• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
Ivoka73 - напреднал
ср яну 22, 2020 9:15 pmiliya_i написа:
ср яну 22, 2020 9:11 pmHoвoceлckи написа:
:wink: Затова пък питащият не пропусна да ни сере на главите за това, че се опитваме да отгатнем от къде идва проблемът му :butthead:
То има хора, има и ла.на. Този е от редките!
А ти си поредния български философ аз да ти кажа реджак
iliya_i - майстор
ср яну 22, 2020 9:33 pmIvoka73 написа:
ср яну 22, 2020 9:15 pmiliya_i написа:
ср яну 22, 2020 9:11 pmHoвoceлckи написа:
:wink: Затова пък питащият не пропусна да ни сере на главите за това, че се опитваме да отгатнем от къде идва проблемът му :butthead:
То има хора, има и ла.на. Този е от редките!
А ти си поредния български философ аз да ти кажа реджак
За пореден път докаваш, че съм прав. Но си заслужаваше да те оставим дате бие още тока. Белким ти дошъл акъла.
Hoвoceлckи - майстор
Ivoka73, знаеш ли как викат руснаците на ъглошлайфа и защо? На дрелката?
Бях там около '90г. На строежите нямаха РК1. Всичко се носеше с тарга.
Нямаха отвеси - връзваха камък или плюнка.
Не ползваха мистрия за мазане с хоросан - хвърляха с ръцете!
До всяка сметачна машина в търговски обект имаше сметало и си смятаха на него!
Последна промяна от Hoвoceлckи на ср яну 22, 2020 9:44 pm, променено общо 1 път.
Ivoka73 - напреднал
ср яну 22, 2020 9:39 pmHoвoceлckи написа:
Ivoka73, знаеш ли как викат руснаците на ъглошлайфа и защо? На дрелката?
Бях там около '90г. На строежите нямаха РК1. Всичко се носеше с тарга.
На ъглошлайфа викат Булгарка
Ivoka73 - напреднал
ср яну 22, 2020 9:43 pmIvoka73 написа:
ср яну 22, 2020 9:39 pmHoвoceлckи написа:
Ivoka73, знаеш ли как викат руснаците на ъглошлайфа и защо? На дрелката?
Бях там около '90г. На строежите нямаха РК1. Всичко се носеше с тарга.
На ъглошлайфа викат Булгарка,добре ама питането ми е сега кой е по напред България или Русия миналото си е минало настоящето си е настояще Батко
kozl - майстор
вт яну 21, 2020 11:54 pmIvoka73 написа:
Привет на всички.Имам едно запитване във вкъщи имаме делимано за затопляне на водата отскоро започна да бие ток,дойде един приятел замери с мултиметър има напрежение във водата знам че не напрежението бие а самия ампераж.Изключихме делиманоно оказа се че не е от него.Над мивката вляво има контакт.От какво може да е.
Да още една тема де стартира зле и продължава на меле :-D
Това, че "тока" не бие, след като автора е занулил шуко контакта не обяснява защо бие ток при изключено от щепсела делимано :?
За това Бопа предположи, че водопроводните тъби са поцинковани :roll: Ся дали тъй аз два пъти се правих на читател, е не ме бива оти не отгадах кви са тръбите - метални или пластмасени :?
Иначе като е занулен контакта шуко, както и да обърнеш щепсела ЖЗ проводник винаги ще се свързва към нулата и тогава потенциалите м-у корпуса и нулата ще се изравнят или пък се очаква да падне предпазителя ако тока голям :?
Да ама щепсело не е в контакта и тока па бие :shock: Тва значи, че тока е заобиколил контакта :wink:
Оно и делиманото предполагам нема "корпус" оти като отварях негов събрат всичкия корпус е пластмасов и ЖЗ жица просто присъства в обема на нагревателя, закрепена да се не допира до реотана. Е те така се занулява водата :roll:
А как се пишат бисери :?
ср яну 22, 2020 3:01 pmIvoka73 написа:
но съм чувал от доста хора че не е препоръчително да се пуска мостче от нулата към заземяващите пластини на контакта,защото ако фазата мине през нулата по някаква причина ставало лошо.
Аз не съм чувал :sad:
ср яну 22, 2020 3:18 pmIvoka73 написа:
Приятелю не знам кой разбира повече дали ти дали аз ама от натурална китайска ел.техника фазата минава през нулата ако не си запознат да ти кажа.
ср яну 22, 2020 3:43 pmIvoka73 написа:
Няма напрежение по оплетките.
А ти как разбра, че няма напрежение. Ако тока не те бие, а ти сам твърдиш, че не напрежението бие а самия ампераж, как тъй допусна, че няма напрежение :?
ср яну 22, 2020 5:27 pmIvoka73 написа:
ср яну 22, 2020 5:23 pmAndri01 написа:
Е,това вече е обяснение. Но при правилно свързване: заземен / занулен /контакт и корпус с изправен 3 проводен кабел,това няма да стане.
Е да ама казваш 3 проводен така съм съгласен на 1000 процента с теб ама аз им обяснавах на професорите когато съм с 2 проводна Батко
Ако имам ДТЗ тогава бих занулил от нулата с мостче ама нямам вкъщи.
Е тва е супер защита :lachtot: Зануляваш контакта на трипроводната инсталация и ДТЗ те пази. Нема фаза, нема нула - обаче има защита :lachtot:
Е така сме ние професорите писатели :-D
ср яну 22, 2020 9:45 pmIvoka73 написа:
питането ми е сега кой е по напред България или Русия миналото си е минало настоящето си е настояще Батко
:? И преди и сега Русия винаги е била по напред във времето :wink: Ама оно времето е относително. Те за тва нашиот дългогодишен водач - забеляза, че е важна верната линия, оти ако требе на 180 градуса ще се завъртим и пак напред :roll:
Таз знаш ли коя е права линия :? - всека успоредна на Априлската :shock:
Ivoka73 - напреднал
чет яну 23, 2020 8:15 amkozl написа:
вт яну 21, 2020 11:54 pmIvoka73 написа:
Привет на всички.Имам едно запитване във вкъщи имаме делимано за затопляне на водата отскоро започна да бие ток,дойде един приятел замери с мултиметър има напрежение във водата знам че не напрежението бие а самия ампераж.Изключихме делиманоно оказа се че не е от него.Над мивката вляво има контакт.От какво може да е.
Да още една тема де стартира зле и продължава на меле :-D
Това, че "тока" не бие, след като автора е занулил шуко контакта не обяснява защо бие ток при изключено от щепсела делимано :?
За това Бопа предположи, че водопроводните тъби са поцинковани :roll: Ся дали тъй аз два пъти се правих на читател, е не ме бива оти не отгадах кви са тръбите - метални или пластмасени :?
Иначе като е занулен контакта шуко, както и да обърнеш щепсела ЖЗ проводник винаги ще се свързва към нулата и тогава потенциалите м-у корпуса и нулата ще се изравнят или пък се очаква да падне предпазителя ако тока голям :?
Да ама щепсело не е в контакта и тока па бие :shock: Тва значи, че тока е заобиколил контакта :wink:
Оно и делиманото предполагам нема "корпус" оти като отварях негов събрат всичкия корпус е пластмасов и ЖЗ жица просто присъства в обема на нагревателя, закрепена да се не допира до реотана. Е те така се занулява водата :roll:
А как се пишат бисери :?
ср яну 22, 2020 3:01 pmIvoka73 написа:
но съм чувал от доста хора че не е препоръчително да се пуска мостче от нулата към заземяващите пластини на контакта,защото ако фазата мине през нулата по някаква причина ставало лошо.
Аз не съм чувал :sad:
ср яну 22, 2020 3:18 pmIvoka73 написа:
Приятелю не знам кой разбира повече дали ти дали аз ама от натурална китайска ел.техника фазата минава през нулата ако не си запознат да ти кажа.
ср яну 22, 2020 3:43 pmIvoka73 написа:
Няма напрежение по оплетките.
А ти как разбра, че няма напрежение. Ако тока не те бие, а ти сам твърдиш, че не напрежението бие а самия ампераж, как тъй допусна, че няма напрежение :?
ср яну 22, 2020 5:27 pmIvoka73 написа:
ср яну 22, 2020 5:23 pmAndri01 написа:
Е,това вече е обяснение. Но при правилно свързване: заземен / занулен /контакт и корпус с изправен 3 проводен кабел,това няма да стане.
Е да ама казваш 3 проводен така съм съгласен на 1000 процента с теб ама аз им обяснавах на професорите когато съм с 2 проводна Батко
Ако имам ДТЗ тогава бих занулил от нулата с мостче ама нямам вкъщи.
Е тва е супер защита :lachtot: Зануляваш контакта на трипроводната инсталация и ДТЗ те пази. Нема фаза, нема нула - обаче има защита :lachtot:
Е така сме ние професорите писатели :-D
ср яну 22, 2020 9:45 pmIvoka73 написа:
питането ми е сега кой е по напред България или Русия миналото си е минало настоящето си е настояще Батко
:? И преди и сега Русия винаги е била по напред във времето :wink: Ама оно времето е относително. Те за тва нашиот дългогодишен водач - забеляза, че е важна верната линия, оти ако требе на 180 градуса ще се завъртим и пак напред :roll:
Таз знаш ли коя е права линия :? - всека успоредна на Априлската :shock:
Задавам ти нормален въпрос кое е смъртоносно напрежението ли или ампеража
DMN - майстор
Ivoka73 написа:
Задавам ти нормален въпрос кое е смъртоносно напрежението ли или ампеража
Ако на това му викаш нормален въпрос, какъв ли би бил ненормалният :)
:partyman:
Ivoka73 - напреднал
чет яну 23, 2020 5:09 pmDMN написа:
Ivoka73 написа:
Задавам ти нормален въпрос кое е смъртоносно напрежението ли или ампеража
Ако на това му викаш нормален въпрос, какъв ли би бил ненормалният :)
:partyman:
Айде поредния двойкаджшя наркоман да се обади.
Andri01 - майстор
Абе хлапе ,ти случайно да си изкарал 8-ми клас ? Май не си изкласил. Това се учи по физика в гимназията. Не правиш разлика между ТОК и НАПРЕЖЕНИЕ. Да не говорим за по сложни неща: инсталации,брой на проводниците в линиите...Престани да задаваш тъпи въпроси. Отвори нета и прочети малко. Или силата ти е само в плямпането на глупости.
П.С.: Най-добре да спрем да му обръщаме внимание на това нещо и то само ще се скрие. Така само си вдига егото,като му се връзваме на глупостите.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Бие ток" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: