Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
fore - майстор
Avas_co никога не съм бил търговец, не мога да работя с пари, да лъжа хората и никога няма да бъда ! Аз казвам каквото мисля ако не си забелязал. Това качество/недостатък се изключва с професията на търговеца. Отделно до този момент не съм насочвал никого към определен магазин или марка. Това че се фуках с Райдъра е съвсем друго и всички го разбраха. Както виждаш между търговците има лоялност. Аз пиша по корено различен начин, който не им се харесва.

Мисля че отдавана стана ясно в каква сфера работя и какво съм учил. Поради което имам познания в електрониката.
От въпросната марка на Райдр имам само този тип инвертор и немога да кажа как са направени останалите им машини. Те имат вече и ИГБТ и трансформаторни, но не знам с какво качество са. Отделно търговец няма да си признае че инвертора му е изгоял и го е носил на ремонт.
Така че не пиши небивалици и не ме обиждай така ! :) Жена ми е търговец, но тя е жена......... :wink:

----------------------
Когато някой нарича дросел - трансформатор, немога да мълча ! Схемата работи както съм написал.

И естествено че и без този дросел ще заварява добре и с базични. Той само изглажда горенето на тези електроди. Обаче ако заварчика не може да пали и държи късата искра на този тип електроди ще е все едно дали инвертора има или няма този дросел.

Тапията ми която сам съм си защитил е за инженер и това работя.

Потребителят получи предупреждение от модератор за това свое мнение.
gogo7777 - майстор
Щом не е четвъртито не е трансформатор, тъй ли?
:lol: :lol: :lol:
fore - майстор
gogo7777 написа:
Щом не е четвъртито не е трансформатор, тъй ли?
:lol: :lol: :lol:
Да не дава господ :prayer:

Къде пък съм писал че трябва да е "четвъртито" каквото и да значи това за да се дефинира като траф ? Може пък да трябва да е шестоъгълен петоръб или търкало.......... Аз дефиницията за трансформатор в общи линии я написах.

А че има различни видове трафове и тороидални (овални) и паралелепипедни според твоето описание със стереометрични фигури, с П образни или пък Ш образни магнитопроводни ламели и тнт според мощността си е факт.
Но само лаик може да дефинира траф като четвъртит или объл. :)

gogo7777........ :prayer:

Ето така мислят търговците. Макар че няма представа дали ти gogo7777 си такъв.
Krass - майстор
Две жици=Дросел. Повече от две=Трансформатор. :lol:
agj - майстор
gogo7777 написа:
От всичко разбирам :drinkers:
Ако твърдиш, че разбираш всичко, значи имаш сериозни проблеми с качеството на информацията.
японска поговорка
gogo7777 - майстор
Знам, нали аз им пиша поговорките на японците. :lol:
Avas_co - майстор
fore написа:
Avas_co никога не съм бил търговец, не мога да работя с пари, да лъжа хората и никога няма да бъда ! Аз казвам каквото мисля ако не си забелязал. Това качество/недостатък се изключва с професията на търговеца. Отделно до този момент не съм насочвал никого към определен магазин или марка. Това че се фуках с Райдъра е съвсем друго и всички го разбраха. Както виждаш между търговците има лоялност. Аз пиша по корено различен начин, който не им се харесва.

Мисля че отдавана стана ясно в каква сфера работя и какво съм учил. Поради което имам познания в електрониката.
От въпросната марка на Райдр имам само този тип инвертор и немога да кажа как са направени останалите им машини. Те имат вече и ИГБТ и трансформаторни, но не знам с какво качество са. Отделно търговец няма да си признае че инвертора му е изгоял и го е носил на ремонт.
Така че не пиши небивалици и не ме обиждай така ! :) Жена ми е търговец, но тя е жена......... :wink:

----------------------
Когато някой нарича дросел - трансформатор, немога да мълча ! Схемата работи както съм написал.

И естествено че и без този дросел ще заварява добре и с базични. Той само изглажда горенето на тези електроди. Обаче ако заварчика не може да пали и държи късата искра на този тип електроди ще е все едно дали инвертора има или няма този дросел.


Тапията ми която сам съм си защитил е за инженер и това работя.
Форьо,
Казах ти го на лично за насмешката.
Дали можеш да лъжеш, дали не, ба ли го, теб те обвиниха в измами, та ...
Да, ти може и да не си търговец, но публично теб те нарочиха за търгаш.
Там за инжа, кво да ти кажа - все се сещам за приятелче преподавател в техническия, каква перефраза прави на една култова реплика - " Мани, като знам какви ги пускам и ме е страх да ходя на лекар."
Ще взема да ви снимам нещо, та да кажете дросел ли е, траф ли е, не че не мога да се обадя и да получа правилния отговор, ама ...
Май по-добре не, че после след година Форката пак ще вземе да развива разни налудни теории.
fore - майстор
Аваско аз пък ти написах на лични че се имаш за повече от останалите, но тук си мисля вече че е обратното - имаш някакви комплекси....... :cool:
Тук споменаването на думата инженер, висше образование винаги предизвиква насмешка и подобни реплики. Явно това е така заради комплексите които се формират поради липсата на споменатото образование. Това дали някой има дадена образователна титла или не не значи нищо. Но дава възможности. Ако човека се е занимавал допълнително с изучаваната професия, той че бъде добър в придобитата тапия. Примерно титлата електро инженер не значи че си добър в тази сфера, но пък си положил усилията да изучаваш професионално тази инженерна специалност.
Другото е Практика !
И незнам, защо като е толкова тъпо и просто да си инженер не изкарате и вие по едно инж. да си имате ..... :wink:

Аз иначе съм най големият измамник на републиката. Продавам втора употреба части без гаранция. :)

-----------

Относно тоя дросел- тънките намотки за мене са вързани в паралел, защото последователно ще избият. За форсажа на инвертора, Антистика, Хот - старта и другите екстри има отделни модули които ги контролират и задействат. Един дросел не може да направи такова чудо. :)

Налягането на тока ....... :prayer: Тока имаше големина с която протича или "сила" и се мереше в Ампери.

Тема "offtopic от инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: