Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
Andri01 - майстор
Чапи,не мислиш ли,че "стажа" във форума с 16К, 20К писаници / от които 2/3 глупости, заяждания и обиди/ имат нещо общо с интелекта на човека. Бройката НЕ е правопропорционална на умствения - ЛИПСТВАЩ багаж!
chapara - майстор
пет фев 09, 2024 10:14 pmAndri01 написа:
Чапи,не мислиш ли,че "стажа" във форума с 16К, 20К писаници / от които 2/3 глупости, заяждания и обиди/ имат нещо общо с интелекта на човека. Бройката НЕ е правопропорционална на умствения - ЛИПСТВАЩ багаж!
Не говоря за брой мнения, за стаж говоря!
Avas_co - майстор
пет фев 09, 2024 10:23 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет фев 09, 2024 10:11 pmAvas_co написа:
...това с кабелите е много логично, ако малко от малко си в час.
Ако ти е първи електрожен, нормално да мрънкаш.
Има хора, които вече си имат кабели и не са им нужни други.
Или пък, всеки има различни предпочитания за ръкохватка.
"Това, с кабелите", както и "предпочитания за ръкохватката", ако наистина си в час, няма да пишеш това. Коментираните, евтини машинки се продават с нещо като кабели и ръкохватка.
Пансим прави качествени машини, а който е в час го е оценил и си купува качествени кабели, ръкохватка....
Някои профани просто си купуват машината и с мръньканье си докупуват евтина периферия, за неотговорни дейности.
Други, подобни профани, мрънькят щото не се предлагали машините с китайски телчици.
Трифоне, пак си на всяка манджа мерудия.
Имам машина от Пансим, имам и други машини.
Вземи млъкни поне веднъж, не се върти света около теб.
B0bi - специалист
съб фев 10, 2024 9:03 amТрифон П.Трифонов написа:
И кратко, О!
Това е - голямата работа си - да видиш сгрешена една буква и да се разпишеш :lol: Не си смешен, жалък си!
Ок.

Поглед имам върху само два, тип "хасковски".
По отношение работата им, вече споделих мнение, което е косвено- видях как работят в ръцете на заварчик.
Кабелитеи щипките им обаче не стават. На "жълтият" и байонетите. Вече похарчих допълнително финикийци.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на съб фев 10, 2024 5:33 pm, променено общо 2 пъти.
gogo7777 - майстор
Трифоне, спри се. Боби сподели мнение, което е резонно за темата. Не вкарвай темата в твоето любимо русло :axe:
Бля бля в другите теми......тая остави "чиста"......Разбано?!! :drinkers:
hidrazin - майстор
Я, забавна тема. Моя скромен принос с условието че не ползвам електрожен ежедневно а по-скоро епизодично. За дреболии.
Март 2019-та купих китаец за 110 кинта с доставката до в къщи.
Разбира се само с букси но без кабели, щипки, маса... и никакви бонуси като ръкавици, маски...
Но това си беше ясно и точно обявено от търговеца.

Прикачен файл:
Електроженче 1.jpg

Естествено за тия кинти няма как да стигне онези 250А нооо... работи. И още работи след 5 години (поне работеше до миналото лято/есен :-D ).
Да си дойдем на въпроса - Защо НЕ КУПУВАМ и скоро НЯМА ДА КУПЯ българско? В конкретния случай - електрожен.

Ми как да купя бе хора? Да разгледаме сайтчетата на препоръчаните:
"АИГ-Заваряване" ООД
Прикачен файл:
АИГ-Заваряване ООД.png

Доста скръб в техния сайт. Където и да кликнеш отваря някакъв PDF с ценова листа на няколко (3-5-7-12...) артикула заедно.
От там нататък таратанци - не можеш да отвориш по-подробни спецификации на даден продукт.
Няма начини и цени за доставка.
Ценовата им листа за изтегляне е от края на КОВИДА... :-D
Плюсове - макар и на общия каталог има някаква информация за комплектация - дължина и сечение на кабели.
Но пък няма информация дали са с ръкохватки и "маси". Щото никой не ми гарантира че има.
И не съм длъжен да се обаждам за да се изнформирам.
За толкова саморекламираща се фирма с претенции, плюс и че са производител - сайта им е гола вȯда. [-X


"ИЗА99 - електрожени и заваръчна техника"

Прикачен файл:
ИЗА99.png

Явно малък производител и в това няма нищо лошо. Харесвам ги (малките производители).
Ноооо... всичко спира тук, що се отнася до сайта.
Никаква информация за колмпектация.
Никаква информация за цените дали са с или без ДДС.
Няма начини и цени за доставка.

Та те така. Силно се надавам че двете фирми ще си вземат ... да кажем "поука" а не да ми се цупят.
За техния бизнес ще е полезно. Много полезно. Сега много се пазарува по Нет-а но клиентите искат информация.
Даже и ако може клипчета е още по-добре.
С господин Бърдарски сме се чували. Много свестен мъж и се надявам че ще оцени написаното.
Ай лека ... утрин.
:partyman:
P.S.
пет фев 09, 2024 5:09 amB0bi написа:
В последния момент разбах, че го дава без кабели, ръкохватка и щипка за масата. Не били скъпи ... Ми не са толкова, но това е редно да е обявено предварително.
Абсолютно! Колко да не са скъпи? За малък електрожен не признавам кабели под 25mm² медни.
Примерно хубав кабел е ШКГД 25mm² ама е над 10 кинта за метър...
Като сметна цената на китайския ми електрожен, то кабели, ръкохватка и "земя" са колкото още един електрожен. :-D
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
hidrazin - майстор
пет фев 09, 2024 5:18 pmgogo7777 написа:
Китайците нямят оригиналти транзистори, диоди и т.н.......лично съм го изпитал. Когато купувам от разни сайтове винаги купувам по-мощни поне х2 та да получа що годе търсеното.
Грешка! Китайците ПРАВЯТ оригиналните транзистори, диоди и т.н....... А ти от кой китаец ги купуваш е съвсем отделна бира.
Близко до акъла е че не можеш да купиш от Китай качествен транзистор за 50 цента при условие че в Китай същия (качествен) струва 2 долара.
Кат' си толкова отворен, вземи ми покажи еди производител на транзистори, диоди и т.н....... в скапания ЕС.
Ще можеш ли? Не се пъни. Отговорът е НЕ!
От десетилетия в ЕС няма и ЕДНА топилня за силиций и за производство на силициеви "вафли".
Съответно няма и производство на полупроводници. Всичко от Китай, Тайван...
Алооооу, в ЕС даже никъде не се произвеждат кабели за автомобили бре.
Толкова на сериозно са се взели, и всичко са изнесли... :lol:
И сега - хурката. :-D
:partyman:
Avas_co - майстор
И тая тема отече, щом се почна с пропагандата.

Тема "spam - Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: