Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
kalin72 - майстор
Някой да знае сериозен майстор за направа на отоплителна инсталация около Казанлък?
Купуване на котел, бойлер, радиатори и арматура.

Какъв котел за 200 кв.м. двуетажна къща? Грейко(всеядна горелка и досега без проблем при мен) или Алфаплам (компактен и ...красив???) Кой двусерпентинен 200 литров бойлер? Елдом или Сънсистемс?

Благодаря.
kalin72 - майстор
Защо темата ми бе преместена в кошчето??
filmatoplo - майстор
Нали си имаш котел и горелка.
feikot - специалист
Само с Влади не се лъжи да се занимаваш. Слага си минимум 100% надценка на неща,които се продават и в съседния магазин. А за една система на апартамент искаше 2к лв. за извършване. Холан. Ааа и 50 лв. на точка плюс 20 кинта за монтаж (да сложи дюбелите и да закачи радиатора)...
kalin72 - майстор
нед яну 17, 2021 6:06 pmfilmatoplo написа:
Нали си имаш котел и горелка.
За приятел питам.
kalin72 - майстор
Кой е Влади?
Като гледам как вървят нещата, аз ще започна най-малкото като кунсултант :) , пък приятеля ще търси майстор и двамата-тримата ще я направим тая система.
нед яну 17, 2021 6:14 pmkalin72 написа:
...ще започна най-малкото като кунсултант :) , пък приятеля ще търси майстор и двамата-тримата ще я направим тая система.
Какво ще препоръчаш като компоненти и схема?
Смятал ли си или тепърва?
За кога го искат?
kalin72 - майстор
Искат го за когато стане, до следващия сезон има време...ужким :)
Инак гледах АлфаПлам Commo Compact 23 kW, бойлер Сънсистем - 2 серпентини, соларни колектори 2 броя, на Елдом 2.5 м2 - за дрейнбек система, Термовар на 61 градуса за малкия кръг....човека държи на медни тръби, той ще си ги запоява, има опит.
До тука 2 греди. Пас съм, извинявай!
Съвет- не се хващай с такава роля, че ще станеш виновен!
По добре е да си останете приятели.

Тема "Сериозен майстор за направа на отоплителна инсталация около Казанлък?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: