Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
peppone1
Нека уточним, че телефонната линия реално е цифрова, която се дели на тонална и импулсна. Аналогова телефонна линия няма, никога не е имало и никога няма да има, поради простата причина че телефонната шайба сама по себе си представлява цифрово устройство (нека не се бъркате от циферблата), макар и механично, те и първите компютри са били механични. По-късно излезнаха телефонните апарати с електронна клавиатура. Познавам кумшия, който все още използва телефон с шайба към мрежата на Vivacom и до последните 2-3г. е работил, а може и още да работи, не знам.

По-правилно е да се нарече цифрово-аналогова линия, понеже предаването на звуковия сигнал си остава аналогов, за разлика от мобилните мрежи, при които и говора се кодира в цифров сигнал, поради което често ми се е случвало да не позная приятелите си когато се обаждат от мобилна мрежа, но днес вече всичко е 100% цифровизирано, включително и стационарните телефони, което ще рече че никога вече не ще чуем естествен говор по тях.

Да направиш домашна телефонна мрежа с номер не е толкова просто, нужни са цифрови интегрални схеми, разкодиращи номерата. Готови такива устройства не знам дали се произвеждат. Ако няма нужда от секретен номер, може просто да си направите домофон.

Тема "spam / Аналогова вътрешна телефонна линия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: