• 1
  • 2
Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
zaid1127 - специалист
Лазаре, това е пример, че ако има буфер може да монтира и по голям котел.
И не, НЕ Е Безбожно скъпо. Аз го предпочитам за монтажи и мога да ти заявя, че безпроблемно постига над 93% КПД . С Грейкото не мога да се похваля с такива показатели. Пък и как да им се доверя, като не откривам никакви сертификати на сайта им.
kelesha - напреднал
чет сеп 27, 2018 9:16 amandy_forresite написа:
RB-тата не са сериозен конкурент когато се ползват дървесни пелети. Горелката на Те*******кат гори с по-хубав пламък, GP моделите също, дори по-старите модели, а също и горелката на ГФ. Този списък може да продължи още, но исках да кажа, че при гориво дървесни пелети грейкото не е най-доброто, нито най-евтиното. Както каза Т. Трифонов навремето "тя за друго е родена".
Буфер под 500 литра наистина не е нищо. Малкият котел на грейко е 100 л. Като спре да гори и на помпа му отнемеш температурата от 60 до 50 градуса, ще вземеш ~1 кwh.
Сертификат може да се купи. Само практиката показва кое колко може. Само погледни какво направиха VW със сертификатите за вредни емисии. Огромен концерн с милиарди оборот, продаващ на континенти, не в държави... какво да говорим за някакво листче от изпитване на някакъв казан с духалка. Искаш сертификат - ето ти сертификат от безпристрастен потребител - продуктите на гр@*ко го могат. Без да се напипат настройките и без да се вземе предвид тягата няма да покаже добри резултати. Като при другите производители. Вземи си порше 991 turbo S, разбутай му горивната карта и го чакай да вдигне 200 за 10,8 секунди...
:-D :-D :-D :-D :-D
Само дето VW не си купиха сертификата а промениха показателите на свойте системи за изгорели газове чрез скрит софтуер :)
и който бе разконспириран имеррно в германия и америка при тестове на Голфчето :
По отношение дали Поршето може да вдигне тези 200 за10.8 на бас се хващам че може именно след разбутване както каза на горивната му карта
при увеличаване на гориво и въздух с правилна ротация на системите и впрускванията в горивната камера ъвеличава ли се мощноста - да
или казано Защо според теб са измислили Чип тунинга или някои просто е сядял и се е сетил за това - разбира се всеки производител софтуер за промяна на работата на двигателя но всеки използва софтуер тестван да отговаря на изисквания на вредни емисии и съответно да изцеди максимум за даден модел
zaid1127 - специалист
Да, много добре знам, че с буфер може да се монтира по-голям котел, въпросът е защо да се монтира по-голям котел, защо да не се монтира котел по мярка, за който не е нужен буфер :cool: . Знам и отговора - защото производителят пренебрегна пазара на 80-90% от клиентите в Бг, чийто жилища са под 200м2 и котел с минимална мощност 10кВт е прекалено голям. Да не говорим, че е скъп. Да не говорим за странната модулация, която ползва само 2 от 5 възможни мощности. Тоест ако котелът работи на 30кВт, минималната му мощност е 15кВт, а не 10 :wink: . Това никъде не се споменава. То е ясно, че ще го предпочиташ за монтажи - цената му с буфер и оборудване е колкото 3 котела :-D . Да, хубав е котела, но за жилища 350-400м2. Това е единствения български котел преди Грейко, на който съм мерил в реални условия КПД=93%, следващият е Грейко. Когато ги продавах нямаха сертификати, сега имат сертификати, но не мога да ги продавам, и кво ме топли сертификата? Грейко отначало също нямаха сертификати, но сега имат и вече са в списъка със сертифицирани котли на REECL. Мога да ти дам пример, за пелетна камина, която има всички сертификати, но има КПД=75%, така си пише в сертификата :) .
Уффффф, Лазаре, май наистина си тъп !!!! (извинявай, не желая да те обиждам).
Основно работя с котлите на Ерато, защото нямам проблеми, но монтирам и Бърнит, по точно само един модел!
Човека иска сега да си закупи котел за 255 кв. м. , но да го ползва за 100 кв. известно време. Въпросът е как това да се случи без да се налага да прави два пъти инвестиция за котел. Аз лично не знам друг отговор освен буферен съд, ти ако знаеш сподели.
Използвам споменатия котел, защото може да се управлява (тръгва, модулира, спира ) от буферния съд, има и други такива ,МА НЕ И ГРЕЙКО !!!!
После гледай, като мериш КПД на някой котел, той да е на максимална мощност. Този котел е 93%, МА НЕ И ГРЕЙКО !!!!
И когато видиш подобен сертификат на сайта на Грейко, купи един и за мен. :-D :-D :-D :-D :-D
https://ecotherm.bg/wp-content/uploads/ ... utomat.pdf ,
gnt69 - майстор
чет сеп 27, 2018 1:03 pmzaid1127 написа:
Този котел е 93%, МА НЕ И ГРЕЙКО !!!!
И когато видиш подобен сертификат на сайта на Грейко, купи един и за мен. :-D :-D :-D :-D :-D
https://ecotherm.bg/wp-content/uploads/ ... utomat.pdf ,
Ша може ли тоя сертификат на прост български че не ми е ясно какво пише в него.
zaid1127 - специалист
чет сеп 27, 2018 1:20 pmgnt69 написа:
чет сеп 27, 2018 1:03 pmzaid1127 написа:
Този котел е 93%, МА НЕ И ГРЕЙКО !!!!
И когато видиш подобен сертификат на сайта на Грейко, купи един и за мен. :-D :-D :-D :-D :-D
https://ecotherm.bg/wp-content/uploads/ ... utomat.pdf ,
Ша може ли тоя сертификат на прост български че не ми е ясно какво пише в него.
Обърни се към производителя.
zaid1127 - специалист
чет сеп 27, 2018 1:42 pmgnt69 написа:
чет сеп 27, 2018 1:23 pmzaid1127 написа:
Обърни се към производителя.
Майната им не ме интересува толкова ама ме е яд. В България сме и всички документи трябва да са написани на български, като почнат да пишат на английски все едно че у Англия са им го давали тоя сертификат, пък то у Пловдив.
Друго което ме интересува гледам че си запознат, с 93% КПД колко стотинки струва киловата на топлото че се мъча с едно Грейко ама не мога да го сваля под 4 стинки. Ако с Бисолида с 93% КПД се получава по евтино топлоенергията да преоборудваме котелното с нов котел и нова горелка. :partyman:
Първо не си струва повторната инвестиция, съвета ми е да си караш с Грейкото и после мога да говоря само за котела които аз използвам. Аз паля, гася и аз му слагам пелетите, но пък при мен условията са почти перфектни, тъй че не съм критерий, щото и да споделя няма да ми повярвате.
zaid1127 - специалист
чет сеп 27, 2018 3:09 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет сеп 27, 2018 2:55 pmgnt69 написа:
.......
И аз съм тъй само му слагам пелети пък той се пали и гаси самичък, ама ти сподели де какво топлиш с колко пелети с какъв котел и горелка. :partyman:
Русееее, сещай са бе- тайна е щото няма да повярваме, а тия са тука не да помагат и споделят, а само да загатват.
Що бе, ще ми повярвате ли ако Ви кажа,че за миналата зима съм изгорил 80х15 кг. качествени дървесни пелети за 100 кв. м. Щото от Ерато не ми повярваха :lol: :lol: :lol:
LazarGanev - "Велик майстор"
чет сеп 27, 2018 1:03 pmzaid1127 написа:
Уффффф, Лазаре, май наистина си тъп !!!! (извинявай, не желая да те обиждам).
Основно работя с котлите на Ерато, защото нямам проблеми, но монтирам и Бърнит, по точно само един модел!
Човека иска сега да си закупи котел за 255 кв. м. , но да го ползва за 100 кв. известно време. Въпросът е как това да се случи без да се налага да прави два пъти инвестиция за котел. Аз лично не знам друг отговор освен буферен съд, ти ако знаеш сподели.
Използвам споменатия котел, защото може да се управлява (тръгва, модулира, спира ) от буферния съд, има и други такива ,МА НЕ И ГРЕЙКО !!!!
После гледай, като мериш КПД на някой котел, той да е на максимална мощност. Този котел е 93%, МА НЕ И ГРЕЙКО !!!!
И когато видиш подобен сертификат на сайта на Грейко, купи един и за мен. :-D :-D :-D :-D :-D
https://ecotherm.bg/wp-content/uploads/ ... utomat.pdf ,
Сигурно съм тъп, щом ти обръщам внимание. Този сертикат е от миналата година, ти откога работиш с котлите на Ерато? Откакто имат сертификат или още преди това? Какво се промени като ти показаха сертификата :cool: ? Колкото до задачката за избор на котел - не знаеш отговор, защото нямаш подръка подходящ котел. Пък аз имам и на такива задачки не слагам буфер. Един грейко 20кВт работи перфектно и за 100м2 (във форума има много такива случаи, самият аз първата година бях такъв случай), и за 255м2 - точно толкова топля в момента с моя котел. Е, добавих му и буфер, понеже станаха 4 зони (3 жилища и офис) и ще добавям още обекти, като в такъв случай ще го направя 30-ка само със смяна на горивната камера :wink: .
zaid1127 - специалист
Този сертикат е от миналата година, ти откога работиш с котлите на Ерато?

:lol: :lol: :lol: :lol: Забавляваш ме!
То и котела е от миналата година. А аз лично вече 10 години предпочитам техните котли. Минах и през Грейко, ама явно изискванията са ми по високи.
.... като в такъв случай ще го направя 30-ка само със смяна на горивната камера :wink: .
Ще ти се наложи да подмениш и топлообменника, т.е нов котел.и нова горелка :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
zaid1127 - специалист
пет сеп 28, 2018 8:02 amfilmatoplo написа:
И Грейко може да работи с буферен с буферен съд .
Когато го интегрират в управлението, тогава кажи че може!!!
  • 1
  • 2

Тема "offtopic от Препоръка за пелетен котел към 40кВ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: