Мечтата на всяка домакиня
chapara - майстор
99% от гофрите са музикални😀, затова още първия отговор беше PVC. Дори гофрена мека връзка за вода е музикална при максимален дебит.
MamaMy - майстор
чет май 23, 2024 12:54 ampipilica написа:
Слагай е такъв https://praktiker.bg/bg/Aksesoari-za-ve ... 0/p/447417 абсолютно ти е достатъчен, хем ще си ползваш и шкафовете.
Пиплик, тук вече тотално го удуши тоя аспиратор. Той направен за ф150, принудително го скопяват с 20 и кусур процента на ф110, пък ти направо го закопа с тоя профил ф85. Той накрая и пушека от една свещ няма да може да дърпа.

110x55=6050mm2
3,14x55x55=9498mm2
pipilica - майстор
Така стоят нещата. Не че ако тури гофре 125 ще има повече тяга, отделно че гофрето има доста турболенция вътре заради рошавите стени, пък и като го посмачка тук-там и те тека, пък и много зависи до къде ще го кара тоя въздух, едвали ще слага скара на дървени въглища отдолу. Аз имам три абсорбера с такъв въздухопровод и си работят чудесно, но и трите са през дупка в стената и на улицата, като най-дългия е към 3 метра, номера е да вкара поне малко пара в комина от там тягата на комина върши повече работа. Ако си мислиш че тия анемични вентилатори могат да изкарат някъв въздух през комин на панелен блок, най им се радвам на тия дето монтират по панелните бани някви скъпи и си мислят че има файда, е да отива у комшията отгоре, тва е щото отдавна са откраднали общия вентилатор дето е на тавана.
Svezar - специалист
А как точно се прокарва ПВЦ тръба 2,40 ПРЕЗ а не НАД шкафовете, понеже човека ще ги дупчи за да мине !? Или ще правим тетрис: парче-муфа, парче муфа :)
chapara - майстор
А защо не, хем лесно ше разглобява за почистване?
gogo7777 - майстор
Някой идиот е "проектирал" мифката да е под комина, а печката някъде на майната си..... май жена е проектирала кухнята :lol:
pipilica - майстор
чет май 23, 2024 6:41 pmSvezar написа:
А как точно се прокарва ПВЦ тръба 2,40 ПРЕЗ а не НАД шкафовете, понеже човека ще ги дупчи за да мине !? Или ще правим тетрис: парче-муфа, парче муфа :)
ср май 22, 2024 12:55 pmamxcs написа:
Още не съм ги монтирал. Няма алтернатива :(
Гадното е, че шкафовете ще станат почти неизползваеми. Те са с размери 30х40см.
Гледах и правоъгълна тръба 204/60, но ми се струва скъпо :(
Ще ги монтира след като сложи парче тръба в няколко шкафа завинтени един за друг.
Svezar - специалист
чет май 23, 2024 10:01 pmpipilica написа:
Ще ги монтира след като сложи парче тръба в няколко шкафа завинтени един за друг.
Ти това сериозно ли го предлагаш !?
miliad - майстор
Пак от нищо и никакво ще стане 5 стр тема.
На автора изходната тръба му е канална ф110 ,сиреч ф 105 вътре. Така че, дали ще закара ф120 гофре или ф 100 ПВЦ е все тая за сечението. Ще вдигне с малко скороста на въздушният поток. И?
Разликата е, че гофрето ще направи 3 корема по трасето и като го издуе аспиратора ще трака като кастанети по всичкото натурия около него в шкафовете.
И да, ПВЦ въздуховода ще го вкара на отделни сегменти свързани с муфи една за друга.
И какво от това?
9 лв в повече.
pipilica - майстор
чет май 23, 2024 10:05 pmSvezar написа:
чет май 23, 2024 10:01 pmpipilica написа:
Ще ги монтира след като сложи парче тръба в няколко шкафа завинтени един за друг.
Ти това сериозно ли го предлагаш !?
Да, що къв е проблема. Аз навремето съм монтирал и по 1.5 метра шкаф висок 72 см като няма друга опция.
Когато искаш да направиш нещо, търсиш начин.
Ако даде некви размери и неква скица на кухнята и шкафовете ще е по-лесно да се намери решение на въпроса, пък и да каже къде ще ходи тоя въздух. Все пак 10 години съм работил професионално изработка и монтаж на кухни и други мебели.

Тема "Въпрос за тръба на абсорбатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: