Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
Здравейте, купих парцел на село, за който за да имам ток и вода за караваната ми се наложи да изкарам виза за лятна кухня и санитарен възел. Цените за проект в архитектурните бюра са ми много високи и ми казаха, че имало от соца типови проекти, който бих могъл да използвам с малки корекции и после само да го съгласувам. Моля ако някой продава на разумна цена такъв проект за малка едноетажна къща да се свърже с мен на k444@abv.bg ли на 0882488798 Благодаря
brick - специалист
Визата била за лятна кухня, търсиш проект за къща...
Или се майтапиш, или някой се е пошегувал с теб.

Сборници с готови проекти на къщи и вили се продаваха навремето в книжарниците, не е трудно да намериш, ама няма да ти свършат никаква работа. Всяка от частите на проекта ти (конструкция, ел., ВиК и т. н.) трябва да е подписана от лицензиран инженер с нужните проектантски права (удостоверени със свидетелство от Камарата). Искам да видя как ще се подпишат под копия от типов проект...

Те проектантите се оплакват, че работели евтино, на теб пък ти било скъпо, но пари за парцел и каравана имаш [-X
nelina_london - специалист
Дори и да се подпишат проектантите,проектът няма да мине в общината.Къщите от онова време нито отговарят на нормите за земетръс,а за енергийна ефективност дума да не става.
Някой от запитаните проектантите не е ли правил нещо подобно,за да ви го продаде евтино?
Chefo77 - майстор
Не зная какво ще рече "евтино", но във Варна строят еднотипни двуетажни къщички под моста и доколкото разбрах, проектите се закупуват на цена 3500 лева.

Тема "Купувам типов проект от соца за малка къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: