• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
slavi_12 - помощник
Ако вземем за пример шкафа с мивката, който е 500мм и вдигнем височината на 780мм за страница, това изчисление правилно ли e?
Прикачен файл:
razmer.jpg
razmer.jpg (76.27 KиБ) Видяна 2006 пъти
radius - майстор
Добре е страниците да лягат на дъното, от гл.т. на товароносимост.
slavi_12 - помощник
ср май 31, 2023 10:08 amradius написа:
Добре е страниците да лягат на дъното, от гл.т. на товароносимост.
Благодаря за съвета! В този случай така правилно ли е?
Прикачен файл:
razmer2.jpg
razmer2.jpg (84.53 KиБ) Видяна 1991 пъти
miliad - майстор
За мивката при кант 1мм/ размер без канта
Страница. 780х550- 2бр при тази дълбочина ще трябва да изрежеш отвори за маркучите на миялната.
Дъно -464х 550
Царга горе задна 464 х100 -1бр
Евентуално рафт 464 х 300
Евентуално гръб 700х495 (ако се кове челно) и ако остане нещо от него след като го надупчиш за ВиК.
Врата 753 х 495.
С дъно покриващо страниците е сложно за смятане с кантовете.
Вземи крак подпиращ и страницата, това е достатъчно. Плота е лек.
Ако беше каменен, тогава съм съгласен варианта на Радиус.
И последно не бих избрал Роси или Салекс за разкрой. Много са тегави като организация и срокове. Има достатъчно други фирми които кроят.
Последна промяна от miliad на ср май 31, 2023 2:32 pm, променено общо 2 пъти.
brum - майстор
Един съвет за кантовете - Вратичките и челата дето са видим отпред кантирай с 2мм кант. Там където не са челно, но има кантове - 1мм.

Кант 2мм е с по-голямо заобляне. Вратичките и челите панели като са с него не можеш да се одраскаш. На 1мм ако е там канта е тънък, с малко заобляне и драска при среща с ръба.

Там където не се очаква да има среща с ръката слагай 1мм.

Това е грешка дето допуснах при моята кухня.
slavi_12 - помощник
ср май 31, 2023 2:17 pmmiliad написа:
За мивката при кант 1мм/ размер без канта
Страница. 780х550- 2бр при тази дълбочина ще трябва да изрежеш отвори за маркучите на миялната.
Дъно -464х 550
Царга горе задна 464 х100 -1бр
Евентуално рафт 464 х 300
Евентуално гръб 700х495 (ако се кове челно) и ако остане нещо от него след като го надупчиш за ВиК.
Врата 753 х 495.
С дъно покриващо страниците е сложно за смятане с кантовете.
Вземи крак подпиращ и страницата, това е достатъчно. Плота е лек.
Ако беше каменен, тогава съм съгласен варианта на Радиус.
И последно не бих избрал Роси или Салекс за разкрой. Много са тегави като организация и срокове. Има достатъчно други фирми които кроят.
Много благодаря!
Може ли само да попитам защо врата се смята с 5мм, нали се оставят по 2мм от двете страни, т.е 4мм, за да знам за останалите?
Коя фирма за разкрой бихте ми препоръчали в Пловдив или Стара Загора, че ми е по близо?
slavi_12 - помощник
ср май 31, 2023 2:20 pmbrum написа:
Един съвет за кантовете - Вратичките и челата дето са видим отпред кантирай с 2мм кант. Там където не са челно, но има кантове - 1мм.

Кант 2мм е с по-голямо заобляне. Вратичките и челите панели като са с него не можеш да се одраскаш. На 1мм ако е там канта е тънък, с малко заобляне и драска при среща с ръба.

Там където не се очаква да има среща с ръката слагай 1мм.

Това е грешка дето допуснах при моята кухня.
Благодаря за съвета, задължително ще го спазим.
miliad - майстор
ср май 31, 2023 3:02 pmslavi_12 написа:
ср май 31, 2023 2:17 pmmiliad написа:
За мивката при кант 1мм/ размер без канта
Страница. 780х550- 2бр при тази дълбочина ще трябва да изрежеш отвори за маркучите на миялната.
Дъно -464х 550
Царга горе задна 464 х100 -1бр
Евентуално рафт 464 х 300
Евентуално гръб 700х495 (ако се кове челно) и ако остане нещо от него след като го надупчиш за ВиК.
Врата 753 х 495.
С дъно покриващо страниците е сложно за смятане с кантовете.
Вземи крак подпиращ и страницата, това е достатъчно. Плота е лек.
Ако беше каменен, тогава съм съгласен варианта на Радиус.
И последно не бих избрал Роси или Салекс за разкрой. Много са тегави като организация и срокове. Има достатъчно други фирми които кроят.
Много благодаря!
Може ли само да попитам защо врата се смята с 5мм, нали се оставят по 2мм от двете страни, т.е 4мм, за да знам за останалите?
Коя фирма за разкрой бихте ми препоръчали в Пловдив или Стара Загора, че ми е по близо?
Махам 3мм фуга от врата,защото имаш поредица от съседни врати.
Колко ще е дебел канта зависи от материала. Повечето модерни декори гланц и мат нямат 2ка.

За Пловдив "Мебелин" са едни от най-прецизните и скъпи съответно. Но са и най- удобни за хора като вас с наличието на изложбена зала.
"Съливер"са на късмет.
Има и други, но те са повече за хора, които знаят какво правят.
brum - майстор
Човека е писал за Салекс и Роси. В Салекс гаранция имат "лъскави" материал с 2мм кантове. МДФа с анти-фингър покритие дето ми е на вартичките е така.
miliad - майстор
ср май 31, 2023 5:33 pmbrum написа:
Човека е писал за Салекс и Роси. В Салекс гаранция имат "лъскави" материал с 2мм кантове. МДФа с анти-фингър покритие дето ми е на вартичките е така.
Отбелязвам факта, че сайтовете на Роси , Салекс, Евротрейдинг и Мобили са ми перманентно отворени на браузъра. Знам какво предлагат.
  • 1
  • 2

Тема "Проект на кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: