• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Мечтата на всяка домакиня
pi6ligara - специалист
съб юни 15, 2019 4:57 pmplamen6703 написа:
съб юни 15, 2019 10:06 ampi6ligara написа:
Абсолютно нищо, не съм казал че е лош, просто според това, което ми обясниха компресора на ЛГ-то е по-добър, защото е линеен.
"Линейният" компресор е към 4-5 пъти по-скъп от обикновените компресори, наложи ли се ремонт трябва да се търси същият компресор като оригиналният на хладилника, което прави ремонта неизгоден, защото не се знае новият компресор колко ще изкара, а е скъп. Фактора "икономия" на ток при такива компресори се губи на момента, в който се наложи смяна на такъв компресор.
Както се казва всяко нещо си има предимства и недостатъци, по принцип няма не оплюта марка техника и всички "разбират" от техника :)
Продавачите на такава техника нищо не разбират от техника, говорят клишета, ако ги попиташ какво значи инверторен линеен компресор, ако са по-умни ще избягат от отговор, по "компетентните" ще ти напълнят главата с откровени глупости! :partyman:
Линейният компресор си има 10 години гаранция, ако се прецака след това няма да сменям компресора, а целия хладилник. За продавачите съм абсолютно съгласен, но конкретно за този продавач мога да кажа, че разбираше от хладилници и компресори. Разликата между Самсунга и ЛГ-то с линейния компресор беше точно 7лв. Когато замених стария си, не инверторен хладилник Горение с въпросното ЛГ разликата в месечната ми сметка беше, ако щете вярвайте 25лв и така си остана. Хладилника е супер безшумен, не замръзва, не умерисва храната и е икономичен, за мен като потребител продавач-консултанта си е свършил работата щом аз(клиента) съм останал доволен. :partyman:
plamen6703 - майстор
съб юни 15, 2019 5:54 pmpi6ligara написа:
Линейният компресор си има 10 години гаранция, ако се прецака след това няма да сменям компресора, а целия хладилник. За продавачите съм абсолютно съгласен, но конкретно за този продавач мога да кажа, че разбираше от хладилници и компресори. Разликата между Самсунга и ЛГ-то с линейния компресор беше точно 7лв. Когато замених стария си, не инверторен хладилник Горение с въпросното ЛГ разликата в месечната ми сметка беше, ако щете вярвайте 25лв и така си остана. Хладилника е супер безшумен, не замръзва, не умерисва храната и е икономичен, за мен като потребител продавач-консултанта си е свършил работата щом аз(клиента) съм останал доволен. :partyman:
Никъде не пише, че инверторният компресор е задължително с 10 год. гаранция.
При положение, че пишеш това
...нищо не разбирам от хладилници и миналата година, като купувах се бях засилил за един Самсунг с диспенсър, но човека в магазина беше доста грамотен, което между другото се случва доста рядко...
Няма как да знаеш дали продавача разбира от хладилници и дали съветите му са професионални!
Имам хладилник "Самсунг" с "линеен" компресор, от любов към спорта му бях окачил един електромер за известен период от време да покажа на жената какъв икономичен хладилник е купила!
Не можах да го видя да пада под 700-750 вата на денонощие, лятото около и малко над 900 вата.
На табелата можеш да прочетеш какво пише на твоя "икономичен" хладилник и да пресметнеш разликата, ако не ми вярваш може да окачиш един електромер и да провериш :-D наистина от всичко изброено работи само безшумно.
Сметката ми за ток е различна и не е критерии за икономичност, сметка под 120-130 лв. сме имали, когато ходим на почивка.
Икономични към електроенергия са само електроуредите, които не се включват в електрическата мрежа! :partyman:
miroki - майстор
25 лв. разлика, може, ако старото е било фризер ракла. Аз смених моя 20 Тина годишен зануси160+120 литра. Гореше към 19 лв ток, то това му е максимума. С два компресора. Имаше провиснали врати и седеше леко отворен. Стегнах си го и го ползвам на друго място.
Самсунга гори около 7 лв. Мисля е 200+99л.Естествено веднага го закачих, към любителска измервачка.
Но всичко зависи колко често се отваря и най-вече, колко месо са слага за замразяване. А аз замразявам доста. А лошото е, че е горещо у нас и зимата.
Но определено не е безшумен. Спя в същата стая и имам реални наблюдения. И коментар за безшумност очаквам само от човек, който спи в стаята с хладилника. Денем почти никой нищо няма да чуе
pi6ligara - специалист
:-D :-D :-D Хора вие май не можете да ме разберете, аз не споря и не искам да си налагам мнението на никого, купил съм си нещо, от което съм останал доволен, като обикновен потребител и го препоръчах на човека, това е. Аз моето го ползвам като хладилник, нямам желание да му закачам електромери, да му меря децибелите с професионален уред и тем подобни. Спал съм в кухнята 1 месец миналото лято, докато правехме ремонт на спалнята и за мен си е безшумен. Старото Горение не е ракла, нито с 2 компресора или без врати, не му знам модела, знам че е набор на баба ми сигурно, още си бачка, но го ползвам за шкаф. Тока ми падна с 25лв и това е, пак казвам, не искам да споря, да се заяждам или да снимам фактури за да доказвам на някого нещо. Това е просто един хладилник, а не ракета. Дано човека си купи каквото му е на сърце. Поздрави!
miroki - майстор
Разбрах те, не се коси. Много ми се видя разликата за това писах.
Реално си горят повече от написаното. И моя се води около 4,50 на месец, но си прави 7 лв. в горещи помещения.
И твоя ще е около 5 лв. поне. А стария 30 лв. за да направи 25 лв. разлика.
...
Като цяло Нофрост ми харесва, фризера вече няма лед. А в хладилника и преди нямах, понеже се саморазмразяваше, но при нофрост е доста по-добре охлаждането, и се разпределя в целия хладилник равномерно, освен в секцията за зеленчуци. Реално с няколко дена издържа повече всичко.

Недостатък е при отворите постъпва много студен въздух и може да замрази нещо. Но те са високо.
Компресора работи почти постоянно.
gibson58 - специалист
пет юни 14, 2019 5:34 pmplamen6703 написа:
Не ми харесва Бош точно заради компресора, както и заради това, че Бош често навестяват сервизите за ремонт по "електрониката". На теб не ти хареса Liebherr, не ти хареса LG /доказани марки/, не ти харесва и Беко, в което няма нищо лошо :)
В крайна сметка избора е твой и ще купиш каквото душа ти иска.
Желая ти успешен избор и безаварийно ползване! :partyman:
Кога съм казал ,че не ми харесват беко,либхер и ЛГ? Всички са ми еднаки и точно затова пуснах темата по -запознатите да дадат съвет.Затова и те попитак защо ти харесва посоченият от теб, но ти така и не обясни.

Отказах се май от боша. Вчера гледах по телевизията реклама на някакъв модел либхер със 7 г. гаранция.Някой знае ли модела?
И колегата със самсунга с 10г. на компресора би ли посочил точният модел?
plamen6703 - майстор
ср юни 19, 2019 2:13 pmgibson58 написа:
Отказах се май от боша. Вчера гледах по телевизията реклама на някакъв модел либхер със 7 г. гаранция.Някой знае ли модела?
Твърде вероятно е накрая да се откажеш и от покупка на нов хладилник. Като гледаш нещо по телевизията гледай дали пише "реклама" или "промоция" и колкото се може по-внимателно, ако става дума за такива неща :)
Чети тук какво пише за "7 г. гаранция" https://blog.liebherr.com/domakinski-ur ... -liebherr/ .
Внимавай много като ходиш по магазините да не повярваш, че може да си доплатиш за допълнителна "гаранция" и примерно от 3 години да се "подсигуриш" с още две години "гаранция". Сключваш застраховка и след това си търсиш гаранцията от застрахователят, ако го улучиш в настроение да ти я уважи! :partyman:
miroki - майстор
Сега съм с телефона и малко трудно за търсене. Мисля е този модел, но като, че моя бе висок 185. Помня, че мерих да влиза прав през вратата, че не мога да накланям в коридора. Те всички имат такава гаранция. Моя няма ледогенератор.
https://www.technomarket.bg/hladilnitzi ... f-09126807
Май е ето този:
https://www.technomarket.bg/hladilnitz ... -09126722
miroki - майстор
Не съм го уцелил. Сега му гледах номера вътре.
Има и дисплей да задаваш температурата, като на 1 вия. А съм избрал модел без.
Номера е този:
RB31FDRNDSA
280 kWh год. уж.
https://www.technomarket.bg/hladilnitzi ... f-09126721
D103314 - специалист
Аз съм фен на LG. Преди 17 години си взех първия No frost на пазара, изкара ме 13 години, и го дадох в едно заведение /още е безотказен/. Преди 4 години си взех тигъра на снимката, с ледогенератор без връзка с водопроводната мрежа. Слагам му вода минала през осмоза, леда е кристален. ....ама си трябва място. Не влиза в асансьора. Докараха ми го от Бургас точно на 31.12.2015г на обяд. Добре, че намерих четирима роми да го качат по стълбите до 4-тия етаж... :-D :-D :-D
https://www.pazaruvaj.com/hladilnici-c3 ... 205722769/

Прикачен файл

64589153_350907268905258_3256743258105053184_n.jpg
64589153_350907268905258_3256743258105053184_n.jpg (53.27 KиБ) Видяна 4355 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Избор на хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: