• 1
  • 2
Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
lyubohar - майстор
Ами балъци сте vlax щом вярваш на тези,които донесоха "демокрацията".Попитай майка си,баща си каква държава бяхме и направи сравнение какво сме сега.Но надали имаш капацитета да сравниш!
Chefo77 - майстор
нед сеп 05, 2021 9:33 pmlyubohar написа:
Ами балъци сте vlax щом вярваш на тези,които донесоха "демокрацията".Попитай майка си,баща си каква държава бяхме и направи сравнение какво сме сега.Но надали имаш капацитета да сравниш!
:lol: :lol: :lol:

Знаем, знаем. Бяхме държава - мечта, хората си чупеха краката пред нашите посолства в чужбина, за да получат виза да дойдат да живеят тук...
Тази мантра сме я чували и коментирали.
infomar
Когато някой който не е живял по време преди 1989-та, вземе да ми обяснява колко е било лошо тогава, как който надигал глава го пращали в Белене където свинете жив го изяждали, как ако не си комунист не ти разрешават да работиш, как нямало банани и дънки (което е огромен проблем) как всеки следял всеки и не можеш да излезеш от България в друга държава, как магазините са празни и всички плодове и зеленчуци са внос, тогава ми става ясно, защо България е на това дередже след 40 години "демокрация".
Халал да ви е тази "демокрация".
Пенсионер съм и според вас съм оглупял, но гледам какво ги вършите вие младите чалгари и имам чувството, че каквото повикало - такова и се обадило. Това е ваше дело - вие го създадохте, ние вече останахме малко.
Вие ще живеете в тази държава и вашите деца. На нас малко ни остана - 10-15 години. Не винете други - видяхме до къде го докарахте със своя либерализъм. Харесва ли ви?
Chefo77 - майстор
Само как умело извъртяхте нещата от "много от пенсионерите са изветрели" към "всичките сте изветрели"...
Да припомня ли, че вашите идоли (онези, на които целувахте гъзовете толкова време) раздадоха държавата на сегашните управляващи, или да замълча? Или нямам право да се обаждам, защото не съм живял и работил активно преди 1989-а?
Avas_co - майстор
пон сеп 06, 2021 2:34 pmChefo77 написа:
Само как умело извъртяхте нещата от "много от пенсионерите са изветрели" към "всичките сте изветрели"...
Да припомня ли, че вашите идоли (онези, на които целувахте гъзовете толкова време) раздадоха държавата на сегашните управляващи, или да замълча? Или нямам право да се обаждам, защото не съм живял и работил активно преди 1989-а?
Чефо, те не тъгуват по комунизма, те тъгуват по младоста си, минала през комунизма .
gogo7777 - майстор
пон сеп 06, 2021 2:34 pmChefo77 написа:
......
Да припомня ли, че вашите идоли (онези, на които целувахте гъзовете толкова време) раздадоха държавата на сегашните управляващи, или да замълча? Или нямам право да се обаждам, защото не съм живял и работил активно преди 1989-а?
Имаш право що да нямаш. Така или иначе преди 89-та никой не работеше активно..... :drinkers:
kozl - майстор
пон сеп 06, 2021 2:56 pmAvas_co написа:
Чефо, те не тъгуват по комунизма, те тъгуват по младоста си, минала през комунизма .
Мое би през социализма :?
Комунизмът е вяра и утопия. Утопия за тва, че социализъм създава комунизъм. На практика след соца доде демокрацията. Некой ден мое и да настъпи комунизъм. :? Мое би кога роботите станат независими от чиляците, а :roll:
Да ама тва не моем го мислим оти идат изборите и требе да мислим да гласувам ли, па и за кого и за кво или да пасувам :?
Chefo77 - майстор
пон сеп 06, 2021 3:14 pmgogo7777 написа:
пон сеп 06, 2021 2:34 pmChefo77 написа:
......
Да припомня ли, че вашите идоли (онези, на които целувахте гъзовете толкова време) раздадоха държавата на сегашните управляващи, или да замълча? Или нямам право да се обаждам, защото не съм живял и работил активно преди 1989-а?
Имаш право що да нямаш. Така или иначе преди 89-та никой не работеше активно..... :drinkers:
Е как да не са работели, бре Жоре? Не знаеш ли каква огромна икономическа мощ сме били? Нищо, че в заводите беше 50/50 (половината бачкат, другата половина администрират), а от 50-те % работещи, половината си драпат макарите, щото са "наши хора", другите опъват... За ефективност да не говорим.
Още дълго ВСИЧКИ ще страдаме заради свикналите с държавната работа, виж колко ни е администрацията и смятай, че поне половината не могат да си намерят работа, ако ги махнат от хранилката. Нали сме лидери по IT специалисти, не могат да въведат електронни услуги ли? Неее, проблемът е, че трябва да съкращават ненужен персонал, а като го съкратят, ще работят на оная ми работа и ще излязат по улиците... Всичко това е наследство, заедно с комплексите, заедно с убежденията, че "Държавата трябва да мисли за нас"...
Ама за защитниците само банани и дънки е това, което е липсвало, значи ако е имало банани и дънки, всичко друго е било ТОП!
gogo7777 - майстор
пон сеп 06, 2021 6:47 pmChefo77 написа:
пон сеп 06, 2021 3:14 pmgogo7777 написа:
пон сеп 06, 2021 2:34 pmChefo77 написа:
......
Да припомня ли, че вашите идоли (онези, на които целувахте гъзовете толкова време) раздадоха държавата на сегашните управляващи, или да замълча? Или нямам право да се обаждам, защото не съм живял и работил активно преди 1989-а?
Имаш право що да нямаш. Така или иначе преди 89-та никой не работеше активно..... :drinkers:
Е как да не са работели, бре Жоре? Не знаеш ли каква огромна икономическа мощ сме били? Нищо, че в заводите беше 50/50 (половината бачкат, другата половина администрират), а от 50-те % работещи, половината си драпат макарите, щото са "наши хора", другите опъват... За ефективност да не говорим.
......
Много хора научиха Белота и Таблата по предприятията. :drinkers:
Avas_co - майстор

Повечето са така, все някой им дължи нещо .
Пък когато хората, които дават парите,почнат да имат претенции, защото тия пари не ги дава никоя партия, ами ги дават работещете хора и се почва ... ти, на какъв се правиш, много ли си умен, тоя часовник е фалшив, и тн .
  • 1
  • 2

Тема "spam oт Балотаж. За кого ще гласувате ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: