Мечтата на всяка домакиня
choko - специалист
Монтиран евтин смесител дефектира скъса се биметална втулка държаща закрепващата гайка на смесителя. Въпроса е че изходните тръби към които трябва да се присъедини смесителя не са съосни и това в комбиняция с ниското качество на смесителя е довело до наводнение. Въпроса е има ли продукт на пазара с който може да се коригира тази несъосност и да се избегне къртене на плочки за монтаж нова муфа за смесителя.
vidrata - специален-специалист
Здрасти.
Дори и на скъп смесител би му скъсал нервите или гайките.
Има продукт който би те спасил и се нарича ПЕРФОРАТОР .
В зависимост от несъосието можеш и да се отървеш но ако е съвсем малко.
Направи си труда да потърсиш има писано по въпроса.
Успех. :)
choko - специалист
предполагам не ми пишеш за къртене но не можах да намеря.
Благодаря за коментара.
vidrata - специален-специалист
Чко имах предвид точно къртене.Иначе с подлагане на повече уплътнения (гумени) може и да стане но ако е минимално несъосието както ти писах.
alfman - напреднал
това си е за раздел ВиК. Питай специалиста за да ти каже :?: =;
Мога да ти помогна ако не се справиш и ако си от София. Но си мисля че няма да ти е нужен перфоратор. Има едни нещица казват им "есове" на майсторски жаргон. Взимаш два и коригираш съосието. Разбира се минуса в случая е че ще изпъкне смесителчя с още около 1,5-2 см от стената на вън, но плюса е че си решаваш проблема без да къртиш ...ти решаваш и запомни няма начин да няма начин стига да знаеш как и да имаш желание да го направиш :wink:
vidrata - специален-специалист
Алф ти би ли го направил така у вас?????? после как ще покриеш тея 2 см и майсторските "есове"
alfman - напреднал
vidrata написа:
Алф ти би ли го направил така у вас?????? после как ще покриеш тея 2 см и майсторските "есове"
човека пита има ли начин да не кърти? аз му давам начин...аз у нас не бих допуснал да не са в съосие... :roll:
vidrata - специален-специалист
Алф здр. ами аз затова може би изглеждам заядлив ,но мисля че по-добре да даваме идеи как да станат нещата красиво и практично, а не "само временно".Как мислиш? отговори ми та да мога да спя споко.
choko - специалист
какви са тия есове не хора покажеъе някоя снимка ако ви се намира. или обяснете повече.
благодаря!
Spokoiniq - майстор
Ексцентрици, има ги в различни дължини.Те обаче няма да помогнат много, тук има несъосие, демек както и да извъртиш ексцентриците(които се слагат за хоризонтиране и обиране на евентуални малки разлики в междуосното разстояние), осите ще са "разногледи".Допустимо малки несъосности се оправят с две гумени уплътнения, но си е селско изпълнение.По-добре поразкърти наоколо(не разбрах разводката с какви тръби е) и намести колена-петите или там с каквото е направено.

Тема "? за смесителя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: