• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Мечтата на всяка домакиня
беба - специалист
Fortune, ще има плот нещо не се изразих както трябва.
Чергата за жалост ни е къса :sad: за това и ще се опитваме нещо уж да си майсторим, така че мивката най много 200 лв ми се ще да е пък дай Боже след време да можем да я сменим. Иначе ме заинтригува смесителя такъв ще си търся дано не е 2войно на цената на мивката :-D .
Стефан - майстор
[quote="Emerald"] . А душа в банята от къде ще излиза, и как ще се монтира?

Emerald, Не отговори на този въпрос.
Последна промяна от Стефан на пет мар 20, 2009 9:00 pm, променено общо 1 път.
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 1:18 am, променено общо 1 път.
Rumen Iankov - специалист
По добре батерията да е на стената.Всички стоящи батерии са вързани с гъвкави връзки.И ако се спука гъвкавата връзка ще стане страхотно наводнение. :)
Spokoiniq - майстор
Ако си я сгънал гадно, нещо я търка постоянно, демек ако не си малоумен-никога.
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 1:18 am, променено общо 1 път.
Rumen Iankov - специалист
Кой как иска така да си слага батерията.Аз само говоря от практика.Спукан маркуч на панел за душ кабина и спукана връзка на един бойлер в коридора.Но който не си е патил от наводнение може да си говори празни приказки. :)
silllveto - Майсторица
Fortune ти е отговорила мн хубаво на въпросите. Това, което бих допълнила е първо да си купиш мивката, а после смесителя (или едновременно :wink: ), за да прецениш височината и дължината му. Ако нямаш миялна ти трябва голяма дълбока мивка - минимум 19см дълбочина. Ако е единично корито гледай да е с размер над 40см.
Повечето мивки се продават без отвори за поставяне на смесител, което те улеснява да я въртиш лява-дясна. Има магазини, които дупчат за по 10лв, а ако си купиш Тека, във фирмения им магазин ги дупчат безплатно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Идеалната батерия за кухненска мивка е стояща, с високо, дълго, въртящо рамо. С душ и удължен за "лакет" лост за включване.
Категоррично не китайска.
Понеже няма да дам за смесителна батерия пари колкото за редова пералня, се почва с компромисите. Които някак изключиха да е стояща. В моята кухня готвенето и свързаните с това нужди и удобства са приоритет. Мивката ми с 2 корита си има стенна, високо разположена смесителна батерия с удължен въртящ се чучур.
Стефан - майстор
Emerald написа:
Освен ако не се навираш умишлено да режеш с нож (то и това не е лесно предвид дебелината на меката връзка), не виждам как по друг начин може да стане нещо.
Може, може. Не си патила, затова говориш така. Аз НИКОГА не купувам евтини боклуци, а търся качественото. Меките връзки са маркучи, бронирани отвън. От момента, в който наводних 3 етажа под мен, изхвърлих всякакви меки връзки в апартамента си.

Все пак, не съм против стоящите батерии. Съвета ми е да ги свързвате не с меки, а ТВЪРДИ връзки. Обясних защо. Нека всеки сам да си решава.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "НЯКОЛО ВЪПРОСА ЗА КУХНЯТА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: