• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Предстои ми основен ремонт на кухня. Смятам да усвоя външната тераса като махна вратопрозореца и стената под него. Кофтито е, че ще ми останат 60см от двете страни, които са от носеща стена и няма да мога да махна. Имам и една чупка на едната стена, с която нещо не мога да се преборя-явно ще ми трябва индивидуален проект за мивка плот и прочие. Но като цяло нещо не мога да си представя разположението на всичко в кухнята и най вече къде да сложа маса със столове или чглов диван с маса, така че да не стане прекалено тясно.
Ще приложа скица с размерите на стаята - дано някои има идеи.
Склонна съм да преместя мивката и на друга стена стига да спечеля място.

Прикачен файл

КУХНЯ1.gif
КУХНЯ1.gif (5.86 KиБ) Видяна 8280 пъти
Emerald - модератор
===
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 1:10 am, променено общо 2 пъти.
[quote="Emerald"]Мария, размерите ти нещо не са както трябва.

В лявата страна имаш 50 см.+165см+ 100 см.(от балкона) =275 см.
Вдясно - 275см (лошо се вижда) +100 см(от балкона)= 375 см.

Кое е вярното :?:

Първо се извинявам за ужасния чертеж. Иначе размера на дясната стена е : 215+ 100 (терасата). Терасата дефакто като я мерих е 120 см, но написах 100 защото ако пренеса радиатора, които в момента е под вратопрозореца сигурно ще се загубят сантиметри.
А в ляво е 50 + 65+ 100=315 см.

За пералнята нямам друго помещение, затова и нея трябва да я сложа няъде в кухнята. Имам още печка тип Раховец (засега ще карам с нея и малък хладилник с размери 60x60x150.
Мивката плот е ужасна и съм пропуснала да я измеря, защото мислех да я махна и да се направи нова. Но вратата с касата е 90 см. Значи стената където е мивката е 170 см. Понастоящем място за пералнята е предвидено м/у мивката и вратата. Мислех и за вариант да пренеса мивката и плота на лявата стена , ама пак нещо немога да си го представя. Като цяло искам максимално свободно място за да мога да сложа някъде маса и столове без да се блъскаме в тях и плот макар и по-малък.
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 1:09 am, променено общо 1 път.
Emerald написа:
50 + 65+ 100=315 см.

Какво е това равенство? 50+65+100= 215.
Уфф, имам предвид 50+165+100. И да двете са по 315 см.


За съжаление няма къде да сложа другаде пералнята - банята малка, коридора тесен... просто няма къде. За печката и миялната... В нашето семейство се яде толкова малко вкъщи, че просто нямам нужда от миална. Раховеца... де да знам...мислех по едно време да го сложа на терасата и там да готвя... А и честно казано средствата са ми ограничени - току що купихме жилището и там ни отидоха почти всички пари. Кухнята ми трябва не толкова луксозна, колкото практична. Проблема ми е основно как да разположа всичко в тази малка кухня.
Помагай, че зима ще дойде докато се наканя да почна ремонта.
Стената на мивката-плот е 170 см, а другата стена- от дясно колко е? От дясно имам впредвид гледайки срещу вратата.
Не съм много сигурна какво имаш предвид. Стената вдясно, гледайки срещу вратата е 215 см, перпеникуляр на стената с вратата. А самата врата е на ъгъла.
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 1:09 am, променено общо 1 път.
Emerald написа:
Добре. Да, имах предвид разстоянието от вратата до стената вдясно, но го сметнах-то трябва да е 50 см. (340-30-170-90 =50). Така ли е?
Всъщност не е така. Днес пак мерих стената. 30+165 (мивката както е на чертежа)+ 60(онова разстояние м/у мивката и вратата - ако гледаш към вратата се пада вляво от нея)+ 85 (вратата) =340
Emerald написа:
Исках да попитам също...останала ли е някаква засечка по тавана- част от бившата стена към балкона или по тавана е напълно изравнено и остатъци са само страничните стени от по 60 см.?
Да, останала е. Ще стане като арка. А страничните стени, които остават са с размери 60 x 25
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 1:06 am, променено общо 1 път.
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 1:06 am, променено общо 1 път.
onion - специалист
леле , супер , ако направиш такова нещо и за моя хол, куня и спалня направо ще :gott:

нахално от моя страна а
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за разпределението на кухненските мебели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: