• 1
  • 2
Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
raddko123 - напреднал
:rolleyes: :?:Става въпрос за слънчеви колектори.. Пробвах с телефона, ама винаги ми дава различна посока.. Немога да ги наглася на ЮГ.... 180 градуса
Lisko - майстор
нед мар 01, 2020 7:37 pmraddko123 написа:
:rolleyes: :?:Става въпрос за слънчеви колектори.. Пробвах с телефона, ама винаги ми дава различна посока.. Немога да ги наглася на ЮГ.... 180 градуса
Където е Слънцето в 12:00. Ама не по "лятно" време, а по истинското.
KingLin - майстор
Аз като чуя за определяне на посока и първо се сещам за компас... Това с телефона звучи несериозно.
raddko123 - напреднал
нед мар 01, 2020 8:02 pmLisko написа:
нед мар 01, 2020 7:37 pmraddko123 написа:
:rolleyes: :?:Става въпрос за слънчеви колектори.. Пробвах с телефона, ама винаги ми дава различна посока.. Немога да ги наглася на ЮГ.... 180 градуса
Където е Слънцето в 12:00. Ама не по "лятно" време, а по истинското.
Здр... Значи както сме сега... Не на 30 март когато го местим един 4ас напред... Нали така
iliya_i - майстор
нед мар 01, 2020 8:02 pmLisko написа:
нед мар 01, 2020 7:37 pmraddko123 написа:
:rolleyes: :?:Става въпрос за слънчеви колектори.. Пробвах с телефона, ама винаги ми дава различна посока.. Немога да ги наглася на ЮГ.... 180 градуса
Където е Слънцето в 12:00. Ама не по "лятно" време, а по истинското.
Това е приблизително доста +/- 7.5 градуса. Понеже за целият часови пояс, който е 15 градуса е прието едно и също време.
Изображение
За по-точно определяне магнитен компас, а не електронна джаджа made in China. Още по-добре ако се отчете и магнитната деклинация (отклонението на магнитния полюс от географския).
tzetz009 - специалист
:) Може и по Северната звезда - Поларис . Е , има и дори по-възрастни от мен , дето не знаят кое е съзвездието Голяма Мечка и кое Малка Мечка .

:partyman: :partyman: :partyman:
nikolson - майстор
Забиваш една пръчка в земята на слънчево място. В 12:00ч. сянката ще ти сочи почти север.
Ужас!!! Стигнах само до квачката с пиленцета. Ако бях ходил и на училище... Май има и по лесен начин, вместо да питам накъде да си го завъртя, ма ни са сещам.
Ужас!!!

Оооххх, продължава! Някой да спре тая...
raddko123 - напреднал
нед мар 01, 2020 9:21 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ужас!!! Стигнах само до квачката с пиленцета. Ако бях ходил и на училище... Май има и по лесен начин, вместо да питам накъде да си го завъртя, ма ни са сещам.
Ужас!!!

Оооххх, продължава! Някой да спре тая...
ХОДИ СЕ СНИМАЙ НЯКАДЕ БЕ ПАПАГАЛ
  • 1
  • 2

Тема "Как да определим ЮГ 180 градуса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: