Мечтата на всяка домакиня
velsi - Почетен майстор
Абе, какво става в тази тема?! Я малко по-сериозно, моля!
DStefanov - специалист
Ей заядлив човек си ти Стефанов ама нека.Трябва да има и такива като теб.
Видра, съжалявам че си си изградил такова погрешно мнение за мен. Това не е така. Просто от живота съм научил, че когато отношението към мен е такова и моето към съответния човек е същото. Нищо лично към теб, повярвай ми (макар и да ти е все едно) :wink:
Хайде със здраве :)
Харалампи - специалист
Здравейте госпожо Стефанова. От началото следя темата, и до сега не се намесвах, защото има значително по-големи майстори от мен. Виждам обаче, че до момента нищо полезно не са Ви казали, освен да се откажете от идеята с ютонга. Ако желаете ще се опитам да Ви помогна. Може в темата, а може и чрез лични съобщения, както предпочитате.

На първо време ще спретна едно чертежче, за да сложите на него по-точни размери. Особено внимание трябва да се обърне на отклоненията от правилната форма на паралепипеда в който ще вграждате шкафа.

Второ да решите как точно ще бъде разположена мивката, защото има значение. Ако е встрани от средата, ще могат да се направят 3 вратички, което ще позволи да се сложи и чекмедженце за вилици и лъжици.

Трето (а може би трябваше да го сложа най-отпред) с какви инструменти разполагате - ударна дрелка, винтоверт, прободен трион и пр. и работите ли с тях. Защото задачата с която сте се заели не е сложна, но си иска инструмента в много случаи ще се наложи напасване и пробиване в бетона, което не става без съответният инструмент.

Проверете диагоналите на плота. Проверете също на три височини ширината на лицето. Ако има големи отклонения, че се наложи да се правят някои мурафети за да се избегнат.

Използвал съм дадените от Вас размери, дясната страница не е цяла, защото не е необходимо. Лявата е цяла, защото за нея трябва да се захване чекмеджето. Има вариант да се добави само парче за което да се хване лявата шейничка на чекмеджето, но за това по-късно. Този вариант предполага мивката да е изнесена малко в дясно.

Прикачен файл

Изглед отзад.JPG
Изглед отзад.JPG (7.91 KиБ) Видяна 2492 пъти

Прикачен файл

Изглед отпред.JPG
Изглед отпред.JPG (8.7 KиБ) Видяна 2492 пъти
Master_Kenobi - V.I.P.
Поздравления, Харалампи, за отзивчивостта, но това няма да свърши работа на дамата. Първо, няма размери, второ, има няколко тънкажа, които не се виждат на рисунките. Не те критикувам, просто отбелязвам.

An.Stefanova, отказа ли се, или да скачам на калкулатора и да ти дам разкроя.
За сега само съвети:
- Не го прави с три врати - по-скъпо и по-сложно;
- Забрави за чекмедже - ще ти изпили нервите, ако до сега не си го правила и пак ще е криво накрая;

И въпроси:
- Батерията (крана) на стената ли е, или стояща?
- Същата къде е (или къде я искаш) - в средата, или на някоя страна?

П. П. Питах, дали се отказваш защото може да си проверила междувременно цените в магазините. Ако нямаш инструментите и екипировката, тоя шкаф ще ти излезе златен. То, Направи сам, ама до време - или го правиш заради изгодата, или си си надживял масрафа и го правиш за кеф. Защото нещата имат смисъл, когато... имат смисъл! :-D
vidrata написа:
Кеноби видя ли че мацката е висока така че плот на 90 см ще и е тъкмо.
За мацката и 95 см. ще са й тамън! :-D Добре, че няма пералня наоколо.
Харалампи - специалист
Здрасти,
Мерси за поздравленията. Обяснявам защо няма размери - защото това е предварителен проект. Към него автоматично се генерират работни чертежи с всички размери (вж. темата за Woody). Освен това искам да уточни размерите допълнително и да ги нанесе на чертежчето. За чекмеджето си прав, че е по-трудничко, ама в края на крайщата кое не е. А едно чекмедже за вилици и лъжици си е необходимо. В крайна сметка не съм сигурен че ще се справи сама. Изглежда и тя е стигнала до този извод, защото вече трети ден няма и ред от нея. Въпреки всичко трябваше да проявим готовност да и помогнем, защото това е смисъла на форума.
Master_Kenobi - V.I.P.
Прав си за готовността да се помогне, това е идеята Направи сам, но трябва и да се предпазваме един друг от пари на вятъра. :)

На чертежчето не одобрявам само липсата на цяла дясна страница. Какво толкова ще се икономиса от това - не знам. После е по-тегаво за монтаж, пък и нали трябва да има механична устойчивост тоя шкаф. Ще вземе утре някой да стъпи на него...

Чекмеджето още ми е под въпрос. Мивката е в коридора, ама била изнесена. Това ли е единствената кухненска мивка в жилището?! :?
Ако е единствена, хубаво е да има чекмедже.

И варианта с три врати е по-издържан, ама за направата му от съвсем любител... Не знам. Нека е нещо по-простичко. Две вратички от по 65-66 см. не са толкова широки и няма да са кой знае колко по-тежки. Ще им се сложат по три панти за сигурност. Мразя три панти в една линия, но понякога се налага.
silllveto - Майсторица
Майсторите са си майстори. На мен ми е най-просто с итонга, но после трябва да го облицовата отпред с плочки 10/10 и стилът става рустиков.
Можеш да отидеш до "ХОП", а там има модули за по 60лв, да си комбинираш шкафове в подходящия размер и да си купиш плот.
Брат ми направи така на място широко 140см с модулите на снимката, а отделно си поръча плот и гръб (това е най-скъпата част)
http://www.hop-mebeli.com/index.php?cid ... roduct=416

Тема "вграден шкаф в ниша- разкрояване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: