Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
Buceador89 - напреднал
Здравейте, драги ми специалисти. Разполагам с една стая от 60 к м. На височина средно 2.50 м.
Можете ли да ми кажете каква отоплителна мощност ми е необходима. Колко к. В. Радиатори. Благодаря
stelibg - специалист
нед дек 08, 2019 2:45 pmBuceador89 написа:
Здравейте, драги ми специалисти. Разполагам с една стая от 60 к м. На височина средно 2.50 м.
Можете ли да ми кажете каква отоплителна мощност ми е необходима. Колко к. В. Радиатори. Благодаря
Ако не искаш да бъдеш "нахокан" трябва да доуточниш доста параметри за стаята - къде се намира - на сев. полюс или екватора, мазе под земята ли е или нон-стоп се обдухва от някой северен вятър, колко прозорци, дограма, изолация, съседите греят ли се, изложение - север/юг и т.н
LazarGanev - "Велик майстор"
Buceador89, оразмеряването на радиатори няма нищо общо с темата, моля задай си въпроса в по-подходяща тема
Buceador89 - напреднал
нед дек 08, 2019 3:00 pmstelibg написа:
нед дек 08, 2019 2:45 pmBuceador89 написа:
Здравейте, драги ми специалисти. Разполагам с една стая от 60 к м. На височина средно 2.50 м.
Можете ли да ми кажете каква отоплителна мощност ми е необходима. Колко к. В. Радиатори. Благодаря
Ако не искаш да бъдеш "нахокан" трябва да доуточниш доста параметри за стаята - къде се намира - на сев. полюс или екватора, мазе под земята ли е или нон-стоп се обдухва от някой северен вятър, колко прозорци, дограма, изолация, съседите греят ли се, изложение - север/юг и т.н
3 външни стени, дългата 10м на север с височина от 2м с изолация 10 см. На същата стена 2 прозореца по 110 на 150см пвц със 3ен стъклопакет. Южна стена 10 м височина 3м вратопрозорец към открита тераса с размери 260 на 200 пвц 3ен стъкло пакет. На южната стена още 2 прозореца с размери 120 на 80 пвц 3ен стъкло пакет. 20 кв от южната стена е обща със друго отопляемо помещение. Изток 6 на 2.50 съседи неотопляемо. Запад 6 на 2.50 с изолация 10см.цялото помещение е на 2ро ниво като първото не е отопляемо. Под бетонна плоча с изолация перлит 20см.покрив - гредоред със битпмни керемиди от вътрешната страна на покрива изолация от минерална вата 10 см. Навсякъде гипсокартон със минерална вата 10 см.
П. С. Откритата/Външната част от южната стена е със изолация от 10см
Buceador89 - напреднал
На всеки прозорец радиатор какъвто можеш да събереш под него и си ти.


А само с подово дали ще е възможно да се отоплява?
нед дек 08, 2019 3:00 pmstelibg написа:
нед дек 08, 2019 2:45 pmBuceador89 написа:
Здравейте, драги ми специалисти. Разполагам с една стая от 60 к м. На височина средно 2.50 м.
Можете ли да ми кажете каква отоплителна мощност ми е необходима. Колко к. В. Радиатори. Благодаря
Ако не искаш да бъдеш "нахокан" трябва да доуточниш доста параметри за стаята - къде се намира - на сев. полюс или екватора, мазе под земята ли е или нон-стоп се обдухва от някой северен вятър, колко прозорци, дограма, изолация, съседите греят ли се, изложение - север/юг и т.н
Ако не обвържеш предупреждението с темата и ти трябва за бъдеш "нахокан".
То има модератор тука, ама е само един.
Няма ли способни и желаещи, та да си разпределят работата?

Тема "оффтопик от Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: