Мечтата на всяка домакиня
Здравейте!
Първо исках да кажа, че форумът и сайтът са чудесни!
Нямам никакъв опит с ремонтите, затова искам да помоля за съвети по няколко въпроса.
Обединявам кухнята с балкона в един стандартен двустаен панелен апатамент. Вече майсторите изградиха стени от итонг, махнаха дървената дограма на останалия вътрешен прозорец, а върху "зъбчето" мисля да поставя барплот. Вече привършват с топлоизолацията отвътре и започнаха да мажат отвътре. И оттук почват въпросите ми.
1.Майсторът ми каза, че върху топлоизолация не се лепят плочки? Вярно ли е?
2.Казаха, че върху мазилката трябва да се мине с колоркит, за да хване боята. Това също така ли е?
3.Има разлика в нивата на подовете в кухнята и балкона - около 4 см. Искам да бъде изравнено, което според моите хора може да стане само с пясък и цимент - бетон. Има ли друг материал за запълване на това пространство. То е около 3 квадрата.
4.Вътрешността на кухнята е в бледожълто, а ми се иска да мина на по-тъмен цвят за останалата част. Някаква идея как да го направя без да е рязка разликата?
5.Последно, :) засега, каква е стандартната цена за това мазане с колоркит и боядисване с латекс?

Мноооого благодаря предварително за всеки отговор. Ще пусна сминки щом привършим :)
Тани - модератор
Добре дошла!

1. Не си уточнила каква е топлоизолацията . Ако е стандартна вътрешна(гипскартон+вата) могат да се лепят плочки.

2. А каква е мазилката? По принцип винаги може без колкор кит , но ще трябва да минеш доста ръце!

3. Аз бих сложил топлоизолация с някаква замазка, но не съм компетентен за 4 см дали е възможно!

4. Не разбрах , в какъв смисъл хен да е по-тъмни , хем да няма разлика

5. Отговора зависи от това каква е основата, какви материали ще използваш , ти ли ще боядисваш или ще си викаш майстор?

пп

Ако искаш по-конкретни отговори , пиши по-конкретни въпроси, защото така пак ще получиш отговорите си , но по късно във времето . Пък и има вероятност да получиш грешен отговор!

Тема "Кухнята в тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: