• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
agj - майстор
Мед на ВИГ си става без проблеми, е ,все пак си е нужен малко опит с тоя метод.
Тук въпроса е дали инверторния електрожен, които със сигурност е правотоков,има опция за ВИГ. Gismi имат доста модели заваряващи и по двата метода..
П. П.
TIG WELDING WITH INERT GAS (TIG MODE DC)
These machines can weld DC TIG with scratch start (80P/130P/160P/200P) and with LIFT ignition (E160/E200FV.Това са моделите работещи на TIG. Само че модели 80Р и 130Р ще са малко слаби за мед.Е,все пак зависи и от дебелината на материала...
http://www.gys.fr/img/common/catalogs/f ... tml#page=8
Последна промяна от agj на пон май 20, 2019 1:02 am, променено общо 1 път.
янко - специалист
Същото като 200А е ,но е синъо,купувано е преди около 10г.Не знам колко ампера е ,но е поне 160,има опция за аргон
agj - майстор
пон май 20, 2019 10:42 amянко написа:
Същото като 200А е ,но е синъо,купувано е преди около 10г.Не знам колко ампера е ,но е поне 160,има опция за аргон
Купуваш си : бренер който на ръкохватката е с кранче, а не с копче! Редуцир вентил и маркуч за него,и действаш! Запалването е контактно, но след малко тренировки ще му свикнеш. Моя съвет е да тренираш на по дебела неръждаема паланка. Успех! :partyman:
П. П. Имаше въпрос дали си заслужава - да заслужава си! Особено в такива случай като твоя.
янко - специалист
За мед и неръждавейка дали ще стане с обикновена газ?Гледам има бренери по 100 150лв.Телоподаващото ми е дел 160 селфконтрол,трябва да им звънна да чуя те какво ще предложат,но сега съм на вълна бетон и ремонт на коли
agj - майстор
За ВИГ газта е единствено аргон.
Не знам коя газ за теб е обикновена ,но със сигурност за телоподавката ти трябва газова смес за нерьждаемо. Обаче пък, за това което ти ще правиш, телоподаващото не е подходящо. Медна ролка тел не знам дали изобщо ще намериш, а пък и да намериш, цената няма изобщо да ти хареса!
янко - специалист
Обикновена газ имам предвид цо.Телоподаващото е с вграден електрожен.Имаше опции да му се добавят функции
borchoyor - специалист
пон май 20, 2019 4:08 pmянко написа:
Обикновена газ имам предвид цо.Телоподаващото е с вграден електрожен.Имаше опции да му се добавят функции
Цо е най-калпавия газ за заваряване, tig-tag с Цо???
янко - специалист
За сега май ще зазимя проекта,тя бутилката е най скъпа от цялата работа.Имам кислородна от малките,но ще видим
agj - майстор
пон май 20, 2019 5:31 pmянко написа:
За сега май ще зазимя проекта,тя бутилката е най скъпа от цялата работа.Имам кислородна от малките,но ще видим
Май така ще е най добре!Има майстори които ще ти свършат работа, а и няма да береш ядове по бутилки и газове !:partyman:
cat - специалист
От 50 до 70 лв за килограм е телта за зававаряване на мед със защитен газ аргон или газова смес без съдържание на кислород се заварява с телоподаващо .
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Тема за заваряване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: