• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
silent - майстор
нед юли 31, 2022 3:53 pmky-kyy написа:
От няколко години ви говоря, да не се занимавате с пелетарници, ама вкупом ми скочихте да ме гаврите и псувате....Ся, кат не ме слушате, оправяйте се :)

Иначе, очаквам пак сите вкупом, да ма дъвчете, ама на мен ми е през кукуту, а на вас ви е забито до....:)
Ми ай кажи кат си толкоз отворен с какво да се занимаваме идните няколко години... :-D
нед юли 31, 2022 9:41 pmsilent написа:
нед юли 31, 2022 3:53 pmky-kyy написа:
От няколко години ви говоря, да не се занимавате с пелетарници, ама вкупом ми скочихте да ме гаврите и псувате....Ся, кат не ме слушате, оправяйте се :)

Иначе, очаквам пак сите вкупом, да ма дъвчете, ама на мен ми е през кукуту, а на вас ви е забито до....:)
Ми ай кажи кат си толкоз отворен с какво да се занимаваме идните няколко години... :-D
Ако не вярваш на Кукундрела, питай Еклесиаст!
ky-kyy - майстор
нед юли 31, 2022 9:41 pmsilent написа:

Ми ай кажи кат си толкоз отворен с какво да се занимаваме идните няколко години... :-D
Като отчетем умствените ти възможности и уменията ти , през останалите ти години, търкай билетчета :roll:
silent - майстор
Ти остави моите умствени умения... аз съм прост затова теб питам с твоите умствени и порочески умения какво да правим занапред...щото се видя че си няколко години напред...и ние простите питаме за акъл.....
ky-kyy - майстор
пон авг 01, 2022 3:16 pmsilent написа:
Ти остави моите умствени умения... аз съм прост затова теб питам с твоите умствени и порочески умения какво да правим занапред...щото се видя че си няколко години напред...и ние простите питаме за акъл.....
Ами, аз винаги съм си казвал, към какво се стремя. Живота е кратък и трябва да се живее на момента. Целта ми е била винаги, не да минавам тънко, а да имам възможност, да си го позволя. Парите ми са единствено от труд. Затова, след работа се прибирам и си усилвам климатика. Бил съм и на акумулираща печка, бил съм и на адакси. Почивката ми е важна и си я почивам активно- ядейки, пиейки, обръщаш внимание на жената и на децата, внуците...Затва ми изглеждат жалки, всички тия със сметките 100 коча-200 мъди. Та с тия пелети хванали Господа за топките, с газта го хванали за главата, с фотоволтаиците, не ва знам де го държите. Няма Коледа, няма Нова година, няма 9 септември, няма Великден - пелети, газ, слънце...Абе, що ли се хабя....Оправяйте се, самозадоволявайте се, квото искате тва правете..Ай, сиктир!
silent - майстор
Споделям идеята ти още повече че прекален светец и богу не е драг...и неведнъж съм казвал че крайностите на шопа не са ми по вкуса...въпреки че евала му правя за знанията които споделя тук....само че е хубаво човек да живее и разумно ....съвсем циганския начин на живот 5лева се изяждат 5лева се изпиват съвсем не е разумен начин на живот...до преди няколко години пелетите си бяха съвсем разумна алтернатива на дървата с несравнимо по-добър комфорт...там където няма газ...а тока тогава не беше евтин ...тока сега е евтин..и не се знае докога ....плюс това всеки си има различни критерии...и това че на теб едно ти харесва на друг друго не означава че твоята черква е най-висока камо ли единствена...
ky-kyy - майстор
пон авг 01, 2022 4:37 pmsilent написа:
Споделям идеята ти още повече че прекален светец и богу не е драг...и неведнъж съм казвал че крайностите на шопа не са ми по вкуса...въпреки че евала му правя за знанията които споделя тук....само че е хубаво човек да живее и разумно ....съвсем циганския начин на живот 5лева се изяждат 5лева се изпиват съвсем не е разумен начин на живот...до преди няколко години пелетите си бяха съвсем разумна алтернатива на дървата с несравнимо по-добър комфорт...там където няма газ...а тока тогава не беше евтин ...тока сега е евтин..и не се знае докога ....плюс това всеки си има различни критерии...и това че на теб едно ти харесва на друг друго не означава че твоята черква е най-висока камо ли единствена...
Преди години земята беше плоска, после се оказа кълбо, а сега пак надигат гласове плоскоземците ;)
пон авг 01, 2022 4:37 pmsilent написа:
...
Съвсем добронамерено- споделяш ги, ама само на хартия.

Веднага давам ярък пример, с мойта нежна особа.
Инсталацията ми за отопление, състояща се от интегрирани източници- пелети, дървата са отделно, газ, слънчеви панели, чини между 30 и 40 бона. По скоро горната стойност.
Сега тия си седят тихо в имота, а са ползвани;
- пелетната от 2015
- печицата с ВР от 2018
- Газът от 2019
Пелетната е ползвана интензивно 4 сезона.
Газът само един.
Печицата е за кеф- Направил съм я интелигентно, с антикондензен и т.н.
От слънчо усвоявам всеки ват.

Супер съм, нали?! Имам перфектна ОИ, която миналият сезон не ползвах.

Миналата година си купих два климатика- 3500.
Платих 430 пари за отопление, през отоплителният. Без да си мръдна....А, мърдах с палец.
Единият се компенсира от разликата в цената на Газът и Токът- 1100 пари.
Тази година още, но............Но, както знаем- бой и ебане не се връщат.
Онези 30-40 вече съм ги загубил. Понимаеш?!!
Няма избиване, както повечето умници целят да им се случи.
Всичко им е набито.

Ти си от харните.
Що не прочетеш Еклесиаст, от край до край?!
ky-kyy - майстор
И да допълня Трифон - Много се кефя, кога видя някой с Порше, с десен волан естествено и с газова уредба, да не забравя и номера 7773. Е, парите за последната седмица, отишли за газовата уредба, ама пак гелдай къв номер ;) Той народа го е казал, на гол гъз, чифте пищови....

И някак си, не мога да проумея тази мания, все да минаваме тънко, все някви икономии, все да е на далавера..Като една съседка, дето дава 4 лева да иде до другото село, да си купи хляб с 20 стотинки по-евтин.

И моля ви, не вярвайте на тоя, дето ви е казал, че като карате в дясната лента, разхода на газта намалява.....Не е вярно. :)
silent - майстор
пон авг 01, 2022 7:33 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон авг 01, 2022 4:37 pmsilent написа:
...
Съвсем добронамерено- споделяш ги, ама само на хартия.

Веднага давам ярък пример, с мойта нежна особа.
Инсталацията ми за отопление, състояща се от интегрирани източници- пелети, дървата са отделно, газ, слънчеви панели, чини между 30 и 40 бона. По скоро горната стойност.
Сега тия си седят тихо в имота, а са ползвани;
- пелетната от 2015
- печицата с ВР от 2018
- Газът от 2019
Пелетната е ползвана интензивно 4 сезона.
Газът само един.
Печицата е за кеф- Направил съм я интелигентно, с антикондензен и т.н.
От слънчо усвоявам всеки ват.

Супер съм, нали?! Имам перфектна ОИ, която миналият сезон не ползвах.

Миналата година си купих два климатика- 3500.
Платих 430 пари за отопление, през отоплителният. Без да си мръдна....А, мърдах с палец.
Единият се компенсира от разликата в цената на Газът и Токът- 1100 пари.
Тази година още, но............Но, както знаем- бой и ебане не се връщат.
Онези 30-40 вече съм ги загубил. Понимаеш?!!
Няма избиване, както повечето умници целят да им се случи.
Всичко им е набито.

Ти си от харните.
Що не прочетеш Еклесиаст, от край до край?!
Честно казано Трифоне хич не разбирам какво искаш да кажеш и къде имаме противоречия....газ нямам нямам газ наоколо...на дърва бил съм не искам ...панели за топла вода...мислил съм го но не ме устройва...мисля да си пия биричката събота и неделя вместо да се катеря за няква мижава икономия....тук съм на едно мнение с кукуто....ТП не и при мен...защо не мисля да давам обяснения...климатици....вчера монтирах втория...чудя се за още един даже...сам си ги слагам както и всичко останало и затова преценявам дали си струва дни да майсторя нещо с което да се топля от лайната си със съмнителен ефект или да си пия биричката....пак не виждам противоречие кукувеца...имам пелети имам климатици...в момента си правя аварийното ел захранване...е и...какво упрекваш ме че не съм набил 30бона както си направил ти...ми имал си дал си....аз пък не искам да давам за нещо за което не съм сигурен че си стува да се дават...опитвам се да се държа близо до оптималното във всеки еин момент без да се правя на умен ее пък пророк....земи цитирай тоя еклицист ли еклиаст ли дето ти толкова зор да прочета...въпреки че подозирам че не е писал за пелети а се опитвал да очовечи простаците с дебелата книга...и се водя винаги от моето верую и моята мисъл....може да има някъде под някаква форма сам съм стигнал до нея затова е моя...а именно....прекалените преки икономии водят до много по-големи непреки загуби...затова по-горе казах оптималото....
В София в момента пелетите са 900лв ако не бях скупил февруари месец не знам дали сега бих дал тези пари ...не защото ги нямам....а защото считам че са много далеч от оптимален начин на отопление...поне за този момент...
Последна промяна от silent на пон авг 01, 2022 8:49 pm, променено общо 2 пъти.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "spam oт Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: