Мечтата на всяка домакиня
rum_sz - специалист
root666 написа:
А на мен ми се пада миялната да е крайна към стената. Значи откъм шкафа ползвам страницата на шкафа, а откъм стената трябва ли да слагам отделна страница? И в такъв случай как процедираме с размерите на вратата, нали отделната само за миялната страница дето е към стената трябва да се покрие от вратата на миялната?

Ако миялната ти е нова вътре има един голям лист на, който е нарисувано и описано стъпка по стъпка какво да правиш.Отстрани на страниците се слагат специални уплътнения против влага и пара.Мисля че някъде при мен се мотка един такъв лист ако не забравя утре ще го снема.
rum_sz - специалист
шаблон

Прикачен файл

P9010099.JPG
P9010099.JPG (75.69 KиБ) Видяна 7183 пъти

Прикачен файл

P9010098.JPG
P9010098.JPG (79.14 KиБ) Видяна 7183 пъти

Прикачен файл

P9010096.JPG
P9010096.JPG (78.13 KиБ) Видяна 7183 пъти

Прикачен файл

P9010095.JPG
P9010095.JPG (76.66 KиБ) Видяна 7183 пъти
root666 - специалист
Аз тоя лист го имам, но тука се разглежда случая когато е между два шкафа и миялната се пада между техните страници. Когато е крайна, се появява още една страница откъм стената, и тогава вратичката и не може да покрие тая страница, ако се спазва тази схема. Положението се влошава още повече, защото на стената има цокъл от плочки, и ако страницата към стената трябва да стига и до земята...
miliad - майстор
root за твоята ситуация решението ти е следното:Плота към стената може да го подпреш на малки ъглови планки. Оставяш 62 см/или 47см/ от стената до първия шкаф. В получената ниша вкарваш съдомиялната със съответната врата върху нея 60см/или 45 см/. За 2 см дупка до стената предвиждаш детайл от ПДЧ широк ~ 8см и дълъг от цокъла до плота кантиран по дължина с 2мм кант от едната страна. Монтираш го за стената така че, лицето на канта му да е на едно ниво с вратата на съдомиялната. За горния ред шкафове можеш да предвидиш допълнителна страница в ъгъла, за да изглеждат еднакво завършени.
Толкова по отношение на дизайна.
cerrone - специалист
Бърз въпрос:
Сега правим ВиК за кухнята и пълновградената съдомиялна ще се монтира вдясно до мивката. Отходната тръба ще е вързана за сифона на мивката.

Засега тръбата за студена вода е подведена зад съдомиялното място. Това ще пречи ли?
miliad - майстор
Да.Захрани я от шкафа за мивката.
cerrone - специалист
Благодаря за отговора. Ще взема под внимание съвета.

Все пак смятам да оставя затапена тръбата зад миялната, за всеки случай, ако ни хрумне нещо друго.
roland - специалист
И аз имам бърз въпрос за вградена съдомиялна. Поръчах кухнята, купени са уредите. Според майсторите, плота като височина щял да идва на 91 см, заради съдомиялната. Аз чета в характеристиката й, че е висока 815 мм, та ако оставим сантиметър и половина за луфт и нивелация ще стане 830 мм + 40 мм плот прави 87 сантиметра, а не 91. Понеже ми е много важно височината на плота да ми е до 89 сантиметра, ще има ли вариант да се окажа прав или има и други условия, според които майсторът да се окаже прав? Всичко в кухнята е ново и плочките са под нивел, няма цокъл на плочките. Миялната е крайна, в дясно е стената, т. е. граничи с мивката и със стена трябва ли да обърна внимание на този детайл и има ли нещо, за което да настоявам? Благодаря.
kozl - майстор
По някаква слука в кухнята при сина височината е 91 см от под до горната повърхност на плота. Проекта е мой, но основното е, че в-у стоманена к-ция е качен плот от технически камък.
Когато се чудех, колко да е светлата височина за миялна и пералня, какъвто и да е модел, взех метъра и обиколих магазините за бяла техника. Така съм стигнал до решението светлата височина да ми е 85 см.
За твоя случай искаш светлата височина да е 83 см. Останалото разстояние до горната повърхност зависи от типа на констррукцията и дебелината на плота. Ако плота се окачва директно на страниците, твоите разсъждения изглеждат логични. Но как ще стъпи плота към стената? Ще има ли вертикална стена от к-цията на долните шкафове или с конзоли към стената?
roland - специалист
Проблемът е, че имам един прозорец, и ако до горния ръб на плота ми е 910 мм, то ще се скрие стъклодържателя и ще стане много грозно. Ако височината е 890 мм, всичко ще е наред и стъклодържателят ще остане видим. Не виждам проблем с плота височината да е 890 мм, при положение, че миялната е висока 818 мм, като оставим 15 мм за луфт и нивелация ще станат 843 мм. Плотът е 40 мм. Не знам дали ще ляга директно, майсторите на кухнята казаха, че щяло да има някакви бленди. Подът е ремонтиран и плочите са наредени отлично и с иделна нивелация, така че непридвидени сантиметри не ми се иска да оставям. Все пак не правя модулна кухня, а кухня по индивидуален проект, цената не е малка и смятам, че при желание може да се направи на 890 мм височината от пода до горния край на плота.

Тема "Вградена съдомиялна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: