Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
vitorio83 - специалист
ср дек 18, 2019 7:48 pmstefan99 написа:
Здравейте, купих си къща на село и ел. инсталацията трябва да се смени.Къщата се състои от две постройки една до друга първата включва: коридор,две стаи,кухня и баня. Тук инсталацията е добре притеснява ме само че са два кръга един за осветление и един за контакти в който влиза и кухнята. Ще трябва да сложа АП защото сега са от старите, за осветление мисля да сложа 6А за 10 осветлителни тела и 25А за контактите. Втората постройка е от 1935г керпичена къща която се състои от 3 стай горе и маза и стая под тях. Тук трябва нова инсталация, като мисля на трите стай горе осветлението да е на един кръг с 6А предпазител и кабел 1,5кв а за контаки 20А и да пусна магистрален кабел 4кв през стайте и за всеки контак да смъкна с 2,5кв по 2 контакта на стая. Същото и за долните стай само че контакти 2бр ще има в едната стая с предпазител 16А.
До къщата има и една друга постройка за животни където искам да прекарам ток да сложа 4-5 лампи и 2-3 контакта. Но таблото в къщата се намира в дъното на коридора а постройката на другия край и има 5-6м разстояние където кабела трябва да минава по въздух. Иначе казано от таблото в къщата до мястото където мисля да е таблото в постройката има около 25м като 5 метра кабела трябва да е по въздух.

Та въпросите са няколко.
1 Добре ли съм измислил инсталацията на къщата?(инсталацията ще е с СВТ)
2 Какъв кабел да пусна от чашките до таблото в къщата? (до чашките идва алуминиев 16кв)
3 Какъв кабел да пусна от таблото в къщата до таблото в постройката?
Как за осветление 6А?Сложи 16А.
За контакти е достатъчен 2,5 кв и 25А.
Сложи в кухнята едно табло.
iliya_i - майстор
ср дек 18, 2019 8:07 pmvitorio83 написа:

Как за осветление 6А?Сложи 16А. Я не пиши глупости! Колко амтера са 10 LED Ламби по 10-15 вата? 6 А са си 1500 Вата мощност.
За контакти е достатъчен 2,5 кв и 25А. Още по-велика глупост! Човека правилно се е ориентирал за 4 кв. магистрали и 2.5 кв. разклонения.
Сложи в кухнята едно табло.
vitorio83 - специалист
ср дек 18, 2019 8:12 pmiliya_i написа:
ср дек 18, 2019 8:07 pmvitorio83 написа:

Как за осветление 6А?Сложи 16А. Я не пиши глупости! Колко амтера са 10 LED Ламби по 10-15 вата? 6 А са си 1500 Вата мощност.
За контакти е достатъчен 2,5 кв и 25А. Още по-велика глупост! Човека правилно се е ориентирал за 4 кв. магистрали и 2.5 кв. разклонения.
Сложи в кухнята едно табло.
А колко бе,какъв лед те гони не знам?Стефане ще слагаш ли лед осветление ?6А са си точно 1100 вата,как ги сметна 1500 вата :-D
Кой ти пише за магистрали бе,пиша че на контактите е достатъчен 2,5кв и 25А.Аман от дърти философи с деменция.
vitorio83 - специалист
ср дек 18, 2019 8:25 pmsts написа:
vitorio83 от твоите писания тук се вижда колко разбираш.
Питащият да прегледа моите писания и да прочете много повече по темата във форума.
Много колеги от форума се справиха с изграждането на нови инсталации за себе си.
И кое е грешното на 16А за осветление г-н разбирач?Или 2,5 кв за контакти?
Или за отделно табло в кухнятя?
vitorio83 - специалист
ср дек 18, 2019 8:33 pmiliya_i написа:
ср дек 18, 2019 8:23 pmvitorio83 написа:
А колко бе,какъв лед те гони не знам?Стефане ще слагаш ли лед осветление ?6А са си точно 1100 вата,как ги сметна 1500 вата :-D
Вики, ако не са измислили нова матемартика, 6A х 230V = 1380 W. Което са 13 крушки по 100 W, От старите, дето ги забраниха. И това за 10 осветлителни тела в едната къща. Той по твоите препоръки по-добре да се върне още по-назад, на газени ламБи.
ср дек 18, 2019 8:23 pmvitorio83 написа:
Кой ти пише за магистрали бе,пиша че на контактите е достатъчен 2,5кв и 25А.Аман от дърти философи с деменция.
Аха, тука явно аргументите свършиха та минахме на обиди.
Като ще я караме така, ето и малко от мен:
Като млад човек, на 3б години, щеще да е добре да си прочел малко книжки, та да не пишеш тато неграмотен. И пий по-малко, че не ти подхожда на годините да си вече заявършен безмозъчен алкохолик.! (Всеки прочел писанията ти ще се съгласи!)
Може и на 26 да съм,но поне не ме гони деменция.
iliya_i - майстор
ср дек 18, 2019 8:36 pmvitorio83 написа:
Може и на 26 да съм,но поне не ме гони деменция.
Гони те неграмотност, но докато деменцията се появява с напредване на възрастта, то при теб времето за образоване е минало безвъзвратно и ще си останеш прост и до деменцията и след това.
vitorio83 - специалист
ср дек 18, 2019 8:33 pmiliya_i написа:
ср дек 18, 2019 8:23 pmvitorio83 написа:
А колко бе,какъв лед те гони не знам?Стефане ще слагаш ли лед осветление ?6А са си точно 1100 вата,как ги сметна 1500 вата :-D
Вики, ако не са измислили нова матемартика, 6A х 230V = 1380 W. Което са 13 крушки по 100 W, От старите, дето ги забраниха. И това за 10 осветлителни тела в едната къща. Той по твоите препоръки по-добре да се върне още по-назад, на газени ламБи.
ср дек 18, 2019 8:23 pmvitorio83 написа:
Кой ти пише за магистрали бе,пиша че на контактите е достатъчен 2,5кв и 25А.Аман от дърти философи с деменция.
Аха, тука явно аргументите свършиха та минахме на обиди.
Като ще я караме така, ето и малко от мен:
Като млад човек, на 3б години, щеще да е добре да си прочел малко книжки, та да не пишеш тато неграмотен. И пий по-малко, че не ти подхожда на годините да си вече заявършен безмозъчен алкохолик.! (Всеки прочел писанията ти ще се съгласи!)
Ти май и буквите недовиждаш,пази боже да правиш и инсталации.
iliya_i - майстор
ср дек 18, 2019 8:41 pmvitorio83 написа:
ср дек 18, 2019 8:33 pmiliya_i написа:
ср дек 18, 2019 8:23 pmvitorio83 написа:
А колко бе,какъв лед те гони не знам?Стефане ще слагаш ли лед осветление ?6А са си точно 1100 вата,как ги сметна 1500 вата :-D
Вики, ако не са измислили нова матемартика, 6A х 230V = 1380 W. Което са 13 крушки по 100 W, От старите, дето ги забраниха. И това за 10 осветлителни тела в едната къща. Той по твоите препоръки по-добре да се върне още по-назад, на газени ламБи.
ср дек 18, 2019 8:23 pmvitorio83 написа:
Кой ти пише за магистрали бе,пиша че на контактите е достатъчен 2,5кв и 25А.Аман от дърти философи с деменция.
Аха, тука явно аргументите свършиха та минахме на обиди.
Като ще я караме така, ето и малко от мен:
Като млад човек, на 3б години, щеще да е добре да си прочел малко книжки, та да не пишеш тато неграмотен. И пий по-малко, че не ти подхожда на годините да си вече заявършен безмозъчен алкохолик.! (Всеки прочел писанията ти ще се съгласи!)
Ти май и буквите недовиждаш,пази боже да правиш и инсталации.
За разлика от теб съм още с акъла си!
vitorio83 - специалист
ср дек 18, 2019 8:45 pmiliya_i написа:
ср дек 18, 2019 8:41 pmvitorio83 написа:
ср дек 18, 2019 8:33 pmiliya_i написа:

Вики, ако не са измислили нова матемартика, 6A х 230V = 1380 W. Което са 13 крушки по 100 W, От старите, дето ги забраниха. И това за 10 осветлителни тела в едната къща. Той по твоите препоръки по-добре да се върне още по-назад, на газени ламБи.


Аха, тука явно аргументите свършиха та минахме на обиди.
Като ще я караме така, ето и малко от мен:
Като млад човек, на 3б години, щеще да е добре да си прочел малко книжки, та да не пишеш тато неграмотен. И пий по-малко, че не ти подхожда на годините да си вече заявършен безмозъчен алкохолик.! (Всеки прочел писанията ти ще се съгласи!)
Ти май и буквите недовиждаш,пази боже да правиш и инсталации.
За разлика от теб съм още с акъла си!
Много не си личи,ама карай :-D

Тема "offtopic от Нова ел. инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: