Мечтата на всяка домакиня
malka_mitka - напреднал
Здравейте,интерисувам се за шкафа на съдомиялна за вграждане с размер 45 см има ли нещо спесифично
shadowman - майстор
Шкаф не се прави, оставя се място за миялната и една врата отпред.
На моята има крепежи отгоре и отстани и едни уплътнения към страничните стени на шкафа.
Особено при съдомиялните е че източника на водата, отходния канал и ел. контакта не трабва да са зад машината, а отстрани. Тя приляга почти плътно до стената и няма място за нищо, даже и за гръб на шкаф.
shadowman - майстор
Ще се повторя за да няма недоразбрали. Шкаф за мияна за вграждане не се прави, а се оставя нужното разтояние.
trevora - специалист
Внимавайте във височината на цокъла,при кухня Н85 цокъл 10 см ,а при кухня Н90 цокъл 15 см. или вратата трябва да бъде 72 см.
malka_mitka - напреднал
Благодаря ви много за съветите !!!Малко не ми стана много ясно но мисля че ще се справя .Ако някой може да ми покаже със снимчица ще бъда мн благодарен!!Търсих подобна тема но не намерих нищо.Пак благодаря
trevora - специалист
Ето това е ,слага се само врата отпред.

Прикачен файл

163.jpg
163.jpg (67.43 KиБ) Видяна 19819 пъти
malka_mitka - напреднал
Благодаря много за снимката! Мисля че ми стана ми ясно :)) но в моя случай е малко по различно.Плота платно ли ляга върхо съдомиялната и ще има ли възможност за вграждане на котлони ?Ето нещо такова трябва да се получи :) Благодаря

Прикачен файл

VGRADENA.jpg
VGRADENA.jpg (39.34 KиБ) Видяна 19799 пъти
Харалампи - специалист
Нашата съдомиялна се продава с два чифта нивелиращи крачета - големи и малки. Провери дали и вашата не е така.
null - специалист
Миялните и пералните са направени така, че горния капак да може да се маха. Това "спестява" един-два сантиметра. Обаче за котлоните няма да стигнат. Ако шкафа все още не е направен, може да коригирате цялата височина с примерно 5 см. Няма да е неудобно. Аз съм го вдигнал до 95см защото вградих пералня с горно зареждане :)
Стига да се връзва естетически с останалата част на кухнята естествено.

Тема "Вградена съдомиялна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: