Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
gogo7777 - майстор
hidrazin написа:

Грешка! Китайците ПРАВЯТ оригиналните транзистори, диоди и т.н....... А ти от кой китаец ги купуваш е съвсем отделна бира.
Близко до акъла е че не можеш да купиш от Китай качествен транзистор за 50 цента при условие че в Китай същия (качествен) струва 2 долара.
Кат' си толкова отворен, вземи ми покажи еди производител на транзистори, диоди и т.н....... в скапания ЕС.
Ще можеш ли? Не се пъни. Отговорът е НЕ!
От десетилетия в ЕС няма и ЕДНА топилня за силиций и за производство на силициеви "вафли".
Съответно няма и производство на полупроводници. Всичко от Китай, Тайван...
Алооооу, в ЕС даже никъде не се произвеждат кабели за автомобили бре.
Толкова на сериозно са се взели, и всичко са изнесли... :lol:
И сега - хурката. :-D
:partyman:
Аз като казвам китайците имам на предвид "китайците".
Трудно различавам кой транзистор е менте и кой не е. Ориентирам се по цената и взимам поне два пъти по-мощни, от колкото ми е нужно. Така творя моите джаджи, които недолюбваш :wink:

В Чехия гр.Пардубице има завод на Панасоник. Мисля, че правят и чипове. Много българи работят там та от тях съм чувал.
Също има завод точно за автомобилни инсталации и кабели. Не помня в кой град е завода.
:partyman:
Avas_co - майстор
Гога, то и в БГ се правят инсталации за автомобили. Ама нали трябва да върви пропагандата?
hidrazin - майстор
нед фев 11, 2024 9:32 amgogo7777 написа:
В Чехия гр.Пардубице има завод на Панасоник. Мисля, че правят и чипове. Много българи работят там та от тях съм чувал.
Грешно си чувал.
В допълнение към информационно-развлекателните системи и системите за подпомагане на шофирането, Panasonic Automotive Systems произвежда различни автомобилни аксесоари и компоненти за захранване на електрически превозни средства.
Демек правят "радиа" за автомобили - насищат платки и сглобяват аудио/видео за автомобили.
Ник'ви чипове не правят и никога не са правили.
Автомобилни инсталации се "плетат" къде ли не. И в нашия град "плетат" ама жиците идват от извън ЕС.
„Аркомат“ България е подизпълнител на DELPHI AUTOMOTIVE LTD – Турция и произвежда основно кабелни комплекти/снопове за автомобили на VW Group.
Толкоз за производството на чипове и полупроводници в ЕС - НЯМА такова.
Ама стига сме спамили по темата че ето и безполезника, форумния трол пак кацна и се напъва като глист на буца... :-D
:partyman:
P.S. Било пропаганда... Трол. Не вижда по-далеч от течащия си нос.
Ако беше пропаганда, ония тюфлеци от ЕС нямаше да се напъват да отпускат 50 милиарда евра за възстановяване производството на чипове и полупроводници.
Същото производство което сами си унищожиха/изнесоха в Азия.
Стратегията на Европа за стимулиране индустрията за полупроводници
Троле, вземи се образовай малко и стига си чел жълти вестници и тъпия фейс...
gogo7777 - майстор
Дреме ми къде ги правят. За мен е добре да знам откъде мога да си купя оригинални електронни компоненти надребно.
:drinkers:
Плахо да попитам- Гога, рече- остави "чиста".
viewtopic.php?f=56&t=23365&start=4260#p1156139
Да приемем, че я дезинфекцираш, с тези два поредни поста, обилно поляти с технически течности и спам?!
Avas_co - майстор
нед фев 11, 2024 11:14 amhidrazin написа:
нед фев 11, 2024 9:32 amgogo7777 написа:
В Чехия гр.Пардубице има завод на Панасоник. Мисля, че правят и чипове. Много българи работят там та от тях съм чувал.
Грешно си чувал.
В допълнение към информационно-развлекателните системи и системите за подпомагане на шофирането, Panasonic Automotive Systems произвежда различни автомобилни аксесоари и компоненти за захранване на електрически превозни средства.
Демек правят "радиа" за автомобили - насищат платки и сглобяват аудио/видео за автомобили.
Ник'ви чипове не правят и никога не са правили.
Автомобилни инсталации се "плетат" къде ли не. И в нашия град "плетат" ама жиците идват от извън ЕС.
„Аркомат“ България е подизпълнител на DELPHI AUTOMOTIVE LTD – Турция и произвежда основно кабелни комплекти/снопове за автомобили на VW Group.
Толкоз за производството на чипове и полупроводници в ЕС - НЯМА такова.
Ама стига сме спамили по темата че ето и безполезника, форумния трол пак кацна и се напъва като глист на буца... :-D
:partyman:
P.S. Било пропаганда... Трол. Не вижда по-далеч от течащия си нос.
Ако беше пропаганда, ония тюфлеци от ЕС нямаше да се напъват да отпускат 50 милиарда евра за възстановяване производството на чипове и полупроводници.
Същото производство което сами си унищожиха/изнесоха в Азия.
Стратегията на Европа за стимулиране индустрията за полупроводници
Троле, вземи се образовай малко и стига си чел жълти вестници и тъпия фейс...
Добре кремълски боте, аре сега стига си цапал темата с плюнките ти към ЕС.
hidrazin - майстор
А така, Браво. Научи се да четеш и най-важното - да мислиш. Неща дето много-много не ти се отдават.
:partyman:
P.S. Съжалявам за оффтопа ама така става когато налазят тролове.
Avas_co - майстор
нед фев 11, 2024 4:23 pmhidrazin написа:
А така, Браво. Научи се да четеш и най-важното - да мислиш. Неща дето много-много не ти се отдават.
:partyman:
P.S. Съжалявам за оффтопа ама така става когато налазят тролове.
Оф, тоя докога ще бъде търпян?
Нещо бащиния ли му е форума или му се е дала платформа, да си сее пропагандата във всяка тема?
Andri01 - майстор
Питай Virtex, но едва ли ще ти отговори. Според него всеки ,който не му се четка и е с мнение различно от неговото е трол.

Тема "spam - Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: