• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
gibson58 - специалист
Трябва ми съвет какво да гледам при попукпа на фурна за вграждане и отделно котлони стъклокерамика. За функциите съм наясно,въпросът ми е относно марка или други някакви "скрити" екстри , неща. Разбрах,че е хубаво да е от неръждаем корпус. Гледах в един магазин https://www.technoarena.bg/product/furn ... -boei68161
че има за по 300-400лв. ханса с 5г. гаранция, но не знам дали си струват. Иначе няма специални изисквания към фурната и котлоните,само фурната да е с вентилатор вътре.
plamen6703 - майстор
Гледай какъв уред можеш да си позволиш като цена и колкото е по-дълга гаранцията, толкова по-добре за теб!
Успех! :partyman:
Димитър Димов - специалист
пет май 17, 2019 5:05 pmgibson58 написа:
Трябва ми съвет какво да гледам при попукпа на фурна за вграждане и отделно котлони стъклокерамика. За функциите съм наясно,въпросът ми е относно марка или други някакви "скрити" екстри , неща. Разбрах,че е хубаво да е от неръждаем корпус. Гледах в един магазин https://www.technoarena.bg/product/furn ... -boei68161
че има за по 300-400лв. ханса с 5г. гаранция, но не знам дали си струват. Иначе няма специални изисквания към фурната и котлоните,само фурната да е с вентилатор вътре.
Сервиз и гаранция.В днешно време 90% от уредите са турско или китайско производство,само че за някой си плащаш и кефа да се фукаш че на фурната ти стои надписа "еди що си"
Chefo77 - майстор
Да ти кажа ли аз какво си взех? Ето такава. Тройно стъкло, кръгов реотан, телескоп, плавно затваряне, каталитични панели. Всичко, което го имат доста по-скъпите марки. Жената е супердоволна. Имам пералня (вече трета) и сушилня на същата марка, нула оплаквания. И плотът (газ/керамика) щеше да е на Беко, но много тъпо е измислено разположението на бутоните спрямо газовите котлони, подозирам нагряване от разсеяната топлина.
Кел файда да ти е неръждаем корпуса, а да изгние муфела ;)
kozl - майстор
Съвет :?
Когато купувахме, а то бе преди > от 10 г. търсехме да е с вътрешен вентилатор. При нас особеното е, че плота е гранит в-у стоманена конструкция, а котлоните са над фурната и фурната за вграждане трябваше да е по-ниска, за да остане височина за пропадането на котлоните в плота. Преграда м-у тях няма. И избора секна.
Години след това при ремонт за подмяна на корпусния вентилатор, разбрах, че вентилаторите са 2. Един да охлажда корпуса и един да върти въздуха за функцията на самото готвене. Освен вътрешния вентилатор има и допълнителен "турбо" нагревател, който като изгоря и съпружката пропищя. А тя бе свикнала да готви изключително и с неговото действие. Което пък не се отнася до тъщата, че при нея е изгорял от години и тя не се е впечатлила, че некои функции не се получават.
Една равносметка по ремонтите:
Първо, година след гаранцията се скапаха пантите. Явно имаха конструктивен недостатък, защото следващите изглеждаха различно и до сега няма проблеми с тях.
Второ описано в този форум, сдаде охлаждащия вентилатор, за който аз дори не знаех, че съществува.
Трето изгоря турбонагревателя.
Корпуса не е неръждавейка и до сега не се е пробил, но това предполагам много зависи от начина на готвене и почистване.
Скоро обикалях наглеждайки фурните за вграждане, че наближава избор за по-малкия син.
Това, което ме интересува:
- два вентилатора + турбо нагревател (грила не ползваме)
- плъзгачи с лагеруване за тавите
- амортизатор при затваряне на вратата
Интересно до сега само на една фурна се натъкнах да е от неръждаема ламарина, но цената минаваше 1000 лв.
Другото е, че не съм огледал фурните с врата тип шкаф, но и техните цени са от високите, та за тва сигурно ги заобикалям :?
Та ако трябва да се изказвам за Хансата - с един вентилатор - НЕ. Турбото си е екстра полезна, а този нагревател изисква и вентилатор.
gibson58 - специалист
съб май 18, 2019 12:54 amChefo77 написа:
Да ти кажа ли аз какво си взех? Ето такава. Тройно стъкло, кръгов реотан, телескоп, плавно затваряне, каталитични панели. Всичко, което го имат доста по-скъпите марки. Жената е супердоволна. Имам пералня (вече трета) и сушилня на същата марка, нула оплаквания. И плотът (газ/керамика) щеше да е на Беко, но много тъпо е измислено разположението на бутоните спрямо газовите котлони, подозирам нагряване от разсеяната топлина.
Кел файда да ти е неръждаем корпуса, а да изгние муфела ;)
Хареса ми и я взех :). Мерси за съвета
torbalan - Дървен философ
И аз, като Стефан, харесвам Беко... Но скъпите им модели.
VLADO66 - майстор
От скоро имам стъклокерамичен плот на Ханза, взет по препоръка на шурея ми, който работи в БГ сервиз, който ги сервизира.Каза, че изработката е солидна, по немски стандарти за където отиват повечето уреди от марката.
krasi92 - майстор
Че тя и фирмата си е от там.
VLADO66 - майстор
Принципно да. Това е бившата Amica, обаче уредите се правят в Полша
  • 1
  • 2

Тема "Избор на фурна за вграждане.Hansa?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: