Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
Gladiator_BG - специалист
Здравейте,
Kупих хидрофор /нисък клас енхел/ който ще включа към ВиК мрежата. Нивото на водата в сондата е около 5-6м. За да избегна постоянното спиране и пускане на кранчета искам да направя всичко автоматизирано.
Непосредствено след водомера ще сложа магнет вентил НО и след него спирателен кран /с цел смяна на водомера или вентила/. На изхода на хирдрофора ще поставя магнет вентил НЗ.

Автоматиката ще бъде следната:
магнет вентила до водомера НО - този след хидрофора НЗ.
При включване на хирдорофора - позициите на двата магнет вентила се сменят -> до водомера затваря - след хидрофора отваря.
При включване на градинската помпа, ако хидрофора е включен, то той автоматично да се изключи.
Оперативната верига и МВ ще са на 12V или 24V.

Пусковата апаратура мисля да я направя със старт/стоп бутони и релета. Трябва ми идея как със пускането на градинската помпа да се изключва хидрофора. Вероятността и двата уреда да работят едновременно е нищожна, но все пак искам да направя такава защита.
Другата ми чуденка е дали има смисъл да слагам магнет вентил след ходрофора. Нямам представа как е устроен вътре и ако няма МВ когато хидрофора НЕ работи дали налягането от ВиК мрежата ще му окаже влияние.

Водата от сондата ще се ползва с цел миене и къпане за това ще ползвам само един RLA филтър на 250 микрона
Утре ще кача схема на ел. блока който мисля да сътворя в алуминиево табло.

Моля за съвети и относно прикачената схема. Все още всичко е на фаза проект така че всякакви идеи са полезни :?:
Прикачен файл:
Concept1.jpeg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Помисли за нещо по просто!
Редуцир вентил на ВиК, настроен на по ниско налягане от това на хидрофора.
Всъщност, каква точно ти е крайната цел? Нали да си ползваш сондажа, а ако той е изчерпан, автоматично да се черпи вода от ВиК?

Хм, не погледнах изобщо схемата, защото изобщо не ти разбрах идеята.
Сега......горе долу.
Защо няма междинен съд, който да се пълни от сондажа?
Сондажната помпа какъв дебит има?
.........?
........?
.......?
Защо не зададеш въпроса си в
viewforum.php?f=22&sid=07a94b82f37dc3610a6f457999587e68
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на ср юни 19, 2019 8:39 am, променено общо 1 път.
Gladiator_BG - специалист
Често се случва вечер налягането да е слабо. Също така понякога водата спира за ден - два /най вече уикенда/. В такива моменти искам да пускам хидрофора.
Подпочвените води са високо. Вероятността да се изчерпи сондажа при нормални битови нужди е минимална. Градината се полива за около 15-20 мин.
След може би 2-3г ще включа към хидрофора и поливна система за около 150-200м2 райграс

  • Пуснах темата в правилния раздел. Моля тази тук да се изтрие.

Тема "Инсталация хидрофор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: