Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
Здравейте,
Имам спорадични проблеми с камина Golden Fire 24 KW.
Когато работи известно време (месец-два основно през деня) нещо се задръства, около нея започва да мирише на газове, затопля водата доста по-бавно от обичайното и след известно време се случва някаква детонация, изхвърля малко пепел през отвора за въздух, след което я спирам и при следващо стартиране вече работи нормално и пак така месец-два. Прави ми впечатление, че преди да направи детонация температурата на изгорелите газове, които се показват на дисплея е доста по ниска от обичайната за съответния режим (да речем от 130 градуса пада на 95).

Камината се почиства и поддържа редовно според инструкциите. Всеки ден преди да я запаля изхвърлям пепелта от потата. Преди началото на сезона правя цялостоно почистване - с шомпул през отворите, почистване на пепелта през ревизионните отвори, нагара по камерата го махам с шпатула и всичко накрая се изсмуква с прахосмукачка за камини. Така че всичко е почистено и не вярвам проблема да е в това. Коминът ми е тръба Ф100, почистена в началото на сезона и има тяга - като запаля парче вестник дърпа пламъка и направо го угася.

Моля за съвет и насока къде може да е проблемът. Гледах, че има подобни оплаквания във форума, но не видях някой да е решил проблема.
Тонка, мисля две теми има, за тези камини, но са останали на втора или по задна страница.
Виж, намери, попрочети, ориентирай се кой е капацитета, цитира го, хем да са активира малко и.......
Весели празници!
Мерси, пуснах въпроса в една от темите.

Тема "Проблем с камина Golden Fire 24 KW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: