Мечтата на всяка домакиня
valyo - напреднал
Някой правил ли е чекмеджета за кухня с готовите механизми които се продават?
Мислим скоро да почваме с баща ми да правим кухня. Това ще ни е за втори път но предишната нямаше чекмеджета. Въпроса ми е има ли някакава философия при сгобяването и нужно ли е допълнително дърводелско обурудване :? - за предишната бяха достатъчни ел. трион, бормашина, винтоверт, 2 стяги и малко ръчни приспособления за подпиране на горния ред шкафове :)
Всякакви съвети ще са ми от полза
masteradmin - майстор
Няколко пъти съм слагал такива чехмеджета на ролки, предполагам за това питаш. Сравнително лесно е стига чехмеджетата да са точни по размер и най вече на да са идеални правоъгълници. Защото единия механизъм се завърта за чехмеджето а дригия за шкафа и първите ми чехмеджета бяха малко криви (при поставянето на дъната от шперплат не бях пуснал диагоналите) и доста се измъчих. Ако имаш проблем вземи си фурнир за кантиране той е около 1 мм и става добре за подлагане тук там ако някой размер не ти излезе или ако няма успоредност и ти се налага да подлагаш.
TACHO - специалист
Както каза мастера, единственото условие е да имаш идеално прави ъгли, за да нямаш проблеми. Имаче самото чекмедже се най-лесно, като се имат предвид останалите глезотии, които ти предстоят по направата на кухнята.
Успех

Тема "Направи си сам чекмеджета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: