които са с начислено ДДС, и кво правим.Така в крайна сметка се ощетява пак държавата, сега ... тя колко е хубава, лоша, как с тия пари храним цигани, военни и полицаи, то друга тема.
Последна промяна от Avas_co на нед мар 25, 2018 10:50 pm, променено общо 1 път.
agj - майстор
Avas_co написа:
agj написа:
Pansim1 написа:

Ти осъзнаваш ли какво написа?
Неосъзнавам какво толкова те изненадва в написаното?!Тези неща ги дъвчим вече с години!Хасковските фирми си продават стоките точно по този начин.Обаче има нещо за което и друг път е ставало въпрос но е оставало без отговор - ако вземем примерно хасковски електрожен, купен за 250 лв.и му прибавим ДДС -то ще получим цена близка, та дори в някой случай и по висока от цената на машина продадена с начислено ДДС и то с гарнция на една или две ами цели четери или пет години.В тоя случай лично аз не съм убеден че, параметъра за баланс цена-качество е по лош .Единственото водещо ипечелившо е дългата гаранция.
agj, пишеш за неща, които са ти отвъд компетенцията.
Вероятно е така.Но и хилядите хора ли,закупили си стока от фирми като хасковските са съпрачисни с данъчни измами?!А ти не спомена ли в някой от предните си постове че си пазарувал от хасковлии без късов бон а фактура? :partyman:
Avas_co - майстор
agj написа:
Avas_co написа:
agj написа:
Неосъзнавам какво толкова те изненадва в написаното?!Тези неща ги дъвчим вече с години!Хасковските фирми си продават стоките точно по този начин.Обаче има нещо за което и друг път е ставало въпрос но е оставало без отговор - ако вземем примерно хасковски електрожен, купен за 250 лв.и му прибавим ДДС -то ще получим цена близка, та дори в някой случай и по висока от цената на машина продадена с начислено ДДС и то с гарнция на една или две ами цели четери или пет години.В тоя случай лично аз не съм убеден че, параметъра за баланс цена-качество е по лош .Единственото водещо ипечелившо е дългата гаранция.
agj, пишеш за неща, които са ти отвъд компетенцията.
Вероятно е така.Но и хилядите хора закупили си стока от фирми като хасковските са съпрачисни с данъчни измами.А ти не спомена ли в някой от предните си постове че си пазарувал от хасковлии без късов бон а фактура? :partyman:
Да, споменах подобно нещо.
Въпросното нещо, се случи преди над десет години.
Въпросната машина ни беше донесена на мен и на тогавашния ми колега от наш приятел, платих му я на него, сори, ама никои от тия митични хасковлии, аз не съм ги срещал.
agj - майстор
Avas_co написа:
agj написа:
Avas_co написа:
А ти не спомена ли в някой от предните си постове че си пазарувал от хасковлии без късов бон а фактура? :partyman:
Да, споменах подобно нещо.
Въпросното нещо, се случи преди над десет години.
И от тогава до сега нищо не се е променило,можеш да бъдеш сигурен в това!
Последна промяна от agj на нед мар 25, 2018 11:19 pm, променено общо 1 път.
Avas_co - майстор
agj написа:
Avas_co написа:
agj написа:
Да, споменах подобно нещо.
Въпросното нещо, се случи преди над десет години.
И от от тогава до сега нищо не се е променило,можеш да бъдеш сигурен в това!
Не ми се навлиза в разни социални битовизми, но нали не се очаква, че тая работа трябва да ме прави щастлив ?
fore - майстор
agj, какво написа ти човече...... :cool:
Предлагам да те разстрелят или гилотинират, защото ти разкри една голяма обществена тайна от търговията. И всеки който пазарува иска стоката да е без ДДС и с леко намаление.

Та мене ако питаш най добре е да те сложиме в газовата камера или пък да ти пуснеме ток ! :lol: Ти си избери. Пансим ще изпълни присъдата в името на Народа.
agj - майстор
Chainsaw написа:
Колкото до идеята,аз лично подкрепям Pansim с две ръце за това - да се види какво има вътре в машините му.Тъкмо невежите,като мен ще се образоват.
Да се образоват :?: :lol: И аз съм от невежите,като теб , но не виждам как ще си образовам от няколко картинки... !!
Chainsaw написа:
Давам пример със себе си.Няма как някой да ме накара да купя дадена стока,ако продавача/производителя не ме убеди,че стоката му е добра....
Да бе, и аз съм така !По миналата седмица ходих до Кауфланд и гледам бормашини ....!Та си позаинтересувах малко и попитах една служителка ,дали стоката е добра ,пък тя ми отговоря ,че били хубави машините ,вземали ги хората!Убеди ме!Викам си, щом са хубави и аз ще си взема!Та тя наистина убава излезе бормашинката,пробива също като другите ....! :lol:
Chainsaw - напреднал
agj написа:
Chainsaw написа:
Колкото до идеята,аз лично подкрепям Pansim с две ръце за това - да се види какво има вътре в машините му.Тъкмо невежите,като мен ще се образоват.
Да се образоват :?: :lol: И аз съм от невежите,като теб , но не виждам как ще си образовам от няколко картинки... !!
Chainsaw написа:
Давам пример със себе си.Няма как някой да ме накара да купя дадена стока,ако продавача/производителя не ме убеди,че стоката му е добра....
Да бе и аз съм така !По миналата седмица ходих до Кауфланд и гледам бормашини ....!Та си позаинтересувах малко и попитах една служителка ,дали стоката е добра ,пък тя ми отговоря ,че били хубави машините ,вземали ги хората!Убеди ме!Викам си, щом са хубави и аз ще си взема!Та тя наистина убава излезе бормашинката,пробива също като другите ....! :lol:
Как ли..ами виж сега,идеята е Pansim да обясни накратко какви компоненти има машината му и за какво служат.Уточнявам за тези,които липсват в китайските ментета за по 150 лева.По назад в темата бях сложил една снимка с два едни и същи компонента,само,че единия направен,като трябва,а другия не.Нещо подобно трябва да е и в нашият случай.Тоест и най невежия да разбере.В противен случай,клиента избира най-евтината,защото не разбира защо трябва да дава 100 лева отгоре.ВЯРНО - гаранцията е много важна за коректните и надеждни фирми,но струва ми се,че болшинството от хората не осъзнават,защо гаранцията е 4 или 5 години.Явно...всеки разчита,че веднъж в годината ползван китайския електрожен за асмалъка няма да даде дефекти или да изгори...

Колкото до Кауфланд и Лидъл - аз от там купувам само хранителни стоки,при положение,че има нещо на далавера, сравнение с кварталния супермаркет.Защото за мен тея немски вериги са абсолютни търгаши.Ако сериозно си се консултирал с лелката от Кауфланд и си взел бормашина за 10/20 лева,не разбирам защо си набил големи пари за заваръчна техника,като спокойно можеше да минеш "тънко" с електрожен за 150 лева :?
Преди малко повече от две години си взех това :
Изображение
и не съм се консултирал с баба ти Пена и подобни индивиди,които и хабер си нямат от техника.Чисто и просто сравних синия Бош и Макита и това на снимката се оказа най-изгодно цена/качество.Най мощната в този клас,безключов патронник,най-лека и т.н и т.н.Иначе тогава,като реших да купувам Макитата беше най-скъпа т.е тази беше ~350 лева,а оная с около 100 лева нагоре.Е имаше и причина,но на мен чак такива сериозни пари не ми се даваха.
fore - майстор
Специално от към схемно решение на този вид техника вече масово се ползва ИГБТ технологията която ги олекотява и опростява доста тези машини. Така че машините в ниският ценови клас до 200 лева с около 140А едва ли се различават особено вътре. Въпроса е каква им е марката.
Този дросел/бобина който показваш на онази снимка и го цитираш за втори път вече, но незнаеш за какво е и какво прави според моите познания може да бъде изпълнен както и по двата начина, така вероятно Китаеца сигурно в процес на разработка на схемите ще измисли поне още два варианта. А също така може и без него. :wink: Първо защото успешно се замества с друг външен конструктивен елемент и второ защото се ползва само от профи майстори със специални електроди. :)

Отделно когато преди аз и други тук търговци сложихме снимки с карантията се получиха едни конфузни ситуации да не казвам какви и публикуването на снимки приключи.
Също лично аз не мисля че човек които не е заварявал и търси тук мнение за дадена машина би различил даден инвертор дали е с ИГБТ или е Мосфет, камоли пък с какви елементи е наситен и дали останалите схеми са надеждни.

И не на последно място човка който може да различи и отсее всичко това и който призовава към публикуване на снимки тук, а именно Пасим едно- първо не би обяснил нито за своите машини какво съдържат, а камоли пък за чужди. И аз не виждам какво на него му пречи да публикува снимки на неговите машини които е направил и да обясни с какво те превъзхождат останалите. Аз помня само че той публикуваше снимки на разни ремонтирани от него инвертори.

Та никой не го е спрял, но явно пази тайна за неговите схемни решения. Както и никой не е спрял всеки от тук рекламиращите се да снимат и публикуват схемите стига да искат. Обаче ми се струва че никой не иска да го прави макар че дори и Пансим едва ли само по снимка може да каже дали даденена машина става или не.

Аз съм убеден, че всички продавани машини от любителският клас са максимално опростени с оглед на по ниска цена. Само марковите сигурно притежават по добри схемни решения, макар че и там по някога има големи издънки.

Даже сега се сетих че точно ти каза преди, че изобщо не те интересува какво има вътре в уреда........... :wink:
agj - майстор
Chainsaw написа:
.Ако сериозно си се консултирал с лелката от Кауфланд и си взел бормашина за 10/20 лева,не разбирам защо си набил големи пари за заваръчна техника,като спокойно можеше да минеш "тънко" с електрожен за 150 лева :?
Резачев,май много обичаш да държиш сметка, кой какво си е купил ,за колко пари и защо .....!В отговор бих ти казал следното:
i написа:
наклона на уя си го давам аз .
:-D

Тема "offtopic от инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: