• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
Кумчо Вълчо - специалист
вт юли 26, 2022 3:37 pmoberst написа:
вт юли 26, 2022 1:48 pmКумчо Вълчо написа:
Със сопи. В краен случай с големи сопи, че нежните революции доказано не дават резултати. Тъкмо обратното, проверено и доказано е вече. За съжаление. Между другото, покрай вица се сетих, че по едно време много ми беше харесала арменската демокрация назад във времето, мисля че през 1999г. беше.
Сопите са умряла работа. Франсетата са приели присърце трактата на хуманиста д-р Гилотен срещу корупцията, пиянството и жестокостта на палачите, та са измислили промишлено приспособление, което да дава криво-ляво стандартизиран резултат - предвестник на ISO стандартите. И в крайна сметка кво? Пак свинщини и накрая "оти ручахме жабетата". Холандците пък и те - през 17-ти век си изяли ритуално министър председателя и... брат му - кулинарна форма на протест, един вид. И пак кой знае какво не се е поправило. Тези неща нямат голям възпиращ ефект, щото е пълно с грандомани без самооценка, които си мислят, че на тях ще им се размине и то наистина почти винаги се разминава. Назрее ли работата и настане ли революционна обстановка, значи "общественият договор" е окончателно нарушен и всичко трябва да се рути до основи, пък после - "арабска пролет". Виж ги онези след като грабнаха не сопи, ами ДШКта, РПГта и подобни и кво стана? Само провалени държави накрая.

Под арменска демокрация имаш предвид онзи с автомата в парламента ли? След онази случка на няколко пъти съм ходил в Ереван и е такава умряла работа, че файда не е имало никаква - за мястото на всеки гръмнат чака опашка от нови 100 мераклии.
Oberst, не съм сигурен, че те разбрах, но като цяло някак си много форсминорно ми звучиш, аха-аха на умряло :), пък и нещо за Балканите по-нататък спомена? Човек ще си помисли, че си прочел книгата на бившия министър председател на Турция /2014-2016г./ Ахмет Давутоглу ''СТРАТЕГИЧЕСКА ДЪЛБОЧИНА'' ? Ако наистина е така, няма смисъл да се плашиш, че и без това шанс няма, но пък животът има и друг прочит. Не е чудно, че днес се опитват да делят 40 милионна Украйна на 3, след като клоуни някакви, като бившият ни министър на образованието Тодор незнам кой си беше, преди време представи въпросната книга в БАН като ''архитектура на бъдещето''. В днешно време пък Просто Киро въртя, сука и в крайна сметка, съвсем по добросъсетски остави ''портата'' отворена България да признае македонско малцинство. И какво става с пелетите, при такива обстоятелства? 1000-1200лв/тон добре ли е? Добре е, добре е, че скоро и токът ще е в хипотеза ''ЙОК''.
krasi92 - майстор
чет юли 28, 2022 4:34 pmшоп написа:
чет юли 28, 2022 4:30 pmvenyfill написа:
казаха, че цената е 750 на тон... записан съм за доставка края на август...
Аз не бих разчитал на записки и обещания:-(
Баси това ни връща във времето на списъците за москвич. Те до къде я докарахме.
prascho - майстор
Явно историческото късогледство на българина е пословично. Вдигнали се пелетите с 100% за 12 месеца и хайде светът се свършва. Много сме далеч от трите фалита на България по Живково (комунистическо) време както и от хиперинфлацията след Виденовата зима (доларът стигна 3500 лв). Днес доларът е в паритет с еврото поради слаба ЕЦБ. В Украйна умират стотици хора на ден. Европа е в политическа и икономическа война с един самозабравил се окупатор. Какво да се прави, времето не е мирно. Ще преживеем едни 30% осреднена годишна инфлация.
silent - майстор
чет юли 28, 2022 6:54 pmprascho написа:
Явно историческото късогледство на българина е пословично. Вдигнали се пелетите с 100% за 12 месеца и хайде светът се свършва. Много сме далеч от трите фалита на България по Живково (комунистическо) време както и от хиперинфлацията след Виденовата зима (доларът стигна 3500 лв). Днес доларът е в паритет с еврото поради слаба ЕЦБ. В Украйна умират стотици хора на ден. Европа е в политическа и икономическа война с един самозабравил се окупатор. Какво да се прави, времето не е мирно. Ще преживеем едни 30% осреднена годишна инфлация.
Не политизирай....и си запази нравствените мъки за себе си....твоят прочит си твой...не ни го натрапвай....
prascho - майстор
чет юли 28, 2022 7:34 pmsilent написа:
чет юли 28, 2022 6:54 pmprascho написа:
.....
Не политизирай....и си запази нравствените мъки за себе си....твоят прочит си твой...не ни го натрапвай....
Повечето мнения са политически, в друга част сравнявате икономически неизмерими понятия... От последните сто мнение най-вероятно три са мои. Не натрапвам, а изказвам мнение..
silent - майстор
Уважавам мнението ти и не съм целял да съм груб....или да те обидя....но тук умират нашите родители в мизерия и нашите деца защото няма пари да бъдат лекувани....те са ми по скъпи...аз ти и много други ще преживеем тази инфлация но много други няма а още повече още ще затъват...
prascho - майстор
Провокираш ме да бъда активен повече отколкото обикновено го правя. Положението в България е такова през последните 20+г, тъй като Държавна Сигурност (мафията) е здраво стиснала юздите и не желае да ги пуска. Пробити институции - почти всички контролни агенции /КФН, КЗК, НАП, БАХ../, прокуратура, съд, партии, здравеопазване. Отиваш в спешното на самоход и доктор не иска да те прегледа, щото 40гр температура и високо кръвно не било за спешното...Ми то и труповете не са за спешното... Наливаме постоятнно пари в една сбъркана здравна система под формата на данъци за да може една шепа хора да взимат по няколко милиона годишна заплата. Какво ли не направи ДС. Царя върна от Европа, агент стана президент, една мутра го направиха министър председател. Банковият сектор и той пробит. Четвъртата власт (журналистиката) и нея купиха (Шиши, миши....). Правото на мнение се сравни с мисирки... Пищова и кюлчетата командват парада... На избори, народът се крие по хралупи и не му пука.
чет юли 28, 2022 8:58 pmprascho написа:
...На избори, народът се крие по хралупи и не му пука.
Прасимире, не е до криене, а хората знаят, че системата е непоклатима.
Така е измислена, че просто си подават топката и нещата продължават по старому.
Знаем за старите курви и новият бардак.
С тия младежи, старите курви се издъниха.
Някой назад спомена сопи.
Шамана обясни що сопите не са решене.

Да, всичко хубаво на тоя Свят, било се родило с кръв и болка.
И после пак същото, защото "Ангелите не са достатъчно и на тия длъжности се назначават хора. А хората са грешни."

Е, кръгчето се затвори.
oberst - специалист
чет юли 28, 2022 5:16 pmКумчо Вълчо написа:
Човек ще си помисли, че си прочел книгата на бившия министър председател на Турция /2014-2016г./ Ахмет Давутоглу ''СТРАТЕГИЧЕСКА ДЪЛБОЧИНА''?
Няма нужда да чета неоосманистиките на Давутоулу, при условие че сам виждам как се кантонизираме. София не е България и като се ръгам из разни други общини в няколко области от двете страни на Балкана виждам ясно очертани тенденции. В някои от тях циганите са видимо болшинство, в други - като отвориш сайта на общината, ако сред имената на цялата изредена администрация видиш един барем Иван или Стоян за цвят, ела ми се обади. Но да признаем заслугата на Ердоан, че с политиката си и то най-вече вътрешната, ги накара да се замислят, че май не е толкова лошо да живеят в ЕС и пак взеха, че проговориха български, поне в служебно качество.
oberst - специалист
чет юли 28, 2022 6:54 pmprascho написа:
Ще преживеем едни 30% осреднена годишна инфлация.
Говори за себе си. Не всички, особено от "рисковите" групи, ще го преживят това.

Девизът "и это пройдет" е валиден до момента, в който вече не е. Историята изобилства от примери и доказателства, че някои процеси са кумулативни и колкото повече ги "преживяваш", рискът накрая да не ги преживееш нараства. Нещо като пневмониите на крак - щом като си преживял вече няколко такива, шансът да преживееш още няколко става доста мижав. За пример Аржентина - между Войните, като стандарт е била наравно с най-добрите европейски държави и доста над недобрите, в това число особено Германия. После започват простотия след простотия и вече е съмнително дали може да се измъкне от водовъртежа, който е създала или решението е само започване на чисто, включващо преди това пълен разпад, вкл. и териториален. Помниш ли през 70-те Ливан какво беше и, че на Бейрут му викаха "Париж на Близкия изток"? После някакви фалангисти се счепкаха с някакви мюслмани, накрая май едно сбиване на сватба преля чашата, хванаха се за автоматите и... последното им изпълнение беше, че си думнаха "тактически ядрен взрив" в столичното пристанище, като единственият бонус е, че поне беше "екологично чист" и не са наръсиха с изотопи на цезий, йод и прочее, а само кашляха от NOx и прахоляк във въздуха.

Това, че сме преживели няколко фалита, не е застраховка, че сме царе в преживяването. Вземи да пресечеш няколко пъти Цариградско на виража след Младост с ограничената видимост и после направи извода, че е безопасно, щото никой не те е сгазил и занапред само там ще пресичаш.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "spam oт Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: