Мечтата на всяка домакиня
Master_Kenobi - V.I.P.
Ами, не е удобно да се храниш постоянно на висок барплот. Особено за дете. Така мисля, а ти не коментираш този факт вече доста време...
DJ - напреднал
Не е толкова голам проблем. Ще помисля и ще предложа идея за плота.
mim - специалист
вчера разглеждах едни стари броеве на Наш дом и видях "маса" на височина точно под плота на шкафовете (т.е. около 85см) която се прибира в шкафовете на колелца и е с може би обикновен механизъм за чекмедже
краката идват отстрани на нормален долен шкаф, а плоскостта на масата влиза под плота
малка е, от гледна точка на това, че единият й размер е с дълбочината на кухненския шкаф, но...
- не заема абсолютно никакво място в прибрано положение
- ниска е и удобна за хранене
- има и функцията, и положението на барплот / работен плот

това е само идея да се мисли в подобна насока:
- може да е по-голяма и съответно винаги да стърчи, но в прибрано положение да стърчи на 1/2
- може да е широка колкото двоен шкаф
- може да е наистина само плот, но да е нисък и широк

а може да спреш да слушаш всякакви чужди мнения на разбиращи и неразбиращи познати и непознати и да видиш кое ще ти върши работа, защото вие ще се храните на това нещо
и понякога "естетиката" трябва да отстъпи пред функционалността :wink:
Fortune - специалист
mim написа:
вчера разглеждах едни стари броеве на Наш дом и видях "маса" на височина точно под плота на шкафовете (т.е. около 85см) която се прибира в шкафовете на колелца и е с може би обикновен механизъм за чекмедже
краката идват отстрани на нормален долен шкаф, а плоскостта на масата влиза под плота
малка е, от гледна точка на това, че единият й размер е с дълбочината на кухненския шкаф, но...
функционалността :wink:
Ами на първа страница мисля, че показах точно такава маса, разгледай картинките.
iolly_ - специалист
Решихме първо да направим кухняа и хола, пък после ще видим колко място ни остава за друго. Още стои дилемата малка кръгла маса или барплт с възможност за хранене. Лошото е, че мястото е малко и от там е проблема. Ако ни беше голямо жилището до сега да се решили.

Какво мислите...един приятел ми каза, че ямало да е естетически красиво между холна гарнитура с маса и кухненски шкафове да има малка кръгла маса?Така ли е?
skartalov - специалист
iolly_ написа:
...чертая разни проекти на Solid Works...
Искренно ти завиждам че можеш да работиш на SolidWorks!
Аз в момента я разучавам, горе долу съм понапреднал малко, но имам адски голямо желание да я разуча напълно.
Колко време ти отне да направиш този проект на Солид-а?
венци - напреднал
ЗДРАСТИ ПРОВЕРИ В SKV ТОВА Е ФИРМА ЗА КАМЪК ПРАВЯТ СЕ ВСЯКАКВИ РАЗМЕРИ ОТ ЕСТЕСТВЕН ИЗКУСТВЕН КАМЪК;
iolly_ - специалист
skartalov аз съм учила Solid в университета и имам известна представа от него, макар и не напълно добре да знам програмата. Истината е, че изглежда много трудна, но всъщност е супер елементарна. Има само едно гадно нещо, че първо трябва хубаво да си представиш и обмислиш реда на действия. Иначе е лесно. Ами проекта ми отне не много време...отнема време гледането по чертежите на размери и такива неща.

Венци мерси за съвета..ще проверим и там.
Лъчезар - специалист
ако нещо ти помага моя вариант, тъй като и аз доста се чудих.
Все още не е готов, но е окончателен :roll:

Прикачен файл

кухня3.jpg
кухня3.jpg (70.5 KиБ) Видяна 4656 пъти
iolly_ - специалист
За съжаление при нас мястото е много малко, това е проблема.....но твоя вариант е готин. Но при нас е невъзможен.

На нас ни трябва като на филмите на Чарли Чаплин....дето смъква маси от тавана..после прибира ..едни изобретения. При нас има нормало място за холна гарнитура с маса и кухненски шкафове....всичко друго е в повече и много го мслиме как да е.

Тема "Помощ_плот нестандартен размер." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: