Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
нед яну 28, 2024 12:06 pmD.Kalchev написа:
.... Покупката на руски автомобил беше и си остава голям компромис.


П.С. Отдалечаваме се от темата и го казвам преди да дойде някой за да ми обяснява, че политизирам.
И кво от това, дърто мрънкало?! Нещо ново, обясни ни го на професионално ниво или какво?!
"Престъпваш правилата" но се застраховаш, тъй ли?! Е от такива....................................

Знаеш ли кво е Пухльо?! Ако не знаеш, иди в битовката на градски (селски) транспорт, да ти обяснят без задръжки! Който си избереш.

Само за пример;
Знам една дърта кака, която по онова време смени гарнитура на Баркас, на пътя, с подръчни материали, и си довърши курса.
Ти вероятно си с други, по отговорни умения и знания, но на практика за никъф уй не ставаш.

Миришеш на офицер от запаса, работил на не особено отговорна длъжност и за кратко, преди прехода.
D.Kalchev - специалист
нед яну 28, 2024 12:16 pmТрифон П.Трифонов написа:

...

Миришеш на офицер от запаса, работил на не особено отговорна длъжност и за кратко, преди прехода.
Не си добре с обонянието. Нямам желание да се карам или споря, потърси някой друг. :-D
vlax - майстор
нед яну 28, 2024 12:16 pmТрифон П.Трифонов написа:
И кво от това, дърто мрънкало?! Нещо ново, обясни ни го на професионално ниво или какво?!
"Престъпваш правилата" но се застраховаш, тъй ли?! Е от такива....................................

Знаеш ли кво е Пухльо?! Ако не знаеш, иди в битовката на градски (селски) транспорт, да ти обяснят без задръжки! Който си избереш.

Само за пример;
Знам една дърта кака, която по онова време смени гарнитура на Баркас, на пътя, с подръчни материали, и си довърши курса.
Ти вероятно си с други, по отговорни умения и знания, но на практика за никъф уй не ставаш.

Миришеш на офицер от запаса, работил на не особено отговорна длъжност и за кратко, преди прехода.
Какво пи,бре?
Да не си пил нафта?
kozl - майстор
нед яну 28, 2024 12:06 pmD.Kalchev написа:
Не знам коя е тази компания и дали има някаква истина. По-вероятно да е част от измислиците свързани с невероятните качества на руската авто-техника каквито тя на практика няма. От качеството на УАЗ дори и самите руснаци са потресени. Покупката на руски автомобил беше и си остава голям компромис.

П.С. Отдалечаваме се от темата и го казвам преди да дойде някой за да ми обяснява, че политизирам.
Отдавна и ти и още други сте се отдалечили от темата.
Замръзващата нафта не подбира - руско, скандинавско. В същата компания за която не ти се вярва да е истина, закупи пред зимен сезон една нафта де като застуде и стана на пача и всичката дизелова техника умре. То съветска, скандинавака всичко дизел замръзна заедно с нафтата.
Е не всичко трактора Т130 и аз не знам как я дъвчеше тази спачена нафта и работеше с нея, само че без филтър и с подгрев на ГНП.
нед яну 28, 2024 12:05 amD.Kalchev написа:
Пълна загадка е как живеят в Канада и как се оправят в Скандинавия без тия чудеса на техниката? :?
Две години бях танкист в казармата и достатъчно съм се нафтирал там. Даже се изкъпах с нафта, ама нито се хваля за тва нито шъ хваля и съветската техника, но живота ми мина около нея и да се начудиш как за живяли такива като мен с такава техника :?
нед яну 28, 2024 2:33 pmvlax написа:

Какво пи,бре?
Да не си пил нафта?
Пивка е, влахче, хаха.

пп....ъц, исках да кажа- още не се е "спачосала", както го рече Козлинът.
hidrazin - майстор
нед яну 28, 2024 3:50 pmkozl написа:
Две години бях танкист в казармата и достатъчно съм се нафтирал там.
На какви модели танкове? От Т-55 нагоре не бяха ли многогоривни/мулитигоривни?
То точно нафтата е причината стара руска автомобилна база за армията да е на бензин. Сибир майка... :-D
При много ниски температури и паленето на бензин е проблем.
Дори някои бензинови машини по спомен си имаха подгреватели.
нед яну 28, 2024 12:06 pmD.Kalchev написа:
От качеството на УАЗ дори и самите руснаци са потресени.
Това не е оригиналната "буханка" а някакво ново извращение.
Оригинала е някъде от 1965-а година и на тая новата поне каросерията е 1:1 с оригинала от тези години, но с по-лошо качество.
Независимо от това, недопустимо е в днешни дни да се произвеждат неща от преди 50-60 години с козметични промени.

:partyman:
нед яну 28, 2024 7:07 pmD.Kalchev написа:
нед яну 28, 2024 2:33 pmvlax написа:

Какво пи,бре?
Да не си пил нафта?
Никога не се знае какво могат да ти налеят в битовката на градския транспорт...! :? :-D
Отвара от спарени зелени чорапи.
Ех, сантименти във военния, може и селски, клуб!
MamaMy - майстор
Имат и други съвременни оффроуд машини, но най добрата им си остава Т72. Гледам разхождат и разни камиони Мерцедес, Щайер и подобни. Нали идват на полигона до мен почти всеки ден. За съжаление личния състав се вози на Зил 131, а линейката е същия душегуб Буханка.
емовлаха - специалист
Военната ни техниката е предостатъчна за наличния състав на партизанското движение със или без съпровод на духовия оркестър да напусне пределите на милата ни родина и да пази бойните знамена !!! Да не споменавам за селскопанската авиация и рибарските лодки, че ще се вдигне бойния дух туку виж подхванем някоя патаклама

Тема "spam - При какви минусови температури реално замръзва нафта/бензин в резервоара?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: