• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
Ivoka73 - напреднал
Привет на всички.Имам едно запитване във вкъщи имаме делимано за затопляне на водата отскоро започна да бие ток,дойде един приятел замери с мултиметър има напрежение във водата знам че не напрежението бие а самия ампераж.Изключихме делиманоно оказа се че не е от него.Над мивката вляво има контакт.От какво може да е.
hidrazin - майстор
вт яну 21, 2020 11:54 pmIvoka73 написа:
От какво може да е.
От приятеля. Просто си извикайте електротехник...
:partyman:
kozl - майстор
Ivoka73 написа:
Привет на всички.Имам едно запитване във вкъщи имаме делимано за затопляне на водата отскоро започна да бие ток,дойде един приятел замери с мултиметър има напрежение във водата знам че не напрежението бие а самия ампераж.Изключихме делиманоно оказа се че не е от него.Над мивката вляво има контакт.От какво може да е.
Напрежението е причина за протичане на тока (ампеража). Така че ако Тока те бие, то паръчителя е Напрежението :lachtot:
Може да е от поцинкованите тръби и разлика в потенциалите на напрежението м-у тръбите и околните повърхности.
Ivoka73 - напреднал
ср яну 22, 2020 12:22 amkozl написа:
Ivoka73 написа:
Привет на всички.Имам едно запитване във вкъщи имаме делимано за затопляне на водата отскоро започна да бие ток,дойде един приятел замери с мултиметър има напрежение във водата знам че не напрежението бие а самия ампераж.Изключихме делиманоно оказа се че не е от него.Над мивката вляво има контакт.От какво може да е.
Напрежението е причина за протичане на тока (ампеража). Така че ако Тока те бие, то паръчителя е Напрежението :lachtot:
Може да е от поцинкованите тръби и разлика в потенциалите на напрежението м-у тръбите и околните повърхности.
Благодаря за инфото.
speka_rs - майстор
Ама проверете и бойлера, че и мен така една вечер ме би ток и като изключих бойлера се оправиха нещата.
Ivoka73 - напреднал
ср яну 22, 2020 12:52 amspeka_rs написа:
Ама проверете и бойлера, че и мен така една вечер ме би ток и като изключих бойлера се оправиха нещата.
При изключен бойлер бие пак.
antonioven - специалист
Какъв е този делимано, и какво значи изключен?
petromaniq66 - специалист
Изключи главния предпазител и ако пак бие ток проблема е в комшиите или най-добре си занули контакта.
kozl - майстор
ср яну 22, 2020 2:58 amantonioven написа:
Какъв е този делимано, и какво значи изключен?
Нагреватели за вода delimano
Hoвoceлckи - майстор
Как го изключвате - щепсел от контакт? Водопроводът дали е с метални тръби? Имаш ли възможност да изключиш абсолютно всички консуматори за проба? Има ли нещо на твърда връзка - друг бойлер, готварска печка ... ?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Бие ток" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: