Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
D.Kalchev - специалист
Като сте заговорили за керосин... Да, керосинът е нефтен дестилат. Терпентинът не е доколкото знам и той е по-близо до смолите. Като школник в родната казарма имам ясни спомени, че керосинът си беше бистър и течен като вода, дори и в най-кучите студове каквито имаше "по онова време". А мирисът му няма да го забравя и на оня свят! Газта за горене каквато се продаваше в ония зелени стъклени шишета със специфична форма леко се доближаваше до авиационния керосин. Предполагам, няма да е била толкова филтрирана. Керосинът е зверски калоричен и с него трябва да се внимава като се смесва с други горива. Наистина помага при ниски температури за подобряване на течливостта, ако мога така да се изразя. Но се добавя в минимални пропорции. Няма почти никаква детонационна устойчивост и е непрепоръчителен за бензинови двигатели, освен на старите съветски камиони от рода на ЗиЛ и ГаЗ каквито за щастие отдавна няма. По-добре да се ползва при дизели и както казах с мярка. В днешно време не знам откъде може да се намери керосин. Поделения отдавна няма и ги няма крадливите старшини да го продават в ония зелени ламаринени туби и после да се налива във варели за нафта каквито имаше в почти всяка маза... Е-е-е-х-х-х...! Минало...! :-D
hidrazin - майстор
пет яну 26, 2024 11:33 pmD.Kalchev написа:
... съветски камиони от рода на ЗиЛ и ГаЗ каквито за щастие отдавна няма...
Грешка. Има и се използват доста активно. И още дълго ще се използват.
Сооории че ти развенчах сънищата... :-D
:partyman:
kr1100 - майстор
съб яну 27, 2024 6:30 pmемовлаха написа:
..Има Краз и Урал за извозване на дърва ако не сте ги чували или виждали
Знам ама у нас е малокалибрени Зил и Газ 66
D.Kalchev - специалист
М-да...! Както и предполагах. Почитателите на съветската транспортна техника не искат да карат Волги и Москвичи. Не знам защо, но в темата започва да се усеща дъх на спарени зелени чорапи. :-D
hidrazin - майстор
Поредна грешка. Май ти стана навик?
Чат-пат се случва да ги гледам като отиват на учение - минават покрай кварталното кафене.
Лесно може да се види с какво разполагат...
И в тази тема започна да се усеща дъх на тролове с гнойни пъпки.
:partyman:
D.Kalchev - специалист
съб яну 27, 2024 11:44 pmhidrazin написа:
Поредна грешка. Май ти стана навик?
Чат-пат се случва да ги гледам като отиват на учение - минават покрай кварталното кафене.
Лесно може да се види с какво разполагат...
И в тази тема започна да се усеща дъх на тролове с гнойни пъпки.
:partyman:
Армията ни не може да се похвали с нещо по-ново и кара с каквото има. Баси... Това са камиони произведени в най-добрия случай някъде около 1980-та година. Но в армията (или каквото е останало от нея) нямат друг избор.
Започвам да се чудя, какво ли правят в държави където си нямат ЗиЛ-ове и ГаЗ-ки? Как ли живеят и работят, как си секат и извозват дървата? Пълна загадка е как живеят в Канада и как се оправят в Скандинавия без тия чудеса на техниката? :?
нед яну 28, 2024 12:12 amемовлаха написа:
...Такова нещо нз виждал ли е някой. Клипа е сниман на остров на река Дунав в България...
Я не обиждай, грубиян такъФ!
131 си е щатен влекач на 122. Влачи си я с блокирали в кал колела.
АТС ги припалваха при -20.
Има запазени тук-там, но си остаряха.
На който му е нужна техника, с определени качества, набавя си я своевременно.
На нас ни не трябва явно.
kozl - майстор
съб яну 27, 2024 11:24 pmD.Kalchev написа:
М-да...! Както и предполагах. Почитателите на съветската транспортна техника не искат да карат Волги и Москвичи. Не знам защо, но в темата започва да се усеща дъх на спарени зелени чорапи. :-D
Кой какво иска и на кой какво му стиска :wink:
"Почитателите на съветска техника" искат мерцедеси и кадилаци.
Обаче почитателите на мерцедеси и кадилаци карат москвичи.
И така компания у нас със западен капитал предпочет да закупи УАЗ като високопроходим автомобил вместо японски или западни такива. Мое би щот не им замръзва нафтата :-D
Avas_co - майстор
нед яну 28, 2024 8:42 amkozl написа:
И така компания у нас със западен капитал предпочет да закупи УАЗ като високопроходим автомобил вместо японски или западни такива. Мое би щот не им замръзва нафтата :-D
Тия са били някакви садисти.
Ако са били и УАЗ Патриот, са си били живи мазохисти. По-добре да си бяха запалили парите.
D.Kalchev - специалист
нед яну 28, 2024 8:42 amkozl написа:
...
И така компания у нас със западен капитал предпочет да закупи УАЗ като високопроходим автомобил вместо японски или западни такива. Мое би щот не им замръзва нафтата :-D
Не знам коя е тази компания и дали има някаква истина. По-вероятно да е част от измислиците свързани с невероятните качества на руската авто-техника каквито тя на практика няма. От качеството на УАЗ дори и самите руснаци са потресени. Покупката на руски автомобил беше и си остава голям компромис.



П.С. Отдалечаваме се от темата и го казвам преди да дойде някой за да ми обяснява, че политизирам.

Тема "spam - При какви минусови температури реално замръзва нафта/бензин в резервоара?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: